1. Strona główna
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Android TV – wszystko jest możliwe

Android TV – wszystko jest możliwe

Android TV – wszystko jest możliwe

Android TV to system operacyjny dla inteligentnych telewizorów, boxów streamingowych i dekoderów oparty na popularnym systemie operacyjnym Android firmy Google. Obecnie prawie wszystkie nowo produkowane telewizory to telewizory z systemem Android. W tym artykule wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie i co wyróżnia telewizory z systemem Android.

Czym jest Android TV?


Android TV to system operacyjny opracowany przez Google w celu ułatwienia interakcji i nawigacji treści na telewizorze. Jest to pierwszy system operacyjny zaprojektowany specjalnie dla inteligentnych telewizorów i pudełek z mediami strumieniowymi, który pozwala użytkownikom na oglądanie treści na telewizorze i pobieranie ich za pomocą aplikacji w sklepie Google Play.

Zapewnia użytkownikom przyjazny interfejs, który pozwala na łatwy dostęp do ulubionych serwisów streamingowych, gier, aplikacji muzycznych i innych aplikacji.

Niektóre z kluczowych funkcji Android TV to:

 • Wsparcie dla odtwarzania treści w rozdzielczości 4K i HDR
 • Wbudowane wyszukiwanie głosowe, pozwalające użytkownikom szybko znaleźć pożądane treści
 • Wsparcie dla Google Assistant, dzięki czemu użytkownicy mogą sterować telewizorem za pomocą komend głosowych
 • Szeroki zakres usług strumieniowych, w tym Netflix, YouTube, Amazon Prime Video i wiele innych
 • Gry i dedykowany interfejs do gier, który pozwala użytkownikom grać w swoje ulubione gry na dużym ekranie
 • Obsługa wielu połączeń bezprzewodowych, w tym Wi-Fi i Bluetooth

Obecnie na rynku jest wielu producentów oferujących inteligentne telewizory i pudełka działające na systemie Android TV, a także niektórzy producenci telewizorów, którzy zintegrowali Android TV bezpośrednio ze swoimi telewizorami.

Android TV

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz kupić telewizor z systemem Android, jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszy produkt dla swoich potrzeb:

 1. Wielkość ekranu: wybierz rozmiar ekranu telewizora w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym telewizor będzie umieszczony.
 2. Rozdzielczość: Telewizor o wysokiej rozdzielczości (np. 4K Ultra HD) oferuje znacznie lepszą jakość obrazu niż telewizor o niskiej rozdzielczości.
 3. Procesor: wydajny procesor zapewnia szybkie i płynne działanie telewizora.
 4. System operacyjny: Telewizor z Androidem jako systemem operacyjnym daje dostęp do szerokiej gamy aplikacji i treści.
 5. Połączenia: Upewnij się, że telewizor ma potrzebne złącza, takie jak HDMI, USB i Ethernet, dzięki czemu możesz podłączyć inne urządzenia, takie jak odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier i urządzenia do transmisji strumieniowej.
 6. Inteligentnefunkcje: sprawdź, czy telewizor ma wbudowane funkcje Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu możesz przesyłać do niego treści z innych urządzeń, a także czy posiada obsługę sterowania głosem i innych inteligentnych funkcji
 7. Gwarancja i obsługa klienta: upewnij się, że telewizor ma dobrą gwarancję i że producent oferuje dobrą obsługę klienta w przypadku pytań lub problemów.

Warto pamiętać, że najważniejsze przy zakupie telewizora jest to, aby spełniał on Twoje potrzeby i dawał Ci jak najlepszą jakość obrazu, wydajność i funkcjonalność.

Telewizor z systemem Android TV jest tego warty

Android TV to niedrogi i elastyczny system operacyjny, który oferuje łatwość obsługi i intuicyjność. Oferuje szeroką gamę aplikacji i funkcji, które zapewniają różne opcje rozrywki dla wszystkich grup wiekowych. Dzięki obsłudze Google Cast treści z innych urządzeń można przesyłać strumieniowo do telewizora z systemem Android. Ogólnie rzecz biorąc, Android TV jest łatwą w użyciu platformą, która oferuje wiele opcji, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia z rozrywki.

FAQ dotyczące telewizorów z systemem Android

Czym jest Android TV?


Android TV to system operacyjny, który umożliwia korzystanie z inteligentnych telewizorów, dekoderów i kijów do streamingu, aby oglądać treści takie jak filmy, programy, gry i inne. Jest on opracowany przez Google i wykorzystuje platformę Android, aby zapewnić intuicyjne i przyjazne dla użytkownika doświadczenie.

Czy mogę podłączyć Android TV do smartfona?

Tak, możesz podłączyć swój Android TV do smartfona. Następnie możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione treści na telewizor z systemem Android.

Z jakich aplikacji mogę korzystać na Android TV?

Android TV zapewnia dostęp do wielu najpopularniejszych aplikacji.

Powiązane artykuły