1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Dysk twardy do telewizora – Odpowiedni do konsumpcji telewizora?

Dysk twardy do telewizora – Odpowiedni do konsumpcji telewizora?

tv-festplatte-extern

Dysk twardy do telewizora – Odpowiedni do konsumpcji telewizora?

W dzisiejszych czasach dysk twardy w telewizorze to rzecz powszechna. Obecnie nie sposób wyobrazić sobie bez nich telewizorów. Wynika to przede wszystkim z różnych funkcji, jakie może spełniać. Pokazujemy, co trzeba wiedzieć na ten temat i dlaczego warto kupić telewizor z twardym dyskiem.

Dlaczego dysk twardy do telewizora?

W dzisiejszej epoce cyfrowej bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy nośników pamięci, które ułatwią nam przechowywanie mediów cyfrowych, takich jak muzyka, filmy czy zdjęcia. Często chcemy po prostu cieszyć się ciszą i spokojem naszego salonu podczas oglądania filmów czy seriali lub po prostu zrelaksować się przy ulubionej muzyce. Dyski twarde zintegrowane z telewizorem dają te wszystkie możliwości.

Jakie są rodzaje nośników pamięci?

Możemy wyróżnić dwa rodzaje nośników pamięci dla telewizora. Większość dzisiejszych modeli ma już wbudowany dysk, więc nie trzeba kupować zewnętrznego dysku twardego. Byłby to wariant drugi: zewnętrzny nośnik pamięci, który podłącza się do zestawu za pomocą kabla, na przykład kabla USB. Ale możliwe są też inne połączenia, np. HDMI. Podłączenie zewnętrznego dysku twardego jest więc dziecinnie proste.

Pojemność pamięci

Kolejnym rozróżnieniem w nośnikach pamięci jest pojemność pamięci. Tutaj bardzo popularne są dyski twarde z dużą pamięcią, ponieważ mogą pomieścić wiele filmów, seriali i muzyki. Dyski twarde o małej pojemności nadają się szczególnie do zdjęć lub muzyki, ponieważ nie zużywają tak dużo pamięci. Tymczasem można kupić dyski twarde o pojemności do 3 terabajtów. Możesz jednak zdecydować się na mniejszy dysk twardy; ich pojemność zaczyna się od 250 GB.

Połączenie USB

Większość telewizorów w dzisiejszych czasach ma kilka portów USB. Niektóre z tych portów noszą nazwę USB 3.0. Mają one pewne zalety w stosunku do połączenia USB 2.0. Port USB 3.0 można rozpoznać po tym, że w środku jest oznaczony na niebiesko. Port może przesyłać dane dziesięć razy szybciej niż konwencjonalny port USB 2.0. Jeśli chcesz przenieść media na model telewizora 4K, oba standardy są nadal kompatybilne.

Wewnętrzny dysk twardy

Oprócz zintegrowanej funkcji streamingu, wiele dzisiejszych telewizorów Smart TV posiada również zintegrowane dyski twarde, które ułatwiają nagrywanie ulubionych programów. Zaletą wewnętrznych dysków twardych jest to, że kupując telewizor nie potrzebujesz kolejnego urządzenia do przechowywania danych. W prosty sposób można przechowywać i otwierać filmy, muzykę czy zdjęcia na zestawie.

Zewnętrzny dysk twardy

Zewnętrzne dyski twarde stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Nadają się one nie tylko do podłączenia do telewizora, ale także do podłączenia do komputera. Tutaj można rozróżnić dwa dyski twarde: Jeden ma 2,5 cala, a drugi 3,5 cala. Różnią się one jedynie zasilaniem i prędkością. 3,5-calowe dyski twarde wymagają dodatkowego zasilania, aby można było osiągnąć wysokie prędkości ładowania. Format 2,5 cala nie wymaga dodatkowego zasilania. Tutaj połączenie odbywa się poprzez port USB 3.0. Takie dyski twarde mają jednak tę wadę, że mogą ulec awarii szybciej niż dyski twarde z dodatkowym zasilaczem.

Pamięć masowa HDD czy SSD?

Dyski twarde HDD są zalecane do starszych telewizorów. Zużywają one jednak więcej energii niż pamięci masowe SSD, solid state drive. W przypadku dysków SSD istnieje jednak niebezpieczeństwo stałego zapisu, przez co dysk magazynowy jest zapisywany bardzo intensywnie i może ulec awarii.

Jakie są zalety dysku twardego do telewizora?

Oprócz przechowywania danych, dyski twarde mogą być również wykorzystywane jako nośniki multimedialne. Wynikają z tego różne obszary zastosowania dysków twardych TV.
Większość nośników pamięci jest również w stanie nagrywać w jakości Ultra HD, dzięki czemu możesz korzystać z najlepszej jakości obrazu swojego ulubionego programu.

Kiedy nośnik pamięci jest warty uwagi?

Wiele osób zada sobie to pytanie. Odpowiedź jest prosta: w zasadzie dysk twardy w TV jest warty uwagi dla każdego. Nie ma znaczenia, czy chcesz tylko oglądać i zapisywać swoje zdjęcia na monitorze. Czy też chcesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione filmy i muzykę, dysk twardy do telewizora to właściwy wybór, jeśli chcesz cieszyć się treściami multimedialnymi.

FAQ o twardym dysku TV

Ile miejsca na dysku oferuje dysk twardy?

Możesz wybierać pomiędzy różnymi pojemnościami pamięci masowej. Najpopularniejsze modele zaczynają się od 250 GB.

Do czego nadaje się taki nośnik pamięci?

Możesz go wykorzystać nie tylko do nagrywania ulubionych filmów, ale także do cyfrowego przechowywania zdjęć i innych multimediów.

Kiedy warto zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk twardy?

Gdy tylko zechcesz uzyskać dostęp do swoich multimediów na komputerze lub tablecie. Wystarczy podłączyć nośnik pamięci do urządzenia końcowego przez port USB i odzyskać dane.

Źródła

  • Łatwe zapisywanie programów telewizyjnych – chip.de
  • Zewnętrzny dysk twardy do telewizora – experience.panasonic.de
  • Hard Disk Drive HDD -computerweekly.com

Powiązane artykuły