1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Idealny ekran do rzutnika – na co należy zwrócić uwagę

Idealny ekran do rzutnika – na co należy zwrócić uwagę

beamer leinwand

Idealny ekran do rzutnika – na co należy zwrócić uwagę

Posiadanie beamera jest wspaniałe. Ale czy posiadasz również odpowiedni ekran? Ten artykuł wyjaśnia, dlaczego projektor jest tak świetny, a ekran tak praktyczny.

Dlaczego warto kupić beamer?

Belka jest tak popularna przede wszystkim dlatego, że jest elastyczna . Nie jesteś przywiązany do jednego miejsca z projektorem, ale możesz go umieścić w różnych pomieszczeniach lub tym podobnych. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi ulubionymi filmami nie tylko z kanapy.

Możesz również dostosować rozmiar obrazu za pomocą beamera. Można to łatwo zrobić, przesuwając projektor bliżej lub dalej od ekranu lub ściany. Większość osób woli jednak wrażenie kina i dlatego chce mieć jak największy obraz.

Główną wadą beamera jest jednak jasność lub światło dzienne. Używanie beamera ma sens tylko wtedy, gdy masz wystarczająco dużo opcji ściemniania lub chcesz oglądać telewizję tylko wieczorem.

Ekran beamera

Jeśli zdecydowałeś się na beamer, możesz skorzystać z ekranu beamera. Ekran belkowy daje Ci możliwość zrobienia ze swoim pokojem co tylko zechcesz. Możesz zamontować ekran na ścianie lub po prostu powiesić go pod sufitem.

Podczas gdy można naprawdę nadać ton za pomocą telewizora, połączenie projektora i ekranu jest bardziej niepozorne i nie przyciąga uwagi.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie

Jeśli chcesz kupić rzutnik i ekran, to powinieneś pamiętać o kilku rzeczach dotyczących zarówno rzutnika, jak i ekranu.

Projektor

Aby domowy projektor mógł być w ogóle przydatny i zastąpić telewizor, musi spełniać określone wymagania.

Zaczyna się od uchwały . Jeśli przykładasz dużą wagę do odczuć kinowych, Twój beamer powinien mieć rozdzielczość co najmniej HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Dzięki temu obraz jest ładny i ostry.

Następnie należy zastanowić się nad jasnością projektora. Rolę odgrywają tu ogólne warunki oświetleniowe w Twoim pomieszczeniu. Na przykład, jeśli chcesz używać projektora tylko w ciemnym pomieszczeniu, potrzebuje on około 2000 ASNI lumenów. Lumen to jednostka, w której mierzy się strumień świetlny. Lampa Twojego projektora będzie Ci wiernie służyć przez około 3 lata, w zależności od tego jak jest użytkowana. Jednak bez problemu można go potem wymienić.

Jeśli ważne jest dla Ciebie, że możesz używać projektora w naprawdę elastyczny sposób, nie powinieneś zwracać uwagi na zoom optyczny i przesunięcie obiektywu . Ten ostatni pozwala na korzystanie z projektora zarówno w pionie, jak i w poziomie. Z kolei zoom optyczny jest niezbędny w połączeniu z ekranem. Możesz sprawić, że obraz będzie tak duży lub mały, jak chcesz, nawet jeśli ekran znajduje się w innej pozycji.

Nie zapominaj, że nie potrzebujesz tylko projektora, ale także odpowiedniego sprzętu do nagłaśniania, generowania obrazu czy odbioru telewizji. W związku z tym powinieneś poszukać odpowiedniego dla siebie sprzętu.

Ekran

Przede wszystkim Twój ekran musi wystarczająco skupiać światło. Należy orientować się na tzw. współczynnik wzmocnienia. Niski współczynnik wzmocnienia oznacza, że światło nie jest bardzo dobrze odbijane. Współczynnik wzmocnienia równy 1 jest idealny, dzięki czemu światło może być wystarczająco odbite. Dzięki odpowiedniemu współczynnikowi wzmocnienia zapewniasz, że Twój obraz jest bogaty w kontrast, a kolory promieniują.

Ważny jest również format płótna. Powinieneś wziąć pod uwagę, ile miejsca masz do dyspozycji i co masz na myśli. Standardowy format to 16:9, ale są też ekrany o formacie 21:9. W zasadzie tylko szerokość Twojego ekranu ma decydujące znaczenie dla stworzenia wrażenia kina. Przy szerszym ekranie, czyli 21:9, poczujesz się tak, jakbyś był częścią filmu.

Projektor plus ekran to świetne połączenie

Projektor oferuje Ci dużą elastyczność. Przede wszystkim masz w domu kino i możesz spędzić w nim wiele wspaniałych wieczorów filmowych. Trzeba tylko zwrócić uwagę na takie rzeczy jak rozdzielczość i jasność projektora, aby obraz był taki, jaki chcemy. Dodatkowo najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni ekran o współczynniku wzmocnienia, aby kolory i kontrast się zgadzały.

FAQ – ekran Beamer

Dlaczego warto zaopatrzyć się w beamer?

Przede wszystkim beamer oznacza poczucie kina. Można również indywidualnie dostosować rozmiar obrazu.

Jakie są zalety przesiewacza beamer?

Z ekranem typu beamer masz po prostu więcej miejsca w pokoju, więc uwaga skupia się na samym pomieszczeniu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ekranu beamer?

W idealnym przypadku ekran beamera ma współczynnik wzmocnienia 1, czyli równomiernie odbija światło z beamera. Ważny jest również format ekranu. Jeśli chcemy mieć w domu poczucie kina, powinniśmy zaopatrzyć się w ekran o formacie 21:9.

Źródła

  • Beamery: Na co zwrócić uwagę przy zakupie – netzwelt.de
  • Projektor do kina domowego – ważne funkcje krótko wyjaśnione – heimkino-praxis.de
  • Zakup ekranu i projektora: Oto na co trzeba zwrócić uwagę – pc-magazin.de

Powiązane artykuły