1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Praktyczne: Funkcja nagrywania przez USB

Praktyczne: Funkcja nagrywania przez USB

usb-aufnahmefunktion

Praktyczne: Funkcja nagrywania przez USB

Czy wiesz, że Twój telewizor prawdopodobnie posiada funkcję nagrywania przez USB? Wiele telewizorów posiada obecnie tę funkcję, ale nie jest ona prawie tak znana, jak na przykład funkcja nagrywarki DVD. Ale funkcja nagrywania przez USB w telewizorze może być równie przydatna!

Oglądanie telewizji nigdy nie było łatwiejsze. Możesz po prostu podłączyć kartę pamięci USB do telewizora i nagrywać co tylko chcesz. Wiele telewizorów ma port USB, dzięki czemu można nagrywać ulubione programy i oglądać je później.

Co to jest funkcja nagrywania przez USB?

Funkcja nagrywania przez USB umożliwia zapisywanie programów oglądanych w telewizji na nośniku USB. Sygnał telewizyjny jest konwertowany na format cyfrowy i zapisywany w pamięci USB. Pliki te można później odtworzyć na telewizorze.

Funkcja nagrywania przez USB jest więc rodzajem zewnętrznej nagrywarki DVD podłączanej do telewizora. Ma jednak tę wielką zaletę, że jest znacznie bardziej kompaktowa i lżejsza od konwencjonalnej nagrywarki DVD. Dodatkowo jego obsługa jest zazwyczaj bardzo prosta i intuicyjna.

Co jest potrzebne?

Do nagrywania przez USB nie potrzeba wiele. Wszystko czego potrzebujesz to telewizor z portem USB, który obsługuje nagrywanie przez USB. To połączenie znajduje się zazwyczaj z tyłu lub z boku telewizora.

Funkcja nagrywania przez USB nie jest obsługiwana przez wszystkie telewizory. Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w telewizorze należy upewnić się, że telewizor obsługuje nagrywanie przez USB.

Do nagrywania potrzebna jest pamięć USB lub dysk twardy USB. Pendrive jest bardziej kompaktowy, ale ma mniej miejsca na przechowywanie danych niż dysk twardy USB.

Telewizory, które oferują funkcję nagrywania przez USB, mają wbudowany port USB. Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie. Czasem trzeba w tym celu przejść do specjalnego menu, ale to też łatwo znaleźć i wykorzystać.

Nagrania są następnie zapisywane na pamięci USB w powszechnie stosowanym formacie wideo. Większość telewizorów obsługuje najpopularniejsze formaty wideo, takie jak MPEG2 i MPEG4. Jeśli masz telewizor z funkcją nagrywania na USB, możesz łatwo zapisać swoje ulubione programy na pamięci USB i oglądać je później.

Wymagania dotyczące nośnika pamięci

Będziesz potrzebował co najmniej 6 do 8 GB miejsca na dysku, ale lepiej mieć co najmniej 500 GB, jeśli nie w zakresie terabajtów, aby stworzyć własną małą bibliotekę wideo. Do nagrania filmu w SD potrzebujesz co najmniej 700 MB do 1,6 GB, a do nagrania w HD co najmniej dwa razy tyle. Wymagana przestrzeń dyskowa różni się w zależności od długości i jakości nagrywanego filmu.

Prędkość odczytu musi wynosić co najmniej 20 MBit/s.

Prędkość zapisu musi wynosić co najmniej 34 Mb/s.

Dodatkowo musi to być co najmniej USB 2.0.

Funkcja nagrywania przez USB

Krok 1: Aktywacja usług nagrywania USB

Funkcja nagrywania przez USB jest zwykle domyślnie wyłączona i musi być najpierw aktywowana. Ten krok różni się w zależności od telewizora. Zazwyczaj trzeba otworzyć ustawienia telewizora, a następnie przejść do zakładki „Nagrywanie” lub „USB”. W ustawieniach szukaj opcji „Włącz zapis USB” lub „Zapis USB”. Jeśli znajdziesz tę opcję, aktywuj ją.

Krok 2: Podłącz urządzenie USB do telewizora

Po włączeniu w telewizorze funkcji nagrywania przez USB można podłączyć do niego urządzenie USB. Urządzenia USB, które nadają się do nagrywania to najczęściej pamięci USB lub zewnętrzne dyski twarde. Jeśli chcesz użyć pamięci USB, upewnij się, że ma ona wystarczająco dużo miejsca do przechowywania nagranych programów telewizyjnych.

Krok 3: Nagrywanie programu telewizyjnego

Po podłączeniu urządzenia USB do telewizora można rozpocząć nagrywanie programu telewizyjnego. Aby nagrać program telewizyjny, najpierw włącz telewizor i wybierz program, który chcesz nagrać. Następnie wybierz z menu opcję „Rozpocznij nagrywanie” lub „Nagraj”. Po rozpoczęciu nagrywania wybrany program zostaje zapisany na podłączonym urządzeniu USB. Często można jednocześnie wprowadzić czas zakończenia, aby nagrywanie zakończyło się automatycznie. Podczas nagrywania telewizor nie musi być włączony.

Jakie są zalety funkcji nagrywania przez USB?

Największą zaletą funkcji nagrywania przez USB jest to, że jest ona łatwa w użyciu. Nie musisz się martwić o to, jakiego formatu użyć i czy trzeba wcześniej konwertować nagranie. Wszystko jest robione za Ciebie automatycznie.

Funkcja nagrywania przez USB jest więc bardzo przydatną i praktyczną funkcją, która może Ci się przydać. Jeśli więc macie telewizor z tą funkcją, koniecznie wypróbujcie ją!

Funkcja nagrywania oferuje również możliwość zaplanowania nagrań. Można na przykład ustawić telewizor tak, aby nagrywał określony program lub film w późniejszym okresie dnia. Aby to zrobić, telewizor nie musi być włączony.

FAQ dotyczące funkcji nagrywania przez USB


Czy mogę nagrywać program i oglądać inny kanał w tym samym czasie?

Nie, to nie jest takie proste. Do tego potrzebny jest podwójny tuner. Tylko to pozwala na nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego.

Czy mogę oglądać nagranie również na innym urządzeniu?

Nie, co do zasady możesz oglądać nagranie tylko na urządzeniu, którym je nagrałeś. Telewizor formatuje nagranie na pendrive lub dysku twardym i nawet urządzenia tego samego producenta mogą mieć z tym problemy.

Źródła

Telewizory z funkcją nagrywania – test.de
Łatwe nagrywanie filmów i seriali – grundic.com
Jak właściwie działa nagrywanie przez USB? – samsung.com

Powiązane artykuły