1. Strona główna
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Telewizja
 6. »
 7. Telewizja przez satelitę: czego potrzebujesz?

Telewizja przez satelitę: czego potrzebujesz?

Satellitenfernsehen

Telewizja przez satelitę: czego potrzebujesz?

Obok telewizji kablowej, telewizja satelitarna jest najlepszym wyborem do oglądania telewizji. Dzięki telewizji satelitarnej można nie tylko odbierać wiele kanałów, ale także cieszyć się ostrymi jak szpilki filmami. Tutaj można dowiedzieć się, co właściwie jest telewizja satelitarna, jakie inne korzyści można doświadczyć z telewizji przez satelitę i jak dokładnie można zainstalować telewizję satelitarną.

Co to jest telewizja satelitarna?

Telewizja satelitarna to system odbioru telewizji, w którym antena paraboliczna skierowana jest na satelitę. Satelita przekazuje do anteny sygnał telewizyjny, który jest nadawany przez stację satelitarną. Sygnał ten jest następnie przekazywany do telewizji satelitarnej, która odtwarza obraz i dźwięk na ekranie telewizora.

Dlaczego akurat telewizja satelitarna?

Telewizja satelitarna to jeden z najpopularniejszych sposobów oglądania telewizji. Wiele osób wybiera telewizję satelitarną, ponieważ oferuje ona doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Jest to również jeden z najtańszych sposobów na oglądanie telewizji. Masz do dyspozycji szeroką gamę kanałów do odbioru przez satelitę i jesteś całkowicie wolny w wyborze. Sama instalacja jest szybka i zajmuje tylko kilka minut.

Telewizja satelitarna zdobywa również punkty za swoją niezawodność. Rzadko zdarza się, że mamy problem z odbiorem. Jeśli tak jest, to zazwyczaj jest to bardzo łatwe do naprawienia.

Telewizja satelitarna jest również bardzo niedroga. Nie musisz płacić za usługę co miesiąc, wystarczy, że kupisz sprzęt. Od tego momentu możesz oglądać telewizję, kiedy tylko chcesz.

Co jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej

Oprócz anteny satelitarnej potrzebny jest również konwerter. Jest to również nazywane Low Noise Block (LNB) i jest dołączony do anteny satelitarnej, aby odebrać sygnał z satelity i przekształcić go w sygnał odpowiedni dla telewizora. Konwertery mają różną liczbę wyjść. Tutaj powinny być co najmniej dwa, a najlepiej nawet cztery, na wypadek gdybyśmy chcieli później podłączyć kolejne odbiorniki.

Potrzebny jest również kabel antenowy, który łączy antenę satelitarną z odbiornikiem. Potrzebny będzie również odbiornik , który może być już podłączony do telewizora.

Z reguły najczęstszą opcją dla anten jest antena paraboliczna. Jednak, zwłaszcza na balkonach, można też zastosować małą płaską antenę.

Satelita Astra jest szeroko stosowany w Niemczech ze względu na dużą liczbę darmowych programów. Około 250 kanałów, w tym część w HD, jest dostępnych na Astrze 19,2 stopnia wschodu. Niektóre kanały z innych krajów również można odbierać bez problemów. Eutelsalt 13 stopni na wschodzie (Hotbird) to również dobry wybór. Tutaj odbieranych jest jeszcze więcej kanałów, ich liczba wynosi prawie 2000. Kanały te są szczególnie przydatne dla mieszkańców Europy Południowej i Wschodniej.

Jak zainstalować satelitę

Po pierwsze, trzeba wybrać lokalizację dla dania. Antena musi być skierowana na południe, ponieważ anteny satelitarne wskazują w tym kierunku. Następnie należy ułożyć kabel od odbiornika do anteny. Podłącz drugą stronę kabla do odbiornika. Na koniec włącz odbiornik i uruchom automatyczne wyszukiwanie kanałów.

Instrukcje krok po kroku

To było dla ciebie za szybko? Tu pojawia się długa wersja:

 1. Pierwszym i najważniejszym zadaniem podczas instalacji telewizji satelitarnej jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla anteny satelitarnej. Większość osób wybiera poddasze, ponieważ zazwyczaj znajduje się ono w najwyższym punkcie domu. Pozwala to na skierowanie anteny bezpośrednio w górę, zapewniając najlepsze warunki odbioru telewizji satelitarnej. Jeśli nie masz strychu, możesz również zainstalować antenę satelitarną na ścianie zewnętrznej. Upewnij się, że wybierasz miejsce, które jest wolne od drzew i innych przeszkód.
 2. Zanim zaczniesz instalować antenę satelitarną, musisz podjąć kilka środków ostrożności. Przede wszystkim trzeba zgromadzić odpowiednie narzędzia. Potrzebna będzie wiertarka, piła, miarka, śrubokręt oraz niezbędne nakrętki i śruby. Po drugie, trzeba określić średnicę talerza i położenie otworów montażowych na tylnej ściance talerza. Informacje te znajdziesz w instrukcji obsługi swojego systemu satelitarnego.
 3. Gdy masz już odpowiednie narzędzia i wszystkie niezbędne informacje, możesz rozpocząć wiercenie otworów do montażu anteny satelitarnej. Najpierw należy zaznaczyć otwory wiertnicze w pożądanym miejscu na tylnej części naczynia. Następnie wywierć otwory za pomocą wiertła.
 4. Teraz możesz zamontować talerz. Najpierw włóż śruby w otwory, a następnie przykręć nakrętki. Nie dokręcaj nakrętek zbyt mocno, bo je uszkodzisz.
 5. Teraz nadszedł czas na wyrównanie miski. Jest to ważny krok, aby uzyskać jasny obraz sytuacji. Najpierw musisz znaleźć satelitę, którego chcesz odebrać. Można to zrobić za pomocą wyszukiwarki satelitarnej lub telewizora z odbiorem satelitarnym. Następnie skieruj antenę tak, aby była skierowana na satelitę. Można to zrobić za pomocą oznaczeń na talerzu lub za pomocą systemu telewizji satelitarnej.
 6. Po wyrównaniu anteny można ją podłączyć do systemu satelitarnego. Najpierw podłącz kabel, który idzie od odbiornika do anteny do anteny. Upewnij się, że kabel jest solidnie podłączony. Następnie podłącz drugi koniec kabla do odbiornika. Następnie włącz odbiornik i wybierz żądaną stację satelitarną.

Udało się! Jeśli zastosujesz się do tych kroków, nie powinieneś mieć problemów z samodzielną instalacją telewizji satelitarnej.

FAQ

Czy telewizja przez satelitę jest bezpłatna?

Trzeba tylko zapłacić za zakup anteny satelitarnej. Poza tym telewizja satelitarna jest bezpłatna.

Jakie kanały mogę odbierać za darmo z satelity?

Kanały publiczne takie jak ARD, ZDF i niektóre inne można odbierać bezpłatnie.

Który jest lepszy? Satelita czy kablówka?

Dzięki telewizji satelitarnej koszty są niższe, można cieszyć się wysokiej jakości telewizją i odbierać liczne programy. W zależności od orientacji dostępny jest szeroki wachlarz kanałów.

Źródła

 • Telewizja przez satelitę – czego potrzebujesz? – Wyjaśnienie (uni-24.de)
 • Odbiór satelitarny: Czego potrzebuję? Test 2022 [listopad] ” HEIMKINO CHECK
 • Dla najlepszego odbioru: Co powinieneś wiedzieć o telewizji satelitarnej – n-tv.de

Powiązane artykuły