1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Telewizor nie znajduje żadnych kanałów – co robić?

Telewizor nie znajduje żadnych kanałów – co robić?

Telewizor nie znajduje żadnych kanałów – co robić?

Jeśli Twój telewizor nie odbiera kanałów, może Cię to doprowadzić do szału. Często jednak istnieją proste rozwiązania problemu. Więcej można dowiedzieć się tutaj.

Oto dlaczego i jak to naprawić

Zazwyczaj telewizor powinien automatycznie wyszukiwać programy po pierwszym uruchomieniu. Czasami jednak trzeba uruchomić historię wyszukiwania ręcznie. Zazwyczaj wystarczy poszukać go w ustawieniach telewizora w zakładce „Kanały”.

W innych miejscach problemem jest siła sygnału . Jeśli sygnał z anteny jest zbyt słaby, telewizor nie będzie w stanie wyszukać programów. Oczywiście może być też tak, że antena jest uszkodzona. Niezależnie od przyczyny, musisz wymienić antenę, aby uzyskać lepszy lub nowy sygnał.

Jeśli korzystasz z kablówki zamiast anteny, to problem leży po stronie samego dostawcy. Jak każde inne urządzenie, taki odbiornik może dotrzeć uszkodzony lub w inny sposób wadliwy. Dlatego zawsze należy kontaktować się bezpośrednio z dostawcą, bo tylko on może pomóc w rozwiązaniu problemu.

To samo dotyczy odbioru satelitarnego. Wada anteny może uniemożliwić odbiór kanałów. Zanim jednak pomyślisz o wadzie, ważne jest prawidłowe ustawienie dania. Spróbuj więc i sprawdź, czy odbiór działa, jeśli skierujesz antenę inaczej.

Inne rzeczy, które możesz zrobić

Zanim wpadniesz w rozpacz, możesz zresetować sprzęt (telewizor i odbiornik!) do ustawień fabrycznych . Oznacza to, że będziesz musiał wykonać wszystkie ustawienia, które wprowadziłeś wcześniej, ale może poprawić ewentualne błędy. Po tym czasie można spróbować ponownie.

Należy również upewnić się, że wszystkie kable są prawidłowo podłączone. Łatwo może się zdarzyć, że jeden lub drugi kabel wysunie się z miejsca. Dlatego najlepiej jest odłączyć i ponownie podłączyć wszystkie kable. Szczególnie jeśli przesuniesz półkę, kabel może się łatwo wysunąć.

Jeśli telewizor działa w sieci WLAN, przydatne może być również sprawdzenie połączenia internetowego . Dobrym pomysłem jest również odłączenie telewizora od Wi-Fi i ponowne podłączenie go, aby upewnić się, że podłączyłeś go do właściwej sieci.

Jest wiele przyczyn

Przyczyna nieodbierania sygnału przez Twój telewizor zależy wyłącznie od sposobu odbioru programu. Odpowiednio, nie wszystkie metody pomogą Ci. To, co jednak na ogół jest przydatne, to przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych. Jeśli jednak próbowałeś już wszystkiego, nie unikniesz kontaktu z producentem sprzętu lub dostawcą (w przypadku telewizji kablowej).

Najczęściej zadawane pytania dotyczące telewizora nie znajdującego kanałów

Dlaczego Twój telewizor nie może odbierać żadnych kanałów?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Na przykład, Twoja antena może wysyłać zbyt słaby sygnał lub może być uszkodzona.

Co zrobić, gdy telewizor nie odbiera żadnych kanałów?

Jeśli to antena, to powinieneś kupić nową. Jeśli problem dotyczy telewizji satelitarnej, możesz spróbować zmienić położenie anteny. Rozwiązaniem może być również przywrócenie sprzętu do ustawień fabrycznych lub sprawdzenie połączenia internetowego.

A co jeśli nic nie pomaga?

To zależy. Jeśli odbierasz telewizję przez kablówkę, to zdecydowanie powinieneś skontaktować się z dostawcą. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze może pomóc zapytanie producenta sprzętu.

Źródła

  • Skanowanie kanałów nie znajduje żadnych kanałów? – futurezone.com
  • Telewizor nie znajduje kanałów cyfrowych – computerbild.de
  • Telewizor nie może znaleźć kanałów: te wskazówki pomogą Ci znaleźć rozwiązanie – netzwelt.de

Powiązane artykuły