Site icon TV Time

BOE Technology planuje fabrykę 8.5G na jesień 2011 r.

boe-technology-8,5g-fabrik

boe-technology-8,5g-fabrik

BOE Technology, chiński producent paneli LCD, zapowiedział właśnie szeroko zakrojone działania ekspansyjne, jak podaje branżowe czasopismo Digitimes. Planuje rozpocząć produkcję paneli w pekińskiej fabryce 8.5G w trzecim kwartale przyszłego roku. Li Xuezheng, wiceprezes producenta, poinformował, że celem było piąte miejsce w rankingu największych producentów paneli na świecie. Zapowiedział również, że Chiny, które są na dobrej drodze do stania się główną potęgą w produkcji paneli, chcą w przyszłości odgrywać ważną rolę dla wszystkich producentów. Zapytany o plany konkurentów z Tajwanu i Korei, którzy również planują podobne projekty na terytorium Chin, wiceprezes BOE podpowiedział, że nie można wykluczyć współpracy.

BOE Technology rozpocznie masową produkcję już w tym roku, początkowo z wydajnością 90 000 sztuk w swoim zakładzie G6. Następnie jesienią 2011 roku rozpocznie się produkcja seryjna w zakładzie przemysłowym 8.5G zlokalizowanym w stolicy Chin. Przede wszystkim mają tu być produkowane panele o przekątnych od 26 do 55 cali.

Xuezheng ma też gotowy materiał dla maniaków liczb i statystyk: Zgodnie z planem, w 2011 roku produkcja wzrośnie o 147,2 procent, a dwa lata później o kolejne 120 procent. Wreszcie, BOE ma mieć rękę do pięciu procent wszystkich globalnie produkowanych paneli w 2012 roku. Wcześniej Chińczycy chcą obsługiwać tylko rynek krajowy i w ciągu roku osiągnąć udział w rynku na poziomie 20 procent, a do 2012 roku nawet 31 procent. Baza klientów BOE ma być rekrutowana spośród krajowych dostawców telewizji. Ponadto w 2012 roku spodziewany jest globalny udział paneli wielkoformatowych na poziomie od pięciu do ośmiu procent.

Exit mobile version