1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. ISE 2011: Sharp pokazuje sześcian z 64 paneli 3D

ISE 2011: Sharp pokazuje sześcian z 64 paneli 3D

Sharp 3D-Würfel

ISE 2011: Sharp pokazuje sześcian z 64 paneli 3D

W dniach od 1 do 3 lutego w Amsterdamie odbędą się targi Integrated Systems Europe (ISE), na których po raz kolejny będą reprezentowani wszyscy znani producenci elektroniki użytkowej. Firma Sharp chce w tym roku zapewnić na swoim stoisku szczególną atrakcję: dzięki 64 60-calowym monitorom ułożonym w formie sześcianu z cienkimi ekranami z serii PN-V601 widz ma zostać „wciągnięty” w prawdziwie trójwymiarowe doświadczenie. Japończycy chcą też przekonać instalacją bezramkowych monitorów do sportów halowych, prototypem 60-calowego monitora o wysokiej jasności oraz nowym panelem dotykowym PN-L601B.

Jak można było usłyszeć w przedbiegach, pojawienie się Sharpa na ISE symbolicznie wywoła „gazy”, ponieważ cienkie wyświetlacze Sharpa z serii PN-V601, które mają ultra wąskie ramki i są połączone w kształt sześcianu, mają wytwarzać niespotykane dotąd wizualne wrażenia 3D w klasie samej w sobie. Peter Heins, Product Manager ds. profesjonalnych monitorów i projektorów w Sharp Electronics Europe, wyjaśnił, że inscenizacja nie jest kwestią showmaństwa, ale że 60-calowe monitory LCD o smukłej obudowie doskonale nadają się do wymagających instalacji wideo, nie tylko ze względu na wartość jasności 700 cd/m² i pełnopowierzchniowe podświetlenie LED zapewniające absolutnie naturalny obraz.

Do zalet należą również zmienne możliwości zastosowania, jak np. montaż w formacie krajobrazowym, jak i portretowym. Oprócz „instalacji kostki”, wyświetlacze nadają się na ogół do instalacji ścian wideo, które muszą być bezbłędne pod względem precyzji, szybkości i blasku obrazu.

Kolejnym punktem prezentacji firmy Sharp na targach ISE są nowe profesjonalne monitory LC z serii PN-L601B, które posiadają funkcję ekranu dotykowego. Równomierna jasność 60-calowych monitorów jest generowana przez pełnobiałe podświetlenie LED; są one również niezwykle energooszczędne. Zintegrowany jest czuły panel dotykowy, który dzięki czujnikom podczerwieni reaguje na lekki nacisk palca lub długopisu. Wystarczy jedno dotknięcie przycisku – a wyświetlane obrazy lub notatki zapisywane za pomocą panelu dotykowego są zapisywane bezpośrednio w komputerze. W przypadku zastosowania urządzenia wielofunkcyjnego firmy Sharp, zawartość można przesłać za pomocą skanowania w kolorze i natychmiast wydrukować. Ze względu na swoje wygodne funkcje, mówi Peter Heins, nowy wyświetlacz dotykowy firmy Sharp jest idealny do prowadzenia wideokonferencji, spotkań i prezentacji.

Każdy, kto chce zobaczyć te produkty firmy Sharp na żywo, znajdzie je, wraz z kilkoma innymi innowacjami, takimi jak prototyp nowego 60-calowego wyświetlacza o wysokiej jasności, na stanowisku wystawowym firmy Sharp E66 w hali 11.

Powiązane artykuły