1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Mitsubishi prezentuje 3D-LaserVue L75-A91

Mitsubishi prezentuje 3D-LaserVue L75-A91

mitsubishi-3d-laservue-l75-a91

Mitsubishi prezentuje 3D-LaserVue L75-A91

Firma Mitsubishi zaprezentowała na targach Ceatec, które odbywają się w Tokio, laserowy telewizor obsługujący 3D. Model nazywa się LaserVue L75-A91 i ma imponujący rozmiar wyświetlacza – 75 cali. Trzy wiązki laserowe rzutują obraz w kolorach podstawowych: czerwonym, zielonym i niebieskim. Cecha szczególna: Według Mitsubishi, urządzenie jest w stanie wyświetlić dwukrotnie większą ilość kolorów w porównaniu z tradycyjnymi modelami LCD lub plazmowymi.

LaserVue L75-A91 posiada wyświetlacz Digital Light Processing, Full HD i oferuje wsparcie dla spektrum kolorów Deep Color (36-bit), a także x.v.Color. Mitsubishi stosuje własny procesor „6 Color”, który jest wzbogacony o 12-bitowy procesor wideo i dodaje do podstawowych kolorów RGB turkus, magentę i żółć. Jeśli chcesz cieszyć się 3D, potrzebujesz także emitera IR i okularów migawkowych. Mitsubishi oferuje oba te urządzenia w pakiecie „3D Starter Pack”.

Inne cechy techniczne: Zintegrowany odtwarzacz multimedialny może przetwarzać pliki JPEG i MP3 z zewnętrznych źródeł USB, jest też połączenie z portalem wideo na żądanie Vudu poprzez „Stream TV”. L75-A91 posiada cztery złącza HDMI z obsługą CEC, dwa porty USB, wyjście Ethernet/LAN, interfejs RS-232, analogowe/cyfrowe wyjścia audio oraz po dwa komponentowe i kompozytowe wejścia wideo.

Według Mitsubishi, LaserVue L75-A91 jest stosunkowo oszczędny – 128 watów podczas pracy i 0,5 wata w trybie czuwania. Przekątna ekranu wynosząca 1,90 metra (odpowiednik 75 cali) w połączeniu z niemal nieograniczonymi możliwościami technicznymi ma jednak swoją cenę: na stronie Amazon.com model ten figuruje w cenie 6 000 dolarów.

Powiązane artykuły