Diamond Vision OLED od Mitsubishi Electric od zeszłego roku wywołał spore poruszenie jako jedyny na świecie swobodnie skalowalny duży ekran OLED. Technologia opracowana przez Mitsubishi umożliwia tworzenie imponujących ekranów wewnętrznych o pozornie nieograniczonej wielkości i kształcie. Dowodem na to był występ na targach ISE 2011, gdzie 155-calowy wyświetlacz był prezentowany w konwencjonalnej formie płaskiego ekranu, a nad stoiskiem wystawowym zamontowano okrągły ekran o średnicy dwóch metrów. Ekran OLED został wyróżniony przez ekspertów nagrodą „Most Innovative Commercial Display”. Zwycięstwo było więcej niż wyraźne – 40 procent wszystkich oddanych głosów.
Ekran OLED od Mitsubishi składa się z pojedynczych paneli, które można bezproblemowo złożyć. Dzięki temu można stworzyć wyświetlacze o niemal dowolnej wielkości i kształcie. Jednocześnie panele OLED mają wyraźną przewagę nad wyświetlaczami LED, ponieważ są ultracienkie i niezwykle lekkie. Są one również około trzykrotnie jaśniejsze i predestynowane do zastosowań wewnętrznych, nawet w warunkach jasnego pomieszczenia. Punktują również pod względem odległości widzenia, bo ta jest bardzo mała dzięki odstępom między pikselami wynoszącym zaledwie trzy milimetry. Ponieważ ekran wyposażony w wyświetlacze OLED jest tylko o około połowę droższy od konwencjonalnego ekranu LED, oczywiste jest, że technologia ta ma przed sobą wielką przyszłość, między innymi w zastosowaniach związanych z wyświetlaniem obrazu w miejscach publicznych.
Technologia ekranów OLED pozwala również na uzyskanie futurystycznie wyglądających projektów. Na przykład projektanci na zlecenie japońskiej firmy Mitsubishi pracują obecnie nad gigantycznym ekranem w kształcie kuli, który będzie miał średnicę sześciu metrów i składał się z 10 000 pojedynczych paneli. Sferyczny ekran będzie dostarczał satelitarne obrazy ziemi w czasie rzeczywistym.