1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Nowe okulary 3D od Nvidii i Oakleya

Nowe okulary 3D od Nvidii i Oakleya

Nowe okulary 3D od Nvidii i Oakleya

Nowa wersja okularów „3D Vision” firmy Nvidia trafiła właśnie do sprzedaży w USA. Ulepszony model oszczędza energię, a także jest tańszy od swojego poprzednika. Jak zapowiada producent, odświeżone bezprzewodowe okulary migawkowe powinny mieć również znacznie wydłużony czas pracy na baterii, który na jednym ładowaniu wynosi około 60 godzin, zamiast dotychczasowych 40. Mimo ulepszeń, cena 3D Vision Kit została obniżona do 149 dolarów. Dodatkowe okulary, które można dokupić opcjonalnie, kosztują 119 dolarów. Nie ma jeszcze informacji na temat wprowadzenia na rynek niemiecki i niewiążącej ceny detalicznej.

Znany producent okularów Oakley również dodał do swojej oferty okulary 3D. Zgodnie z renomą firmy, „okulary” produkowane przez Kalifornijczyków są wyjątkowo nowoczesne i modne. Dzięki kompatybilnym z RealD pasywnym okularom 3D Gascan, które bazują na klasycznym kształcie, twórcy chcą przełamać nowe wzornictwo i tym samym, jak twierdzi szef Oakley Colin Baden, „przeciwdziałać jednorazowym okularom kinowym”. W każdym razie jednorazowe okulary sprawiają, że wyglądasz dość głupio.

Jakość okularów pasywnych używanych w kinach jest często słaba, ponieważ modele zazwyczaj są źle dopasowane i składają się z prostych filmów 3D. Oakley opisuje także inną wadę: z powodu płaskich soczewek widzowie są zmuszeni do ciągłego poruszania głową, ponieważ pole widzenia nie obejmuje całego ekranu. Rozwiązanie: okulary z filtrem polaryzacyjnym firmy Oakley wyposażone są w wysokiej jakości wklęsłe soczewki, które mają sprawić, że nie trzeba będzie wykonywać treningu oczu i mimowolnego treningu mięśni szyi. Ogólnie rzecz biorąc, widzenie peryferyjne ma być zoptymalizowane, a przeszkadzające refleksy świetlne, nakładanie się na siebie, jak również odbicia między dwoma oczami są prawie wyeliminowane.

Znany ze sprawdzonego trzypunktowego dopasowania, Oakley chce również zadowolić użytkownika pod względem komfortu noszenia. Dodatkowo, według firmy, model 3D Gascan ma umożliwiać uzyskanie wyraźnych obrazów z głębią ostrości i wspaniałymi kolorami, w przeciwieństwie do tradycyjnych pojedynczych okularów.

W USA Gascan 3D jest dostępny w dwóch wersjach. Jeden z białą lub czarną ramką za 120 dolarów lub jako specjalny model Limited Edition Tron 3D Gascan za 150 dolarów.

Powiązane artykuły