1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Sceptre pokazuje pasywny telewizor 3D z bezprzewodowym HDMI

Sceptre pokazuje pasywny telewizor 3D z bezprzewodowym HDMI

Sceptre pokazuje pasywny telewizor 3D z bezprzewodowym HDMI

Powoli rynek zapełnia się mnóstwem aktywnych telewizorów 3D, ale wszystkie mają jeden irytujący szczegół. Chodzi o nieistniejącą kompatybilność niezbędnych okularów, które w większości działają tylko z oryginałem danego producenta. By użyć „niesłowa” roku 2010: Nie ma alternatywy? – Oczywiście, że nie. Jak donosi bigpicturebigsound.com, jest to jeden z powodów, dla których technologia pasywnego 3D i jej możliwości zdają się coraz bardziej wysuwać na pierwszy plan. W każdym razie kalifornijska firma Sceptre opiera się na tej obiecującej technologii w swojej nowej serii telewizorów LED, która właśnie została zaprezentowana.

Zgodnie z banałem, że w USA zawsze wszystko może być trochę większe, telewizor HDTV marki Sceptre o oznaczeniu E650BV-F12D ma przekątną ekranu 65 cali. Posiada podświetlenie LED, które jak wiadomo umożliwia ultra smukłą obudowę: w tym przypadku głębokość wynosi od 1,25 do 2,5 cala. Amerykański HDTV oferuje wyświetlacz o rozdzielczości 1080p z czasem reakcji 5,5 milisekund i częstotliwością odświeżania 120 herców.

Flagowy model Sceptre z nowej serii nie jest jednak przeznaczony dla skąpców, a raczej dla dobrze sytuowanych rodzin. Odpowiednio, telewizyjny gigant ma kosztować około 5 tysięcy dolarów wraz z pakietem rodzinnym. W pakiecie znajdują się cztery okulary polaryzacyjne i 28-watowy soundbar. Dla pięciu istniejących interfejsów HDMI przewidziano uzupełnienie o bezprzewodowe rozwiązanie HDMI. Jeśli chcesz taniej, możesz obejść się bez podświetlenia LED i zaoszczędzić całe 1500 dolarów dzięki modelowi X650BV-F12D, ale musisz zadowolić się podświetleniem CCFL.

W nowej serii Sceptre pojawiły się jednak także „mniejsze” formaty z ekranami od 40 do 55 cali. Wszystkie mają rozdzielczość Full HD w formacie 16:9. Wartości jasności to 400 cd/m², a czas reakcji wynosi 5,5 milisekundy. Do dyspozycji są trzy porty HDMI i jeden port USB. Nie ulega wątpliwości, że ogólny trend zmierza w kierunku dużych formatów, ale Sceptre chce też obsługiwać mniej wypłacalnych współczesnych i klientów na drugie urządzenia. Dlatego też w nowej ofercie znalazł się także obsługujący 3D telewizor LED o przekątnej 32 cali (E320BV-FHDD), który ma dość konkurencyjne parametry: 1080p, także 5,5 milisekundową reakcję i trzy HDMI. Model dostępny jest w zestawie z dwoma pasywnymi okularami i jest zaskakująco przystępny cenowo – około 600 dolarów.

Powiązane artykuły