1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Testy telewizyjne
  6. »
  7. Test telewizorów LCD: osiem 32-calowych telewizorów LCD w teście

Test telewizorów LCD: osiem 32-calowych telewizorów LCD w teście

Test telewizorów LCD: osiem 32-calowych telewizorów LCD w teście

Płaski telewizor o wysokiej rozdzielczości jest teraz częścią każdego dobrze wyposażonego salonu. Jednak tylko niewiele osób wie, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego telewizora. Dlatego przydaje się, że kwalifikowany magazyn branżowy „Audio Video Foto Bild” regularnie przygląda się bliżej kilku płaskim telewizorom. Tak było ponownie w bieżącym numerze. Magazyn przetestował osiem 32-calowych telewizorów LCD o przekątnej ekranu 80 cm. W laboratorium testowym telewizory producentów Hitachi, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Technisat i Toshiba musiały przejść najbardziej rozbudowane stacje testowe. Ale tylko trzy z ośmiu modeli uzyskały „dobry” wynik testu. Przyjrzymy się teraz bliżej Panasonicowi TX-32LXD700F (zwycięzcy testu) oraz Sony KDL-32S3020E (zwycięzcy pod względem ceny).

Zwycięzca testu: Panasonic TX-32LXD700F
Panasonic TX-32LXD700F

32-calowy telewizor LCD od Panasonic mierzy 81 cm przekątnej, ma rozdzielczość 1 366 x 768 pikseli oraz dobre wartości kontrastu i jasności, wynoszące odpowiednio 8 500:1 i 500 cd/m². Specjalne funkcje obejmują zintegrowany odbiornik DVB-T, czytnik kart pamięci i trzy wejścia HDMI. Panasonic TX-32LXD700F przekonywał w polu testowym najlepszym obrazem i szerokim kątem widzenia. „Kolory wydawały się bardzo naturalne, a szczegóły ostre jak brzytwa” – stwierdzili redaktorzy AVFBild. W kwestii odtwarzania również nie było na co narzekać, a szybkie prędkości aparatu były nie tylko wyświetlane płynnie, ale i bez judderu. Jedynie analogowa telewizja kablowa wykazywała niewielkie szumy. Obsługa jest bardzo prosta, a dzięki zintegrowanemu czytnikowi kart można przeglądać zdjęcia z wakacji bezpośrednio na telewizorze. Cena rynkowa zwycięzcy testu Panasonic TX-32LXD700F wynosi około 1499 euro.

Zwycięzca pod względem ceny i jakości: Sony KDL-32S3020E
Sony KDL-32S3020E

Drugie miejsce zajął telewizor LCD Sony KDL-32S3020E, który również zwyciężył w kategorii cena-jakość. Przy cenie rynkowej wynoszącej zaledwie 949 euro, płaski ekran jest stosunkowo niedrogi w porównaniu ze zwycięzcą testu. LCD Sony również mierzy 81 cm przekątnej i przy kontraście 8000:1 i wartości jasności 450 cd/m² ma podobnie dobre wartości obrazu. Oprócz czytnika kart, zestaw wyposażony jest również w tuner DVB-T oraz trzy cyfrowe wejścia HDMI. Na polu testowym Sony KDL-32S3020E uzyskał wynik „z dobrymi funkcjami w przystępnej cenie”. Nie oznacza to jednak, że cierpi na tym w ogóle jakość obrazu, bo Sony i tak znalazło się w pierwszej trójce. Podobnie jak w Panasonicu, obraz był zaszumiony podczas oglądania telewizji analogowej przez odbiór kablowy. Z kolei płyty DVD przez HDMI wyglądały „ostro i realistycznie”. Jedynie przy szybkich ruchach obraz potykał się bardzo nieznacznie.

Powiązane artykuły