Większość telewizorów kupowana jest w dość niskich przedziałach cenowych. I nie bez powodu; w końcu dziś za niewielkie pieniądze można dostać telewizor Full HD z dobrą jakością obrazu i kilkoma dobrymi funkcjami. Nasze Top 10 najlepszych telewizorów do 800 euro pokazuje, że dużo jakości nie musi kosztować. Nie należy się tu spodziewać telewizorów 3D z potrójnymi tunerami i lokalnym przyciemnianiem. Ale co z wieloma klientami, którzy nie chcą pierwszego, nie potrzebują drugiego i nie wiedzą o trzecim? Oszczędzają pieniądze.
Aktualizacja: Najlepsze telewizory do 800 euro (2011)
Telewizory do 800 euro: tanie, ale dobre
Każdy budżet ma swoje ograniczenia. Brak chęci wydania ponad 800 euro na telewizor może mieć bardzo dobre powody. Pomijając możliwości finansowe, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak długo chce korzystać z zestawu. I w zależności od tego, co się w ogóle ogląda, jakość obrazu może nie odgrywać większej roli.
Nie polecamy bardzo dużych tanich domów. Nawet w naszym najmniejszym rozmiarze – 32 cale – nie schodzimy obecnie poniżej granicy 500 euro. W przeciwnym razie możesz oszczędzać na złym celu. Przecież telewizor powinien za kilka lat nadal dawać przyjemność z oglądania i pokazywać dobry obraz, niezależnie od ceny.
Tanie modele idą na ustępstwa, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcje. Nawet niedrogie telewizory mają dziś dobre panele, które pokazują genialny obraz.
LG 32LE5500 – mały, ale potrafi wiele
W modelu 32LE5500 firma LG upakowała wiele potężnych funkcji w telewizorze, który szybko zbliża się do granicy 500 euro; nawet opcjonalną sieć WLAN poprzez pamięć USB i odtwarzacz multimedialny. Telewizor posiada podświetlenie LED oraz technologię 100 herców, niestety lokalne przyciemnianie dostępne jest tylko w większych rozmiarach. Elegancki design wygląda na droższy niż telewizor w rzeczywistości.
Sharp LC-32LE320E – telewizor przyjazny środowisku
Sharp ma również ciekawą ofertę w tej samej klasie cenowej i wydajnościowej w postaci modelu LC-32LE320E. LE320 ma również krawędziowe podświetlenie LED, co wyjaśnia jego elegancką, smukłą konstrukcję. Niestety, z portu USB nie jest odtwarzany żaden film. Jednak tuner kablowy HD, 100-hercowy panel i unijny kwiatek ekologiczny to zdecydowane atuty telewizora.
Sony KDL-32EX715 – ukryty topowy model
KDL-32EX715 firmy Sony pokazuje, że duża wydajność może być również w małych rozmiarach. Bo EX715 ma niewiele wspólnego z modelami entry-level. Potrójny tuner z odbiorem HD i gniazdem CI Plus, najlepszy obraz z podświetleniem LED i Bravia Engine 3, a do tego dodatki takie jak WLAN przez dongle i odtwarzanie multimediów z USB sprawiają, że telewizory Sony mają bardzo mocną pozycję. Zaczynając od 800 euro, KDL-32EX715 szybko spadł do poziomu poniżej 700.
Samsung LE37C650 – To zdjęcie!
Samsung LE37C650 pokazuje doskonały obraz na 37 calach i to nie tylko w tym przedziale cenowym. Szczególnie w przypadku materiałów w prawdziwym HD telewizor zostawia w tyle niektórych konkurentów. LE37C650 posiada nawet tuner kablowy HD, odtwarzacz multimedialny i funkcje internetowe. Nie rozumiemy, dlaczego zestaw sprzedaje się za grubo poniżej 600 euro.
Philips 37PFL7605H – Ambilight jest kuszący
37PFL7605H można mieć całkiem niezawodnie za mniej niż 750 euro; i to dla 37-calowca z kilkoma wyjątkowymi punktami sprzedaży. Ambilight, na przykład, i jakość dźwięku, która zadowoli wszystkich widzów bez systemów hi-fi. Dzięki odtwarzaczowi multimedialnemu i funkcjom internetowym 37PFL7605H jest naprawdę dobrze wyposażony, a do tego oferuje dobrą jakość obrazu, zwłaszcza przy materiałach HD.
Samsung UE40C6000 – 40 cali za 700 euro
Łatwo wybaczyć fakt, że UE40C6000 od Samsunga nie posiada wszystkich dodatkowych funkcji, które są obecnie modne. Wszak telewizor testuje obecnie granicę 700 euro – niespotykaną dla okrągłej, metrowej przekątnej ekranu z podświetleniem LED, rozdzielczością Full HD i 100-hercowym panelem. Podoba nam się również design telewizora, a obraz budzi szacunek nawet podczas oglądania telewizji w standardowej rozdzielczości.
Grundig Fine Arts LED 40 – prawie zbyt dobry na tę listę
Cóż, w tej chwili trzeba mieć szczęście, żeby dostać Fine Arts LED 40 GBH 9040 za mniej niż 800 euro. Ale pierwsze oferty osiągnęły już nasz magiczny znak. A Grundig oferuje w przypadku Fine Arts LED 40 bardzo dużo i to nie tylko pod względem czystej przestrzeni ekranu. Telewizor LED z tunerem kablowym HD imponował wysoką jakością obrazu, dużym kontrastem i dobrą ostrością ruchu. I nawet nagrywa wideo na nośniku USB!
Panasonic TX-P46S20E – Plazma się opłaca
Viera TX-P46S20E firmy Panasonic również może nagrywać filmy. Ale przede wszystkim jest to 46-calowa plazma, którą przy odrobinie szczęścia można dostać za około 700 euro. Nie musisz się martwić o kompromisy w kwestii jakości obrazu, zwłaszcza jeśli obraz jest w HD i przetrwałeś pierwsze sto godzin pracy. TX-P46S20E odbiera telewizję HD przez kabel, a jedynie skąpi dodatkowych funkcji. Jak na tę cenę, nie można mieć o to pretensji.
Toshiba 46XV733G – dobra nawet bez diody LED
Jeśli ktoś preferuje duże telewizory LCD, nie powinien upierać się przy podświetleniu LED dla 46-calowej przekątnej ekranu i niewielkiej ceny. 46XV733G to bardzo miła pociecha za 750 euro. Bo choć korzysta z konwencjonalnych świetlówek, a więc nie bije żadnych rekordów w kontraście obrazu, to i tak ma znakomity obraz z wyraźnymi kolorami, 100-hercowy panel, tuner kablowy HD i gniazdo CI Plus, a także cztery porty HDMI.
LG 50PK760 – Oto dlaczego kochamy telewizory plazmowe
Fakt, że można znaleźć 50PK760 za około 800 euro jest czymś wyjątkowym. Przy 127 centymetrach telewizor plazmowy ma naprawdę duży ekran. Telewizor wygląda naprawdę klasycznie ze swoją szklaną obudową, a jeśli podamy mu przyzwoity sygnał HD, to jakość obrazu plazmy LG jest naprawdę nie do podrobienia. W testach obraz SD był od czasu do czasu krytykowany – ale przy 50-calowej przekątnej ekranu i tak zdecydowanie polecamy HDTV. A PK760 wyświetla również treści internetowe.
Po co płacić więcej?
Widać: Są teraz naprawdę dobre telewizory za 800 euro. Wymienione oferty świetnie równoważą dobre cechy i przystępne ceny. Jeśli pójdziemy w stronę plazm z dużym ekranem lub mniejszych telewizorów LCD, dostaniemy naprawdę dobrze wyposażone telewizory. Trzeba się dobrze zastanowić, dlaczego chcemy wydać więcej.