Site icon TV Time

Top 10: Najlepsze telewizory od 40 do 42 cali

Możemy pisać tyle poradników i porad zakupowych, ile tylko chcemy, ale i tak ciągle zadawane jest nam jedno pytanie: Jaki telewizor powinienem kupić? Który z nich jest najlepszy? Ostateczna odpowiedź na to pytanie właściwie nigdy nie jest możliwa. Dużą rolę odgrywa budżet, przestrzeń, nawyki słuchania i oglądania, ale także osobisty gust. Spróbujmy raczej kolejnej najlepszej opcji; ujawniamy, które 10 telewizorów jednego rozmiaru osobiście lubimy najbardziej i dlaczego. Zacznijmy od najpopularniejszego rozmiaru. Oto nasi aktualni faworyci od 40 do 42 cali.

Aktualizacja: Najlepsze telewizory do 800 euro (2011)

Kiedy 40 do 42 cali to właściwy rozmiar?

Szczerze mówiąc, to kwestia gustu. Jeśli masz już w domu telewizor z płaskim ekranem, możesz go wykorzystać jako wskazówkę. W przeciwnym razie radzimy sprawdzić wśród przyjaciół i znajomych, jak daleko mogą usiąść i jak duży jest obraz. Jak największy nie zawsze jest dobrym pomysłem – jeśli nie widać w miarę dobrze obrazu i trzeba dużo patrzeć w przód i w tył, na dłuższą metę staje się to męczące, łącznie z bólami głowy i oczu. Zakładając, że oglądasz treści w wysokiej rozdzielczości, zalecamy odległość dwóch metrów dla ekranów 40- i 42-calowych – chociaż znamy kilku kinomanów i graczy, którzy trzymają się jeszcze bliżej ekranu.

Toshiba 40XV733G – dobra i tania

Jedyne co można skrytykować w tym 40-calowym ekranie to szczegółowość: 40XV733G odbiera również kablówkę w HD, dostępne jest gniazdo CI+, a w Full HD pokazuje dobry obraz z naturalnymi kolorami. Nie posiada jednak funkcji internetowych, nie ma trybu 3D i przeszkadza wymagającym klientom w szczegółach – dla niektórych przełączanie programów trwa zbyt długo. Z drugiej strony, telewizor można mieć za mniej niż 600 euro.

LG 42LE7500 – podświetlenie LED w 42 calach

Infinia 42LE7500 odtwarza filmy Divx z nośników USB, ma dostęp do Internetu, oferuje funkcje internetowe Netcast i pokazuje dobry obraz w szykownej obudowie z krawędziowym podświetleniem LED. A potem zmierza do 800 euro.

Philips 40PFL7605H – 40 cali, ale Ambilight

40PFL7605H jest może nieco mniejszy, ale kosztuje równie mało jak telewizor LG i ma w zamian sporo do zaoferowania; na przykład Ambilight. Ale przeszedł też kilka profesjonalnych testów z najwyższymi ocenami. Jakość obrazu, funkcje internetowe i szczegółowość (przełączanie jest tu bardzo szybkie) są przekonujące.

Sony KDL-40EX705 – Bravia ma w zestawie wszystkie tunery

Na 40 calach Bravia KDL-40EX705 ma sporo do zaoferowania. Telewizor Sony spadł poniżej granicy 1000 euro i jest najtańszym modelem z potrójnym tunerem HD w naszym Top 10. Ma także najpotężniejszy jak dotąd odtwarzacz multimedialny USB, rozbudowane funkcje internetowe, dobry dźwięk i elegancki design z krawędziowym podświetleniem LED.

Panasonic TX-P42GT20E – plazma 3D za 1000 euro

Oto jak tanie stały się telewizory 3D. TX-P42GT20E oferuje prawie wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego płaskiego telewizora; tuner HD jest na pokładzie, plus świetna jakość obrazu dzięki panelowi NeoPDP, funkcje internetowe, odtwarzacz multimedialny, a nawet nagrywanie przez USB.

LG 42LX6500 – a może wolisz Full LED?

W porównaniu z modelem LE, w 42LX6500 brakuje tunera satelitarnego, ale dzięki Full LED można spodziewać się lepszej jakości obrazu z telewizora LED z obsługą 3D. Jeśli telewizor LED odpowiada również za dźwięk, model LX punktuje niewidocznym subwooferem. Odtwarzacz multimedialny i telewizja Net są również zawarte. Za to nieco ponad 1000 euro to nie jest zbyt wygórowane żądanie.

Samsung UE40C7700 – obraz staje się lepszy

Jeśli jesteś przygotowany na wydanie co najmniej 1200 euro na 40-calowy telewizor, możesz oczekiwać więcej. Przede wszystkim jakość obrazu jest tu naprawdę dobra, mimo że mamy tu tylko krawędziowe, a nie pełnopowierzchniowe podświetlenie LED; do tego jednak telewizor jest też przerażająco smukły. Nawet szybkie ruchy wyglądają na C7700 ostro, a odtwarzanie 3D jest również przekonujące. Tuner HD dla wszelkich rodzajów odbioru, dwa porty USB w tym nagrywanie wideo i odtwarzacz multimedialny, a także funkcje internetowe to kolejne mocne strony.

Sharp LC-40LE824E – z czwartym pikselem w kolorze żółtym

Panel Quattron firmy Sharp z czterema kolorami podstawowymi to kwestia gustu; ci, których przekonuje osobiste oglądanie testowe, dobrze poradzą sobie z LC-40LE824E. Niestety, smukły telewizor z podświetleniem Edge LED jest obecnie sprzedawany powyżej zalecanej ceny detalicznej (1400 euro), ale dzięki wyposażeniu w tuner Full HD, oryginalną funkcję timeshift i portal internetowy ma do zaoferowania więcej niż tylko dobry obraz.

Panasonic TX-P42VT20E – Infinity Black Pro

Jaka jest różnica między GT20 a VT20? Odpowiedź 300 euro nie byłaby zła, ale też nie byłaby sprawiedliwa. Infinite Black Pro ma sprawić, że czernie będą wyglądać jeszcze głębiej, a współczynnik kontrastu jeszcze mocniej. High Contrast Filter Pro sprawia, że obraz prawdopodobnie najlepszego obecnie telewizora plazmowego jest jeszcze bardziej świetlisty, co jest ważne zwłaszcza dla fanów 3D.

Philips 40PFL8605K – potrafi wszystko, kosztuje sporo

Wraz z pojawieniem się w cenie 1500 euro, nasze Top 10 najlepszych telewizorów z modelem LCD Philipsa dobiega końca. 40PFL8605K przekonuje ostrym, naturalnym obrazem o pięknych kolorach i wysokim kontraście. Co więcej, dzięki tunerowi satelitarnemu HD, Ambilight z regulacją kolorów w ścianach, dużej głębi kolorów, panelowi 200 herców, 3D i mocnemu odtwarzaczowi multimedialnemu nie przychodzi nam do głowy nic, czego mogłoby mu zabraknąć.

A twoi kandydaci?

Czy jesteś zadowolony z kolejnego telewizora o przekątnej 40 – 42 cale? Masz problem z modelem z listy? To napisz do nas, po prostu jako komentarz lub na naszym forum telewizyjnym, jesteśmy ciekawi.

Exit mobile version