1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Porady dotyczące kupna telewizora
  6. »
  7. Top 10: Tanie telewizory od 46 cali

Top 10: Tanie telewizory od 46 cali

Top 10: Tanie telewizory od 46 cali

Duże płaskie telewizory wciąż uważane są za drogie. W reklamach ciągle pojawiają się nowe cuda designu, które chwalą się coraz to nowymi funkcjami. Klienci płacą wysokie ceny za wymyślne, ale egzotyczne dodatki. Trend wskazuje jednak na dokładnie odwrotny kierunek: telewizory szybko tanieją. Nawet w dużych rozmiarach wybór zaczyna się znacznie poniżej 1000 euro. A nawet obecne modele z potężnymi funkcjami już od dawna są w przystępnej cenie. Jeśli nie zawsze musi to być najnowsze z nowych, można uzyskać mocne telewizory w największych rozmiarach przy ograniczonym budżecie. Wybraliśmy 10 najlepszych telewizorów w cenie od 46 cali w górę.

Aktualizacja: Najlepsze telewizory do 800 euro (2011)

Panasonic TX-P46S20E: niewiarygodnie tani dzięki małym kompromisom

Doszliśmy tak daleko – Viera TX-P46S20E od Panasonic jest obecnie w sprzedaży za niecałe 750 euro. W różnych testach 46-calowy telewizor plazmowy był chwalony za ostrość ruchu, znakomity obraz i szeroki kąt widzenia. Krytyka jest typowa dla plazm: jeśli jest zbyt dużo światła z otoczenia, odblaskowy wyświetlacz rozprasza uwagę, a TX-P46S20E nie wydaje się być całkowicie odporny na wypalenie. W tej cenie nie należy też oczekiwać tunera satelitarnego HD czy telewizji internetowej. Do sportu w HD i Blu-rays jednak plazma jest bezpiecznym wyborem.

Philips 46PFL5605H: dużo LCD za niewielkie pieniądze

Za obecnie 800 euro duży format dostępny jest również jako telewizor LCD. W modelu 46PFL5605H firma Philips prezentuje imponująco jasny i błyskotliwy płaski ekran z podświetleniem LED. W końcu telewizor posiada technologię 100 herców i port USB. Niecierpliwych widzów ucieszą szybkie zmiany kanałów. Oczywiście przy takim targowaniu trzeba pójść na pewne ustępstwa: Tutaj też nie ma tunera satelitarnego w telewizorze, a wyposażenie jest skąpe. Za Ambilight trzeba by zapłacić więcej, na przykład.

Samsung LE46C750: 3D staje się tanie.

Kolejny telewizor LCD jest obecnie dostępny w cenie około 900 euro. Niemniej jednak Samsung LE46C750 posiada już wiele funkcji, których można by się spodziewać w luksusowych modelach. Nagrywa wideo przez port USB i wchodzi do sieci dzięki Internet@TV w wersji 2010. Tuner HD jest dostępny dla połączeń kablowych, a w obudowie znajduje się także gniazdo CI Plus. LE46C750 jest nawet w stanie odtwarzać 3D. Niektórych testerów obraz w pełni przekonał, ale inni narzekali na podwójne obrazy – jeśli więc to cenicie, to zdecydowanie powinniście najpierw przetestować go sami. Ponadto panel nie jest podświetlany diodą LED.

Toshiba 46WL743G: tuner satelitarny HD i wciąż w przystępnej cenie

Jeśli możesz sobie pozwolić na około 1000 euro, nie musisz się obejść bez tunera satelitarnego HD w modelu 46WL743G. Funkcje telewizora Toshiby robią wrażenie na każdym kroku, z jednym ograniczeniem: 46-calowy LCD nie zna się na 3D. Jeśli nie jesteś fanem technologii i tak prawie wszystko jest w porządku: podświetlenie LED, technologia 200 herców i wyświetlacz o niskim współczynniku odbicia składają się na obraz pierwszej klasy. Telewizor nie tylko chodzi po sieci, ale także obsługuje WLAN. Z drugiej strony 46WL743G nie odpowiada raczej za dobry dźwięk – co nie jest problemem dla klientów posiadających system kina domowego.

LG 47LX9500: duży obraz, smukły telewizor

Infinia 47LX9500 to wyraźnie najbardziej efektowny telewizor w naszym top 10 pod jednym względem: To naprawdę szykowne. Ramka jest bardzo płaska, telewizor bardzo cienki, podstawka przezroczysta. Dzięki temu telewizor LCD LG jest wskazówką dla tych, którzy nie chcą stawiać w swoim salonie potwora. Funkcje telewizora są również liczne. Brakuje odbioru satelitarnego, ale jest panel 400 herców, odtwarzanie 3D, telewizja internetowa i lokalne przyciemnianie. Jakość obrazu w modelu 47LX9500 jest dobra, ale i tak bije na głowę inne modele z tego zestawienia. Designerski telewizor kosztuje niespełna 1300 euro.

Samsung PS50C6970: Plazma z wieloma funkcjami

Samsung PS50C6970 Dzięki 50-calowej plazmie dotarliśmy wreszcie do prawdziwie dużych formatów. Przy przekątnej ekranu wynoszącej 1,27 metra, Samsung PS50C6970 robi wrażenie. Odwzorowanie 3D w telewizorze jest również przekonujące, choć jasność wtedy zauważalnie spada. Przy 3,6 centymetrach PS50C6970 jest nadzwyczaj smukły. Tuner satelitarny HD, gniazdo CI-Plus, telewizja internetowa oraz nagrywanie filmów na nośnikach USB to zalety telewizora. I to wszystko, pamiętajcie, za niecałe 1150 euro.

Panasonic TX-P50V20E: jeszcze lepszy obraz

Model TX-P50V20E zachwycił już wielu testerów doskonałą jakością obrazu. Panel Neo PDP przenosi filmy kinowe do kina domowego w ostrej ostrości i wysokim kontraście. Na plazmę trzeba przeznaczyć w budżecie około 1300 euro. Ale za to można oczekiwać dobrze dopracowanego zestawu funkcji. Tuner, port USB, telewizja internetowa, a nawet dźwięk z wewnętrznych głośników robią bardzo dobre wrażenie.

Sony KDL-55EX715: dobry stosunek jakości do ceny za gigantyczny LCD

Niedrogi oznacza coś innego dla 55-calowego telewizora LCD niż dla telewizora plazmowego. Uważamy więc, że 55-calowy KDL-55EX715 firmy Sony to niezła okazja w cenach zaczynających się od 1700 euro. Firma Sony jest również łaskawa wyposażyć duży telewizor LCD w nowoczesne technologie i szeroką gamę funkcji. Bravia Engine 3 nadal oznacza dobrą jakość wyświetlania, a duży ekran Sony oferuje CI-Plus, tuner satelitarny i Bravia Internet Video.

Samsung PS58C6500: 1,50 za 1500

Prawie metr pięćdziesiąt przekątnej ekranu za około 1500 euro – to wszystko, co trzeba powiedzieć o modelu PS58C6500 firmy Samsung. Dzięki wzornictwu Crystal TV i smukłej obudowie Samsung stara się nadać telewizorowi filigranowy wygląd. Ale 58 cali to zaskakująco dużo, niezależnie od tego, jak wygląda podstawka. Brak możliwości odtwarzania 3D, ale dobry kontrast, telewizja internetowa i dobra ostrość ruchu to to, czego można się spodziewać po plazmie.

LG 60PK950: duża plazma, dobry obraz

Czy za 1500 euro można kupić dobry 60-calowy telewizor plazmowy? LG mówi tak. 60PK950 jest w miarę ogromny, tani i potrafi jeszcze przekonać. Jeszcze kilka miesięcy temu telewizor kosztował grubo ponad 2000 euro. Widać to na wyświetlaczu z certyfikatem THX. Telewizor oferuje mocny kontrast, wysoką ostrość obrazu i naturalne kolory. Brakuje w nim jednak tunera satelitarnego i telewizji internetowej.

Duży i tani

Ogromne telewizory i małe ceny naprawdę idą w parze. Musisz zaakceptować pewne wyrzeczenia w zakresie funkcji, a oszczędzasz więcej, jeśli oglądasz przez kabel zamiast satelity. Ale zwłaszcza jeśli śledzi się rozwój ostatnich lat, to faktycznie trzeba się cieszyć z obecnych niskich cen.

Powiązane artykuły