1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Toshiba 55ZL1 z silnikiem Cevo w sprzedaży od maja

Toshiba 55ZL1 z silnikiem Cevo w sprzedaży od maja

Toshiba Fernseher

Toshiba 55ZL1 z silnikiem Cevo w sprzedaży od maja

Po tym jak Toshiba zaprezentowała prototyp nowego flagowca 55ZL1 już na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie, teraz telewizor LED trafi do sprzedaży w maju. W tym samym czasie swoją premierę będzie świętował „Cevo Engine”, pierwszy dalszy rozwój układu Cell z Playstation 3. „Cevo Engine” składa się z siedmiu rdzeni CPU, szybkiej pamięci DRAM oraz koprocesora do specjalnych obliczeń obrazu. Układ ten umożliwia np. automatyczną kalibrację obrazu, która realizowana jest przy wsparciu zewnętrznego czujnika. Pomiary czujnika USB są porównywane z wewnętrznie zapisanymi wartościami referencyjnymi, dzięki czemu optymalizowane są ustawienia obrazu dla temperatury barwowej, skali szarości i gamma. Jest to wynik współpracy z firmą X-Rite.

Toshiba 55ZL1 ma przekątną ekranu 55 cali i wyświetla treści 3D za pomocą aktywnych okularów migawkowych. Po raz pierwszy Toshiba stosuje podświetlenie 512 klastrami LED z lokalnym przyciemnianiem. Według Toshiby, 3 072 diody LED wytwarzają natężenie światła na poziomie 1000 cd/m². Wartość, która wskazuje również na duże rezerwy jasności, niezbędne do odtwarzania 3D. Telewizor posiada możliwość konwersji 2D do 3D i oferuje indywidualne opcje ustawień. Kontynuacją tego jest funkcja „Personal TV”, w której do czterech użytkowników może zapisać swoje preferencje dotyczące ustawień, kanałów i nagrań. Futurystyczną atrakcją jest wbudowany aparat, który jest w stanie rozpoznać twarze, a następnie automatycznie powraca do osobistych wspomnień. Jeśli nikt inny nie jest zarejestrowany, urządzenie 55ZL1 przechodzi w tryb gotowości.

Platforma internetowa „Toshiba Places” zapewnia dostęp do obszernej zawartości wideo, a dzięki wsparciu HbbTV można uzyskać dostęp do bibliotek multimedialnych kanałów telewizyjnych. Multituner oferuje opcje odbioru DVB-T, -C i -S oraz opcję nagrywania na zewnętrznych dyskach twardych. W podstawowej konfiguracji znajduje się już dysk twardy o pojemności 500 GB. Według Toshiby, „Cevo Engine” zostanie zintegrowany z tańszą serią WL oraz mającą się wkrótce pojawić serią YL, w krótkim lub średnim terminie. Dla obu serii planowane są modele w rozmiarach 42, 46 i 55 cali.

Wiadomo, że tak wiele technologii ma swoją cenę: Toshiba podała rekomendowaną cenę detaliczną modelu 55ZL1 na poziomie 4 999 euro.

Powiązane artykuły