Site icon TV Time

Toshiba Cell Regza 55X1: telewizor LED z procesorem PS3

Toshiba planuje jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek swój pierwszy telewizor LED ze zintegrowanym procesorem Cell, który jest wykorzystywany we wszystkich konsolach PS3. Procesor Cell mieści pojedynczy rdzeń PC mocy i osiem dodatkowych koprocesorów. Ma to pozwolić na osiągnięcie wybitnych wartości w wyświetlaniu obrazu. Nawet Masaaki Oosumi, szef działu elektroniki użytkowej w firmie Toshiba, przyznaje, że 55-calowy telewizor LED nie będzie tani. Dalsze szczegóły zostały teraz opublikowane w komunikacie prasowym.

Zgodnie z tym, zastosowany ma być 64-bitowy procesor, co oznacza możliwość jednoczesnego nagrywania ośmiu sygnałów HD. Oprócz procesora Cell, który został opracowany we współpracy z IBM i Sony, Cell Regza 55X1 jest wyposażony w zewnętrzny dekoder zawierający ośmiodrożny tuner dla DVB-T oraz trzy terabajty pamięci twardej na nagrania telewizyjne.

Panel LED ma podobno osiągać wartość jasności 1.250 cd/m² i kontrast 5.000.000:1. Precyzyjną kontrolę podświetlenia zapewnia 512 sektorów diod elektroluminescencyjnych rozmieszczonych na całej powierzchni za panelem. Częstotliwość odświeżania wynosi 240 herców i powinna zagwarantować bardziej płynne wyświetlanie ruchu.

Nie podano ewentualnej daty premiery w Niemczech. W Japonii Toshiba Cell Regza pojawi się na rynku od grudnia w cenie 1 000 000 jenów, czyli około 7 600 euro.

Exit mobile version