1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Toshiba WL768 zdobywa nagrodę iF Product Design Award

Toshiba WL768 zdobywa nagrodę iF Product Design Award

Toshiba Fernseher

Toshiba WL768 zdobywa nagrodę iF Product Design Award

Telewizory z serii WL768 firmy Toshiba otrzymały wysoko cenioną nagrodę iF Product Design Award 2011. Telewizory LED, których wygląd Toshiba zaprojektowała we współpracy z JACOB JENSEN Design, zostały wyróżnione przez międzynarodowe jury złożone z 25 ekspertów. Nagrodę uzasadniono harmonijną symbiozą szkła i metalu, która przejawia się również w innowacyjnych detalach, takich jak pozornie „nieważka”, unosząca się konstrukcja stoiska. Seria Toshiba WL768 jest kompatybilna z 3D i była w stanie zwyciężyć z 2756 urządzeniami uczestniczących konkurentów.

Sascha Lange, Head of Marketing Visual Product Toshiba Europe, wyjaśnił, że nagroda została uznana za potwierdzenie innowacyjnej koncepcji ogólnej. Celem było wyposażenie telewizorów premium Toshiby w wyjątkowy, harmonijny strój, dlatego sięgnięto po współpracę z duńskimi projektantami z JACOB JENSEN. Lange dodał, że szczególnie cieszy fakt, że pierwsza wspólna seria, WL768, została wyróżniona i że oznacza ona początek nowej ery w projektowaniu Toshiby.

Rzeczywiście, nowa seria „przyciąga wzrok” pod kilkoma względami: na design składa się ultrapłaska obudowa o głębokości zaledwie 2,89 cm, eleganckie połączenie wysokiej jakości materiałów, takich jak szkło i metal, które łączą się w nowoczesną kompozycję formy i funkcji. Szczególnie rzuca się w oczy połączenie między podstawą a ekranem, które zostało zaprojektowane w tzw. floating design i sprawia wrażenie, że telewizor unosi się w pomieszczeniu niemal bez wagi. Seria WL768 jest obsługiwana za pomocą panelu dotykowego, który jest płynnie zintegrowany z bezramkowym szklanym frontem; dzięki temu zrezygnowano z przycisków na obudowie.

W Europie telewizory LED z serii WL768, które zdobyły nagrodę iF Product Design Award, są dostępne w rozmiarach ekranu 40, 46 i 55 cali.

Powiązane artykuły