1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. BenQ MX880UST: projektor o ultra krótkim rzucie

BenQ MX880UST: projektor o ultra krótkim rzucie

BenQ MX880UST: projektor o ultra krótkim rzucie

Tajwański producent BenQ, który jest również liderem rynku projektorów DLP i krótkoogniskowych w segmencie edukacyjnym, wprowadził właśnie na rynek pierwszy projektor ultrakrótkoogniskowy. Urządzenie o nazwie MX880UST oferuje rozdzielczość XGA, kontrast 3000:1 oraz wartość jasności 2500 ANSI lumenów.

Cecha szczególna: Jest to pierwszy projektor ultrakrótkiego zasięgu, który może wyświetlać obraz o szerokości jednego metra nawet przy minimalnej odległości zaledwie 30 centymetrów. Ze względu na niewielką odległość od powierzchni projekcyjnej nadaje się więc również do małych sal konferencyjnych i niekorzystnych przestrzennie placówek edukacyjnych. Model MX880UST jest już dostępny u wyspecjalizowanych dealerów w rekomendowanej cenie detalicznej 1 999 euro.

Swoją elastyczność w zakresie lokalizacji wyświetlania projektor zawdzięcza przede wszystkim innowacyjnemu obiektywowi asferycznemu, dzięki któremu pełną przekątną tablicy (1,98 m) można bez problemu wyświetlić z odległości zaledwie 48 centymetrów. Eliminuje to denerwujące refleksy świetlne i cienie oraz zapewnia wyraźny widok dla uczniów i studentów. Prosty i bezpieczny montaż na ścianie, nad tablicą interaktywną lub ekranem, to także jedna z cech MX880UST.

Doświadczenie pokazało, że słabością dotychczas znanych technologii krótkodystansowych jest wierne oddanie kolorów. Według BenQ, nowy projektor o ultrakrótkim rzucie będzie punktował szczególnie w tym obszarze, ponieważ wykorzystuje technologię DLP do uzyskania najczystszych kolorów przy jednoczesnej stabilności obrazu i ma przyjazny dla czytelnika wysoki współczynnik kontrastu.

Przyszłość zapewnia funkcja 3D-PC ready, która umożliwia korzystanie z coraz bardziej wszechstronnych trójwymiarowych pomocy dydaktycznych. W przypadku prezentacji bez komputera dane mogą być przenoszone bezpośrednio z pamięci USB lub dysku twardego przez połączenie USB. Podłączenie notebooka za pomocą kabla USB to również opcja. W tym przypadku automatyczna regulacja obrazu zapewnia znaczną oszczędność czasu.

BenQ MX880UST błyszczy również funkcjonalnością wyświetlania w sieci LAN. Z własnym adresem IP staje się pełnoprawną częścią sieci, czy to poprzez kabel LAN, czy router. Projektor może być również w pełni kontrolowany poprzez wyświetlacz LAN. Oprogramowanie BenQ „Q Presenter”, które jest zawarte w zakresie wyposażenia, ustanawia połączenie ze zdalnego PC do projektora lub odwrotnie.

Zalety: możliwy jest zatem bezpośredni dostęp przez standardowy kabel sieciowy RJ-45; nie jest wymagany kabel analogowy lub cyfrowy, taki jak HDMI, D-Sub lub DVI, można wykorzystać gniazda sieciowe już zainstalowane w pomieszczeniu. Ponadto sterowanie można uzyskać za pomocą dodatkowo dostępnego klucza sprzętowego WLAN.

Nowy projektor BenQ o ultrakrótkiej odległości jest również pierwszym wyborem dla wideokonferencji: funkcja dzielenia ekranu pozwala na jednoczesne oglądanie do czterech ekranów, co jest wygodne na przykład dla Skype. Sygnał z PC może być przesyłany do maksymalnie ośmiu projektorów za pośrednictwem sieci LAN, dzięki czemu sektor digital signage jest również objęty.

Powiązane artykuły