1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. CHIP: Najwyższe oceny dla odbiornika satelitarnego TechniStar S1

CHIP: Najwyższe oceny dla odbiornika satelitarnego TechniStar S1

CHIP: Najwyższe oceny dla odbiornika satelitarnego TechniStar S1

Wielki sukces odbiornika satelitarnego TechniStar S1 HDTV: w teście przeprowadzonym przez magazyn branżowy CHIP urządzenie zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Odbiorniki satelitarne do 200 euro”. Jak można przeczytać w grudniowym numerze, przetestowano łącznie 13 odbiorników satelitarnych; odbiornik TechniSat otrzymał ocenę „bardzo dobrą”. Był „na szczycie” w kilku indywidualnych ocenach, takich jak jakość obrazu, bogate wyposażenie i łatwość obsługi. Potwierdza to werdykt Stiftung Warentest, który w magazynie „test” (numer 09/2010) przyznał TechniStar S1 pierwsze miejsce i ocenę „dobrą” (2,2).

TechniStar S1 odbiera niekodowane stacje telewizyjne i radiowe (SD i HD) oraz posiada interfejs CI+, czyli może przetwarzać również kodowane programy HD+ (wymagana karta HD+). Zintegrowany system dekodowania CONAX oraz czytnik kart elektronicznych umożliwiają dostęp do oferty płatnej telewizji MTV unlimited. Przez USB można dodać funkcję cyfrowego rejestratora wideo (DVRready). Dysk twardy/pamięć USB mogą być podłączone poprzez interfejs USB 2.0 i umożliwiają proste nagrywanie programów radiowych i telewizyjnych. Na pokładzie znajduje się również funkcja timeshift.

Oprócz wszystkich dotychczasowych interfejsów i możliwości podłączenia, do dyspozycji jest także zintegrowany interfejs Ethernet (także poprzez WLAN/adapter) do integracji z siecią domową. Ponadto możliwe jest połączenie w sieć poprzez UPnP z różnymi urządzeniami multimedialnymi (TV, PC, system nagłośnienia audio, aparaty cyfrowe itp.), dzięki czemu zagwarantowana jest wymiana muzyki, zdjęć i filmów pomiędzy pomieszczeniami.

TechniStar S1 zachwyca również wartościami konsumpcyjnymi. Na przykład w trybie czuwania odbiornik wymaga tylko 0,55 W. Pod warunkiem rejestracji, TechniSat udziela trzyletniej gwarancji. TechniStar S1 jest dostępny u sprzedawców w kolorze czarnym lub srebrnym w rekomendowanej cenie detalicznej 199,99 euro.

Powiązane artykuły