Site icon TV Time

Dreambox DM7020 HD od drugiego kwartału

Dreambox DM7020 HD

Dreambox DM7020 HD

Dream Multimedia GmbH (DMM), wiodący dostawca dekoderów opartych na systemie Linux, planuje wprowadzić swój najnowszy produkt, Dreambox DM7020 HD, w okresie od kwietnia do czerwca 2011 roku. Według informacji prasowej firmy z Lunen, pierwszy prototyp zostanie początkowo pokazany na targach Cabsat odbywających się obecnie w Dubaju. Nowy Dreambox DM7020 HD oparty jest na systemie operacyjnym Enigma2 opracowanym przez DMM. Zalecana cena detaliczna nie jest jeszcze dostępna.

Nowy HDTV Dreambox posiada dwa gniazda na tunery Plug&Play, dzięki temu jest uważany za niezwykle elastyczny i może być wykorzystywany do cyfrowego odbioru kablowego, satelitarnego i naziemnego. Dyrektor zarządzający DMM, Alpaslan Karasu, wyjaśnił, że drugi tuner może być po prostu umieszczony w wolnym gnieździe, który jest automatycznie instalowany przy następnym uruchomieniu Dreamboxa. W momencie dostawy box wyposażony jest w wymienny tuner DVB-S2.

DM7020 HD oferuje również wyświetlacz OLED i posiada następujące opcje połączeń: Po dwa gniazda Common Interface i Smartcard, a także jeden z łącznie trzech portów USB, znajdują się za przednim panelem; z tyłu są pozostałe dwa porty USB, a także wyjście HDMI, dwa gniazda Scart, port Ethernet 10/100-Mbit oraz port eSATA do podłączenia zewnętrznego dysku twardego. Dodatkowo skrzynka może być wyposażona w wewnętrzny dysk twardy 3,5 cala.

Exit mobile version