1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. HD-Fox: Nowy hybrydowy odbiornik od Humaxa

HD-Fox: Nowy hybrydowy odbiornik od Humaxa

HD-Fox: Nowy hybrydowy odbiornik od Humaxa

Humax, wiodący producent cyfrowych odbiorników satelitarnych i kablowych, zaprezentował model HD-Fox+, kolejny odbiornik HDTV do odbioru telewizji satelitarnej i internetowych usług dodatkowych. Urządzenie jest również w stanie uzyskać dostęp do treści multimedialnych z własnej sieci. Jak zapowiadają południowi Koreańczycy, oprócz funkcji nagrywania wideo przez interfejs USB, HD-Fox+ oferuje także wbudowany system dostępu do HD-Plus i jest przystosowany do obsługi internetowych serwisów HbbTV różnych kanałów telewizyjnych. Dodatkowo można go podłączyć do sieci domowej poprzez interfejs Ethernet.

HD-Fox+ odbiera darmowe i kodowane programy telewizyjne w tradycyjnej rozdzielczości SD i nowej HDTV. Ponieważ posiada zintegrowany system dostępu do HD Plus, przez rok można również bezpłatnie odbierać programy HD od prywatnych nadawców. Opcjonalnie możliwy jest odbiór płatnej telewizji poprzez interfejs CI+. Programy mogą być nagrywane na zewnętrzny dysk twardy poprzez interfejs USB. Humax oferuje swoim klientom własny portal telewizyjny, poprzez którego interfejs użytkownika można uzyskać bezpośredni dostęp do około 30 000 filmów i seriali z Maxdome, wiodącej niemieckiej internetowej biblioteki wideo. Z tych usług również można korzystać: Wiki@TV, biblioteki mediów publicznych, a także oferty tekstowe HD czołowych nadawców prywatnych.

Nowy odbiornik oferuje wiele opcji połączeń poprzez sieć domową, np. z komputerem, serwerem multimedialnym, smartfonem lub z innym odbiornikiem z twardym dyskiem Humax. Funkcja DLNA umożliwia wymianę i przesyłanie plików zdjęciowych, muzycznych i filmowych pomiędzy pomieszczeniami. Do cech Humax HD-Fox+ należą również: cyfrowe wyjście audio, bezstratna transmisja obrazu przez interfejs HDMI oraz przewodnik po programach tvtv premium, który oferuje podgląd programów nawet do dwóch tygodni.

Hybrydowy odbiornik Humax HD-Fox+ jest już dostępny w sklepach. Niewiążąca cena detaliczna wynosi 279 euro.

Powiązane artykuły