1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Kabel BW rozszerza bibliotekę wideo o filmy HD

Kabel BW rozszerza bibliotekę wideo o filmy HD

bw-videothek

Kabel BW rozszerza bibliotekę wideo o filmy HD

Kabel Baden-Württemberg ma serce dla miłośników śniegu i kapiących nosów, którzy wzbraniają się przed wizytą w sklepie wideo: jako pierwszy dostawca sieci kablowej w Niemczech Kabel BW oferuje swoim klientom interaktywny sklep wideo w jakości HD „za naciśnięciem przycisku”. W tym celu Kabel BW zabezpieczył prawa do wielu największych hitów z Hollywood i udostępnia filmy na żądanie za pośrednictwem odbiornika cyfrowego, zazwyczaj w tym samym czasie, co wydanie DVD. Nawet narzekający na niemiecki dubbing są dobrze obsłużeni, bo można też wywołać wersję oryginalną. Ceny wideo zaczynają się od 1,99 euro; najnowsze „hity” kosztują 4,99 euro. Do tego filmy mogą być dostępne przez 24 godziny.

Film zamówiony w Kabel BW przychodzi bezpośrednio przez sieć kablową jak program telewizyjny, dzięki czemu nie ma zależności od zarezerwowanego lub dostępnego pasma internetowego. Do skorzystania z oferty niezbędny jest interaktywny odbiornik cyfrowy z kartą chipową, który jest podłączony do dostępu do internetu. Obecnie do odbioru wymagane jest jeszcze łącze internetowe „Cleverkabel” firmy Kabel BW. Za kilka tygodni jednak będzie można podłączyć cyfrowy odbiornik do każdego innego dostępu do Internetu, bo Internet jest potrzebny tylko do sygnałów sterujących, aby wstrzymać lub przyspieszyć film.

W fazie startowej oferta będzie dostępna na obecnych odbiornikach i nagrywarkach HD; w ciągu tygodnia biblioteka wideo Kabel BW zostanie aktywowana na innych odbiornikach poprzez aktualizację oprogramowania.

Powiązane artykuły