1. Strona główna
  2. »
  3. Wszystkie artykuły
  4. »
  5. Panasonic pokazuje trzy nowe odtwarzacze Blu-ray

Panasonic pokazuje trzy nowe odtwarzacze Blu-ray

Panasonic Blu-ray-Player

Panasonic pokazuje trzy nowe odtwarzacze Blu-ray

Panasonic na prezentacji w Londynie przedstawił trzy nowe odtwarzacze Blu-ray. Na konwencji Panasonic 2011 Japończycy postawili przede wszystkim na znakomitą jakość obrazu i dźwięku w poszczególnych modelach. W przeciwieństwie do modelu podstawowego, DMP-BD75, zarówno topowy model trio, DMP-BDT310, jak i DMP-BDT110 są przystosowane do obsługi 3D i mogą konwertować sygnały obrazu 2D na 3D. Ponadto wszystkie trzy odtwarzacze są podobno w stanie odegrać główną rolę rozrywkową w kinie domowym dzięki zróżnicowanym funkcjom multimedialnym. Według Panasonica, drobne irytacje z poprzednich modeli (czasy uruchamiania i ładowania) również powinny odejść do przeszłości.

W przypadku dwóch odtwarzaczy Blu-ray obsługujących technologię 3D siłę efektu 3D można indywidualnie regulować za pomocą „Effect Controller”. Obie oferują również konwersję 2D do 3D, co umożliwia przestrzenne odwzorowanie konwencjonalnego materiału. Szerokie wykorzystanie multimediów jest możliwe dzięki zintegrowanemu połączeniu sieciowemu (WLAN jest zintegrowany w Panasonic DMP-BDT310, doposażenie za pomocą klucza sprzętowego jest możliwe w DMP-BDT110), gniazdu kart SD-XC i złączom USB. Model z najwyższej półki posiada dwa wyjścia HDMI, np. do osobnego podłączenia telewizora i amplitunera AV. Zaleta: Złącze dźwiękowe HDMI może być używane również ze starszymi odbiornikami AV z HDMI 1.3; jednocześnie transportowany jest sygnał 3D.

Usprawnienia techniczne powinny być wyraźnie widoczne ze względu na współpracę z centrum rozwojowym Panasonic, Hollywood Laboratory, zwłaszcza w zakresie przetwarzania obrazu poprzez zastosowanie nowych procesorów (PHL Reference Chroma Processor 2, Uniphier Pro Processor). Miłośnicy dźwięku mogą być również podekscytowani modelem BDT310, który jest w stanie symulować brzmienie wzmacniacza lampowego (Digital Tube Sound). W tym obszarze uwzględniono również indywidualne preferencje poprzez ustawienie sześciu wzorców dźwiękowych.

Zakres usług oferowanych przez odtwarzacze Blu-ray DMP-BDT310 i DMP-BDT110 obejmuje również serwisy internetowe, które dzięki funkcji Viera Cast są zoptymalizowane do wyświetlania na ekranie telewizora. Przykłady: YouTube, codzienne wiadomości ARD, biblioteka wideo online „Acetrax” oraz pogoda, wiadomości giełdowe, które można oglądać niezależnie od czasu emisji.

Nowe odtwarzacze Blu-ray z łatwością zarządzają także kontaktami towarzyskimi za pośrednictwem wideotelefonii Skype. Za kilka tygodni pojawi się kamera komunikacyjna TY-CC10 HD, która ma być opcjonalnym dodatkiem pod względem jakości obrazu i zrozumiałości mowy. Podczas rozmowy wideo partner rozmowy może być widoczny na podłączonym telewizorze. Jeśli osoba ta jest nieobecna, wiadomość nagrana na karcie SD może zostać odtworzona za pomocą funkcji automatycznej sekretarki. I odwrotnie, można również zostawić wiadomość.

Każdy z modeli DMP-BDT310 i DMP-BDT110 posiada wygodne sterowanie z iPoda lub iPhone’a, a także aplikacje opracowane specjalnie dla odtwarzaczy Panasonic, które umożliwiają wielofunkcyjną obsługę. Małym futurystycznym akcentem BDT310 jest bezdotykowy czujnik, który wyzwala otwieranie i zamykanie szuflad napędu poprzez ruch ręki nad urządzeniem.

Odtwarzacze Blu-ray firmy Panasonic będą dostępne od marca. DMP-BDT310 kosztuje 299 euro, DMP-BDT110 199 euro, a podstawowy model DMP-BD75 149 euro (wszystkie zalecane ceny detaliczne).

Powiązane artykuły