1. Strona główna
  2. »
  3. Projektor
  4. »
  5. Beamer News
  6. »
  7. Projektor DLP Optoma GT720 wreszcie w sprzedaży

Projektor DLP Optoma GT720 wreszcie w sprzedaży

DLP-Beamer

Projektor DLP Optoma GT720 wreszcie w sprzedaży

Choć zapowiedziana jesienią ubiegłego roku, dopiero w lutym 2011 Optoma GT720 trafiła na rynek niemiecki. Po modelu HD67, nowy beamer jest już drugim z kuźni Optomy, który wspiera 3D Vision Nvidii. Również on radzi sobie z rozdzielczością do 720p (1.280 x 720 pikseli), z częstotliwością odświeżania 120 herców. Optoma GT720 posiada szerokokątny obiektyw, dzięki któremu przy włączonych światłach może wyświetlać obraz z odległości około trzech metrów z odległości około dwóch metrów. Jeśli otoczenie pomieszczenia jest tylko lekko oświetlone lub zaciemnione, można uzyskać przekątną obrazu do pięciu metrów. Optoma określa moc światła na 2500 lumenów.

Projektor DLP ma współczynnik kontrastu 300:1 (kontrast dynamiczny 3 000:1) i podobno gwarantuje naturalne kolory i szczegółowe odwzorowanie w jasnych i ciemnych scenach. Posiada on takie połączenia analogowe i cyfrowe: HDMI, S-Video i Composite, a także VGA, za pomocą którego można podłączyć konsole do gier i odtwarzacze Blu-ray. Dwa głośniki o mocy pięciu watów zapewniają dobry dźwięk; dodatkowe wyjście audio umożliwia podłączenie subwoofera.

Optoma atestuje GT720 bezfiltrową i niemal bezobsługową konstrukcją. Tylko żywotność lampy projektora wynosi do 5 000 godzin w trybie normalnym i do 6 000 godzin w trybie ekonomicznym. W trybie ekonomicznym hałas pracy jest dość niski i wynosi 27 decybeli, a pobór mocy to maksymalnie 255 W. Oprócz możliwości 3D, projektor jest kompatybilny z Optoma 3D-XL Switchbox. To z kolei działa jako pośrednik między źródłem 3D a projektorem 3D DLP i może przetwarzać sygnały telewizyjne, takie jak te ze Sky 3D, odtwarzacza Blu-ray i gier PS3 / Xbox 3D.

Optoma ustaliła cenę RRP na poziomie 899 euro. Na niezmienną jakość kolorów i obrazu udzielana jest pięcioletnia gwarancja. Zakres dostawy nie obejmuje zestawu 3D Vision Set, należy go zakupić jako opcję.

Powiązane artykuły