Sky kończy ofertę IPTV z Telekomem

sky

Sky kończy ofertę IPTV z Telekomem

Sky dotrzymał słowa: Jak już groziło, nadawca płatnej telewizji przestał odbierać swoje kanały za pośrednictwem usługi IPTV Deutsche Telekom o północy w nocy 25 września 2009 r. Na targach IFA w Berlinie Deutsche Telekom był jeszcze pewny porozumienia w ostatniej chwili. Powodem zakończenia współpracy ma być podobno kampania reklamowa Telekomu dotycząca konkurencyjnej oferty „Liga Total”, która miała agresywnie zniechęcić klientów Premiera do przedłużenia umowy.

Według Sky do końca była chęć podpisania umowy z Telekomem, ale ekonomicznie nieakceptowalne warunki doprowadziły ostatecznie do negatywnej decyzji. Według osób wtajemniczonych, to przede wszystkim odmowa Telekomu dotycząca zakończenia „reklamy anty-Sky” przechyliła szalę. Problemy prawne dotyczące stosunku umownego dotkniętych klientów T-Home w związku ze Sky nie mogły zostać rozwiązane również z powodu odmowy Telekomu.

Gdy dwóch się kłóci, trzeci jest szczęśliwy. W tym przypadku może chodzić o abonentów, bo konsekwentnie Sky szafuje teraz klientami T-Home, którzy siedzą teraz w ciemności, jakimiś dobrymi chęciami. Jak podaje infolinia Sky, oferowana jest między innymi zarówno bezpłatna instalacja systemu odbioru satelitarnego, jak i niezbędny sprzęt.

Powiązane artykuły