1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Telekom współpracuje ze Sky Deutschland

Telekom współpracuje ze Sky Deutschland

Sky Telekom

Telekom współpracuje ze Sky Deutschland

To już oficjalne: Deutsche Telekom i Sky Deutschland będą współpracować w celu wprowadzenia na rynek płatnej telewizji dla zarządców nieruchomości i operatorów kablowych na poziomach sieci 3 i 4. Obaj partnerzy potwierdzili zawarcie stosownej umowy o współpracy, o której od jakiegoś czasu mówiło się w kręgach insiderów. Umowa obejmuje współpracę, dzięki której wszystkie kanały i oferty Sky będą dostarczane za pomocą nowego produktu hurtowego „podstawowa usługa telewizyjna” stworzonego przez Telekom. Obie strony umowy podkreśliły jednak, że nie ma to wpływu na ponowne zasilenie kanałami Sky oferty IPTV Telekomu „Entertain”. W tej sprawie nie osiągnięto porozumienia.

Dzięki współpracy Telekom będzie od teraz wprowadzał kanały Sky bezpośrednio do małych sieci kablowych lub wspólnot domowych. Otwiera to klientom możliwość bezpośredniego zakupu abonamentu Sky. W przejętym pakiecie znajdzie się również dwanaście dostępnych obecnie kanałów HD.

Dr Holger Enßlin, członek zarządu ds. prawnych, regulacyjnych i dystrybucji w Sky Deutschland, uznał współpracę za ważny krok w działaniach na rzecz ekspansji firmy, przy czym z oferty programowej Sky skorzystają przede wszystkim konsumenci. Dostawca płatnej telewizji dostarcza obecnie około 2,65 mln klientów cyfrowej telewizji płatnej.

Dzięki temu nowemu modelowi biznesowemu Telekom oferuje alternatywę także spółdzielniom mieszkaniowym, które do tej pory musiały korzystać z kiosków kablowych Eutelsatu lub z usług lokalnych operatorów sieci kablowych. Ale konkurencja nie śpi: podobne ambicje ma lipski operator HLkomm, który odbiera kanały satelitarne za pośrednictwem centralnej stacji odbiorczej, przekształca je w IPTV i wprowadza do domów za pomocą światłowodów.

Szczegółowe informacje na temat „podstawowej usługi telewizyjnej” Deutsche Telekom nie są jeszcze dostępne, ale widać, że gigant branży po raz kolejny wchodzi na ring z innymi dostawcami usług kablowych, przynajmniej pośrednio. Wiadomo jedynie, że intencją jest dostarczenie sygnału telewizyjnego do domu konsumenta, gdzie zostanie on wprowadzony do ich stacji czołowych przez spółdzielnie mieszkaniowe i mniejszych dostawców sieci i udostępniony gospodarstwom domowym.

Powiązane artykuły