1. Strona główna
  2. »
  3. Wszystkie artykuły
  4. »
  5. Teufel przejmuje specjalistów od streamingu audio

Teufel przejmuje specjalistów od streamingu audio

teufel-audio-streaming

Teufel przejmuje specjalistów od streamingu audio

Teufel wzmocnił się: berlińscy specjaliści od audio dodali do swojego portfolio streaming audio dzięki zakupowi firmy Raumfeld GmbH. Środek ten ma na celu uwzględnienie coraz większego łączenia się świata audio i komputerów oraz dalsze utrzymywanie pozycji lidera. Od tej pory platformy internetowe Teufel będą wymieniać produkty Raumfeld GmbH z zakresu streaming audio i oferować je do sprzedaży w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Specjalna technologia oprogramowania Raumfeld, na podstawie której firma Raumfeld GmbH, również z siedzibą w Berlinie, od końca 2009 roku sprzedaje systemy audio, jest zgłoszona do opatentowania. Dzięki niemu użytkownicy mogą słuchać muzyki bezprzewodowo we wszystkich pomieszczeniach w domu. Rdzeniem zestawu Raumfeld jest wielofunkcyjny, „intuicyjny” pilot. System łączy w sobie nowoczesne koncepcje sieciowe i opcje internetowe z wysoką jakością dźwięku. Możliwy jest także wygodny dostęp do serwisów streamingowych (takich jak Napster).

Raumfeld ControllerSterownik Raumfeld jako wygodny pilot bezprzewodowy

W oświadczeniu Thorsten Reuber, dyrektor zarządzający Teufel, wyjaśnił zakup Raumfeld. Ogłosił, że rynek zmienił się drastycznie w związku z szybko postępującym rozwojem technologicznym, a wymagania odpowiednio wzrosły. Szczególnie cyfrowe formaty audio stają się coraz bardziej popularne, ponieważ oferują zupełnie nowe możliwości zastosowań. Z pomocą technologii Raumfeld i jej know-how firma chce wyprodukować nową klasę systemów streamingu audio, które łączą zalety cyfrowych formatów audio i technologii sieciowych ze sprawdzoną jakością systemów głośnikowych Teufel.

Już w połowie listopada wszyscy pracownicy Raumfeld GmbH zostali przejęci przez zespół Teufel w Berlinie, dzięki czemu marka Raumfeld będzie nadal utrzymywana i stanie się integralną częścią sklepów internetowych Teufel jako osobna linia produktów. Firma Raumfeld GmbH została założona w 2008 roku przez dwóch entuzjastów audio i ekspertów rynku Stephana Schulza i Michaela Hirscha i szybko stała się liderem technologicznym w zakresie rozwiązań systemowych audio streaming. Stephan Schulz również widzi same zalety w połączeniu obu firm i opisał Teufel jako idealnego partnera. Główną zaletą, powiedział, jest to, że dotychczasowi klienci Raumfeld będą w przyszłości korzystać zarówno z dźwięku Teufel, jak i z bardzo chwalonego serwisu Teufel.

Wszystkie systemy strumieniowe Raumfeld można od razu zamawiać poprzez strony internetowe Teufel. Każdy, kto może podjąć szybką decyzję teraz, może również zaoszczędzić pieniądze w procesie, ponieważ nie ma kosztów wysyłki do końca 2010 roku.

Powiązane artykuły