D-ILA to technologia projektorowa, która jest ściśle związana z jednym producentem. JVC produkuje projektory D-ILA. Ale zanim powstanie jakiekolwiek zamieszanie: JVC nie oszukuje z własnym skrótem. Według oficjalnych wypowiedzi JVC, D-ILA jest procesem LCoS – innymi słowy, odgałęzieniem technologii, w której powstają szczególnie wysokiej jakości beamery. Jak wszystkie modele LCoS, beamery D-ILA nie mają praktycznie żadnych wad, poza jedną: ceną. Przyglądamy się zaletom technicznym technologii D-ILA firmy JVC i sprawdzamy, jak droga będzie ta zabawa.
Przewodnik Beamera
Przewodnik LCoS: Wszystko o promiennikach LCoS
LCoS, SXRD i D-ILA to wielkie niewiadome dla niewtajemniczonych nabywców beamerów. Nic dziwnego, skoro już teraz panuje spore zamieszanie co do znaczenia tych terminów. Co więcej, technologia LCoS już raz zaliczyła klapę. A zainteresowani klienci, którzy po raz pierwszy zetkną się z beamerami LCoS i ich wariantami w specjalistycznym sklepie, wezmą się za pięty najpóźniej wtedy, gdy zobaczą cenę. Ale LCoS to droga technologia nie bez powodu: zapewnia najlepszą jakość obrazu. Projektory LCoS do kina domowego kosztują zwykle kilka tysięcy euro, ale oferują więcej niż DLP czy LCD. Wyjaśniamy, dlaczego.
Projektory DLP: Wszystko o projektorach DLP
Każdy, kto chce urządzić kino domowe, kupuje projektor DLP – w końcu technologia ta jest wykorzystywana także w prawdziwych kinach. Logiczne, prawda? Nie do końca. Chociaż istnieje wiele dobrych powodów, aby preferować projektory DLP do innych technologii, istnieje również kilka wad, które nowi nabywcy powinni być świadomi. Poważną konkurencję w segmencie tanich urządzeń stanowią technologie LCD, a nabywcy z grubym portfelem mogą zwrócić się także w stronę technologii LCoS. W tym przewodniku wyjaśniamy, dlaczego DLP jest często najlepszym wyborem, na co zwrócić uwagę przy zakupie i które projektory DLP szczególnie lubimy.
Projektory LCD: Wszystko o projektorach LCD
Projektory LCD oferują wiele, a kosztują niewiele. Nic więc dziwnego, że projektory te z powodzeniem mogą stawić czoła konkurencyjnym technologiom, takim jak DLP czy LCoS. Jednak ogromne różnice w wydajności, cenie i cechach specjalnych poszczególnych beamerów utrudniają orientację. Fakt, że można było kupić także inne technologie beamerowe czy nawet telewizory, jeszcze bardziej utrudnia przegląd. Jeszcze raz wyjaśniamy jak działa projektor LCD i pokazujemy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie, na podstawie kilku popularnych modeli.
Poradnik: Wszystko o projektorach do kina domowego
Czy dziś jeszcze potrzebujemy beamerów? Teraz, gdy telewizory stały się tak duże, a przekątne ekranu przekraczające 50 cali są wykonalne, dlaczego miałbyś uciekać się do technologii, która wymaga zaciągania zasłon i regularnego kupowania droższych lamp? Bo beamery są lepsze od uprzedzeń na ich temat. Nawet jeśli beamery nie są w pierwszym rzędzie, to i tak często są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla fanów kina domowego. Nigdzie indziej nie dostaniesz tak dużego obrazu. Nigdzie indziej stosunek ceny do jakości nie jest lepszy. Nigdzie indziej nie można być tak blisko kina we własnym domu. Jest to wystarczający powód, aby wyjaśnić kilka podstaw i podjąć pałki dla projektora.