Aktualizacja dla Denon AVC-A1HDA i AVP-A1HDA

Denon zapowiedział kompleksową aktualizację firmware’u i sprzętu dla przedwzmacniacza AV AVP-A1HDA i wzmacniacza AV AVC-A1HDA. Od jesieni 2011 roku oba te urządzenia mogą zostać wzbogacone o funkcję 3D pass-through oraz nowoczesne funkcje dźwięku przestrzennego. Poza obsługą 3D pass-through dla filmów trójwymiarowych, jest też wzmocnienie dźwięku przestrzennego Dolby Prologic IIz, które pozwala na sterowanie dwoma dodatkowymi głośnikami przednimi. Można je następnie umieścić nad obrazem z telewizora lub projektora, co ma jeszcze bardziej wzmocnić dźwięk przestrzenny. Kolejną poprawę zapewnia Audyssey DSX, w tym przypadku sterując dodatkową parą głośników umieszczonych z boku.

Czytaj więcej

Panasonic wprowadza nowe systemy kina domowego

Na konwencji Panasonic 2011 Japończycy zaprezentowali nowe systemy kina domowego 5.1 i 2.1. Głównym elementem jest bardzo smukły amplituner Blu-ray o wysokości zaledwie 38 milimetrów, który jest wielofunkcyjny, ponieważ w jednym urządzeniu oferuje odtwarzacz Blu-ray 3D, radio, stację dokującą do iPoda/iPhone’a, porty USB i slot na karty SD-XC. Dwa dodatkowe wejścia HDMI (w zależności od modelu) można wykorzystać do podłączenia dodatkowych odtwarzaczy, takich jak konsole do gier czy odbiorniki satelitarne. Podobnie jak odtwarzacze Blu-ray, nowe systemy 3D posiadają zmienne i indywidualne ustawienie efektu 3D, tzw. 3D Effect Controller. Ponadto filmy 2D mogą być przekształcone w materiał 3D o wysokiej rozdzielczości poprzez konwersję 2D-3D.

Czytaj więcej

Panasonic pokazuje trzy nowe odtwarzacze Blu-ray

Panasonic na prezentacji w Londynie przedstawił trzy nowe odtwarzacze Blu-ray. Na konwencji Panasonic 2011 Japończycy postawili przede wszystkim na znakomitą jakość obrazu i dźwięku w poszczególnych modelach. W przeciwieństwie do modelu podstawowego, DMP-BD75, zarówno topowy model trio, DMP-BDT310, jak i DMP-BDT110 są przystosowane do obsługi 3D i mogą konwertować sygnały obrazu 2D na 3D. Ponadto wszystkie trzy odtwarzacze są podobno w stanie odegrać główną rolę rozrywkową w kinie domowym dzięki zróżnicowanym funkcjom multimedialnym. Według Panasonica, drobne irytacje z poprzednich modeli (czasy uruchamiania i ładowania) również powinny odejść do przeszłości.

Czytaj więcej

Samsung prezentuje nowe odtwarzacze 3D Blu-ray

Po prezentacji swoich nowych telewizorów Smart TV, Samsung wypuścił również łącznie siedem nowych odtwarzaczy Blu-ray dla szerokiej gamy wymagań. Oferują one szereg nowinek technicznych i są w stanie przenieść funkcje Smart TV firmy Samsung na dowolny telewizor. Oznacza to, że nowe odtwarzacze Blu-ray nie tylko odtwarzają filmy Blu-ray w sposób pierwszorzędny, ale większość z nich może również uzyskać dostęp do materiałów multimedialnych z Internetu i sieci domowej.

Czytaj więcej

Teufel przejmuje specjalistów od streamingu audio

Teufel wzmocnił się: berlińscy specjaliści od audio dodali do swojego portfolio streaming audio dzięki zakupowi firmy Raumfeld GmbH. Środek ten ma na celu uwzględnienie coraz większego łączenia się świata audio i komputerów oraz dalsze utrzymywanie pozycji lidera. Od tej pory platformy internetowe Teufel będą wymieniać produkty Raumfeld GmbH z zakresu streaming audio i oferować je do sprzedaży w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Czytaj więcej

Teufel prezentuje zestaw głośników Columa 100

Umiarkowane ceny i jednocześnie topowy dźwięk – to życzenie wielu fanów kolumn, które jednak rzadko jest osiągalne. Tak właśnie pomyśleli specjaliści audio z firmy Teufel zajmującej się sprzedażą bezpośrednią i stworzyli „Columa 100”, system 5.1 z aktywnym 100-watowym subwooferem w niskiej cenie, który składa się z czterech kolumn i akustycznie identycznego środka (Set L) lub może być alternatywnie skonfigurowany z dwoma krótszymi głośnikami do montażu na ścianie.

Czytaj więcej

Impaq 3000: kompletny system Blu-ray od Teufel

„Impaq” to synonim znakomitej jakości audio i wideo berlińskiego producenta głośników Teufel, i to nie tylko w kręgach specjalistów. Teraz cała seria została rozszerzona: Impaq 3000 jest pierwszym produktem berlińskich specjalistów od audio, w którym odtwarzacz Blu-ray stanowi wizualny i audiowizualny punkt centralny. Zaprojektowany jako amplituner Blu-ray, oferuje 600 W mocy całkowitej, zestaw głośników 5.1 z potężnym subwooferem i pięcioma mocnymi głośnikami satelitarnymi. W połączeniu z telewizorem obsługującym standard HD, Teufel gwarantuje bezbłędne odtwarzanie wideo i czysty, ostry obraz. Standardowo odbiornik IP 3000 BR wyposażony jest łącznie w trzy interfejsy HDMI (dwa wejścia, jedno wyjście).

Czytaj więcej

Blu-ray odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży

Biznes z płytami DVD, które istnieją od 1996 roku, jest nadal doskonały. Jednak w tym roku nowy nośnik pamięci, jakim jest płyta Blu-ray, wyraźnie nadrobił zaległości. Dowodzą tego dane Gesellschaft für Konsumforschung (GfK), które zostały opublikowane kilka dni temu. Według nich sprzedaż Blu-rays w ciągu jednego roku wzrosła o niewiarygodne 127 procent, DVD uplasowało się na poziomie trzech procent. Oznacza to, że w stosunku do poprzedniego roku wyniki sprzedaży płyt DVD i Blu-ray wzrosły o jedenaście procent z 69,4 mln do 76,7 mln sztuk. W tym samym okresie zamówienia na elektroniczne systemy sprzedaży (EST) wzrosły o 419 procent. Pomimo słabnących cen, niemieccy dostawcy programów wideo odnotowali zadowalający wzrost o sześć procent przy sprzedaży na poziomie około 888 milionów euro.

Czytaj więcej