Telewizor czy rzutnik: co jest lepsze?

Kwestia telewizora czy beamera jest stara. Wiele osób ma już swoje zdanie i nadal go gorąco broni, nawet jeśli jest ono przestarzałe lub nie jest uniwersalnie prawdziwe dla wszystkich. Tymczasem sytuacja jest jasna właściwie tylko wtedy, gdy pożądany obraz ma być naprawdę mały lub naprawdę duży – poniżej metra przekątnej ekranu rządzi sam telewizor, powyżej dwóch metrów na porządku dziennym jest zwykle beamer. Ale wielu widzów chce dziś mieć ładny, duży obraz i nie ma pewności, czy beamery są alternatywą, czy telewizory zawsze pokazują lepszy obraz i co ostatecznie kosztuje mniej. Mamy odpowiedzi.

Czytaj więcej

Top 10: Najlepsze drugie telewizory do 32 cali

Ponieważ telewizory w ogromnych rozmiarach stały się czymś zupełnie normalnym, mało kto może być zainteresowany mniejszymi formatami. A jednak małe telewizory do 32 cali są całkiem ekscytujące, czy to jako drugi zestaw, czy dla małych budżetów, czy dla małych mieszkań. Nawet 22-calowiec wygląda na znacznie większy na tle niejednej tuby. A telewizory niewiele większe od monitora PC pasują wszędzie. Kto chce postawić w sypialni drugi telewizor o metrowej przekątnej ekranu? Przyjrzyjmy się więc naszym ulubionym telewizorom do 32 cali. Nie martw się, nie będzie to drogie!

Czytaj więcej

Top 10: Tanie telewizory od 46 cali

Duże płaskie telewizory wciąż uważane są za drogie. W reklamach ciągle pojawiają się nowe cuda designu, które chwalą się coraz to nowymi funkcjami. Klienci płacą wysokie ceny za wymyślne, ale egzotyczne dodatki. Trend wskazuje jednak na dokładnie odwrotny kierunek: telewizory szybko tanieją. Nawet w dużych rozmiarach wybór zaczyna się znacznie poniżej 1000 euro. A nawet obecne modele z potężnymi funkcjami już od dawna są w przystępnej cenie. Jeśli nie zawsze musi to być najnowsze z nowych, można uzyskać mocne telewizory w największych rozmiarach przy ograniczonym budżecie. Wybraliśmy 10 najlepszych telewizorów w cenie od 46 cali w górę.

Czytaj więcej

Przewodnik zakupowy: Zwycięzcy testu TV 2010

Która telewizja była najlepsza w ubiegłym roku? To zależy głównie od tego, kogo zapytasz. W sieci i w sklepach z czasopismami piętrzą się publikacje, które wszystkie mniej lub bardziej regularnie testują nowe telewizory. Wyniki są bardzo różne. Niektóre telewizory mogą twierdzić, że wygrały kilka testów. Ale różne priorytety często prowadzą do różnych wyników testów – dla jednej osoby brak tunera satelitarnego to mankament, a inna i tak chce oglądać przez kablówkę. Jedni szukają subtelnych zniekształceń kolorów w obrazie, inni krzywią się na każdy drobny judder obrazu. Nie chcemy wprowadzać więcej zamieszania. Chcielibyśmy raczej pokazać, kto i dlaczego wyszedł na prowadzenie w 2010 roku.

Czytaj więcej

Top 10: Najlepsze telewizory do 800 euro

Większość telewizorów kupowana jest w dość niskich przedziałach cenowych. I nie bez powodu; w końcu dziś za niewielkie pieniądze można dostać telewizor Full HD z dobrą jakością obrazu i kilkoma dobrymi funkcjami. Nasze Top 10 najlepszych telewizorów do 800 euro pokazuje, że dużo jakości nie musi kosztować. Nie należy się tu spodziewać telewizorów 3D z potrójnymi tunerami i lokalnym przyciemnianiem. Ale co z wieloma klientami, którzy nie chcą pierwszego, nie potrzebują drugiego i nie wiedzą o trzecim? Oszczędzają pieniądze.

Czytaj więcej

Top 10: Najlepsze telewizory 3D od 40 do 65 cali

Telewizory 3D są teraz niesamowicie popularne, każdy chyba to zauważył. Kontynuacja wielkiego sukcesu kina 3D w salonie wydaje się nieunikniona. O ile jeszcze wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, to jedno jest już pewne: obecne topowe telewizory radzą sobie z 3D. Nie musisz więc być fanem okularów do oglądania, aby ekscytować się naszymi ulubionymi telewizorami 3D. Potrzebny jest jednak duży salon. Należy też mieć określony budżet. Oto nasze top 10 wielkoekranowych telewizorów 3D – i kilka słów o sensie, celu i haczykach tej technologii.

Czytaj więcej

Top 10: Najlepsze telewizory od 40 do 42 cali

Możemy pisać tyle poradników i porad zakupowych, ile tylko chcemy, ale i tak ciągle zadawane jest nam jedno pytanie: Jaki telewizor powinienem kupić? Który z nich jest najlepszy? Ostateczna odpowiedź na to pytanie właściwie nigdy nie jest możliwa. Dużą rolę odgrywa budżet, przestrzeń, nawyki słuchania i oglądania, ale także osobisty gust. Spróbujmy raczej kolejnej najlepszej opcji; ujawniamy, które 10 telewizorów jednego rozmiaru osobiście lubimy najbardziej i dlaczego. Zacznijmy od najpopularniejszego rozmiaru. Oto nasi aktualni faworyci od 40 do 42 cali.

Czytaj więcej