1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Porady dotyczące kupna telewizora
  6. »
  7. Top 10: Najlepsze drugie telewizory do 32 cali

Top 10: Najlepsze drugie telewizory do 32 cali

32 Zoll Fernseher

Top 10: Najlepsze drugie telewizory do 32 cali

Ponieważ telewizory w ogromnych rozmiarach stały się czymś zupełnie normalnym, mało kto może być zainteresowany mniejszymi formatami. A jednak małe telewizory do 32 cali są całkiem ekscytujące, czy to jako drugi zestaw, czy dla małych budżetów, czy dla małych mieszkań. Nawet 22-calowiec wygląda na znacznie większy na tle niejednej tuby. A telewizory niewiele większe od monitora PC pasują wszędzie. Kto chce postawić w sypialni drugi telewizor o metrowej przekątnej ekranu? Przyjrzyjmy się więc naszym ulubionym telewizorom do 32 cali. Nie martw się, nie będzie to drogie!

LG 22LD320: Wyjątkowo tanio!

LG faktycznie sprzedaje telewizor za mniej niż 200 euro. Przynajmniej do tego miejsca dotarł LG 22LD320 w 22 calach. Ale i tak warto się przyjrzeć. LG ukryło głośniki stereo w bardzo kompaktowej obudowie, a telewizor obsługuje nawet płynne odtwarzanie filmów w 24p. Co prawda ma on tylko rozdzielczość HD-ready, ale to raczej nie ma znaczenia, biorąc pod uwagę przekątną ekranu. Dostępne są tunery dla DVB-T i DVB-C.

Toshiba 22DV733G: gdzie ukrywa się odtwarzacz DVD?

Toshiba przedstawia nam zupełnie inną propozycję oszczędzania miejsca z modelem 22DV733G: tutaj nie oszczędza się tylko miejsca na tunery DVB-T i DVB-C. Z boku zestawu ukryty jest również odtwarzacz DVD. Ten telewizor kombinowany od Toshiby również oferuje jedynie 22-calową przekątną ekranu i rozdzielczość HD-ready. Przy 400 cd/sqm panel osiąga jednak niezwykłą jasność. I przynajmniej telewizor ma miejsce na dwa złącza HDMI.

Philips 22PFL3805H: Oszczędzaj dwa razy dzięki LED i DVD

Nawet w małych rozmiarach są duże skoki jakościowe. Model 22PFL3805H może mierzyć jedynie 22 cale po przekątnej. Ale dzięki podświetleniu LED podnosi jakość obrazu i jednocześnie obniża zużycie energii. Głośniki stereo są skromne, jak w innych telewizorach tej wielkości, ale mają zaskakiwać wirtualnym surroundem i automatycznie regulować głośność. W niewielkiej obudowie ukryto odtwarzacz DVD, tuner DVB-T oraz gniazdo CI.

Samsung LE26C450: odrobina wielkości

Dzięki 26-calowej lub 66-centymetrowej przekątnej ekranu, Samsung LE26C450 osiągnął już rozmiar, który kiedyś uważany był za duży. Jeśli nie jesteś przyklejony do telewizora, to nawet rozdzielczość HD-ready nie jest tutaj prawdziwą wadą. Z drugiej strony telewizor, którego cena wynosi nieco poniżej 300 euro, ma wiele do zaoferowania. Oprócz tunera DVB-T posiada również tuner kablowy obsługujący HD oraz slot CI-Plus. Telewizor odtwarza również wideo w wielu formatach bezpośrednio z podłączonych nośników USB. Jest też oszczędny: czujnik światła otoczenia dostosowuje jasność obrazu.

Philips 26PFL3405H: podświetlenie LED i miliardy kolorów

Philips deklaruje wysoką jakość obrazu w modelu 26PFL3405H. Dzięki krawędziowemu podświetleniu LED i różnym technologiom poprawiającym jakość obrazu, ten 26-calowy monitor ma zapewniać niezwykłą wydajność. Producent mówi o 28,9 mld kolorów. Rozdzielczość HD-ready, tuner DVB-T i tylko jedno złącze HDMI to nie najlepsze wartości, ale telewizor Philipsa można kupić także za około 300 euro.

LG 26LE5500: tak mały, a już Full HD

Telewizor LED LG 26LE5500 ma również tylko 26 cali. Tutaj jednak, dzięki rozdzielczości Full HD, można wreszcie przysunąć się nieco bliżej, nie rozpoznając poszczególnych pikseli. Reszta jakości obrazu również ma być w pełni przekonująca. Sprzyjają temu nie tylko technologie poprawy obrazu, takie jak Picture Wizard, ale także odtwarzanie w trybie 24p oraz wysoka jasność szczytowa wynosząca 500 cd/sqm. Telewizor odtwarza filmy Divx z nośników USB. Kable odbierane są również w HD, slot CI Plus znajduje się z boku obudowy.

Sony KDL-26EX320: mocne dodatki zamiast Full HD

Na pierwszy rzut oka Sony KDL-26EX320 nie jest żadną okazją w cenie znacznie przekraczającej 400 euro. Rozdzielczość jest na poziomie HD-ready. Ma jednak w zanadrzu wiele miłych niespodzianek: oferuje w pełni rozwinięte przez Sony funkcje internetowe. WLAN jest już zintegrowany, więc na ekran trafiają treści z sieci, kompletne strony internetowe lub partnerzy telefoniczni przez Skype. Do Skypingu natomiast potrzebna jest odpowiednia kamera. Odtwarzacz multimedialny USB wraz z nagrywaniem wideo, podświetlenie LED i bardzo szykowny design sprawiają, że telewizor jest ekscytujący. Jeśli potrzebujesz również tunera HD triplet, KDL-26EX325 jest znacznie droższy.

Samsung LE32C530: duży drugi telewizor

Z LE32C530 od Samsunga niemal ponownie opuszczamy kategorię drugich telewizorów: przy niewielkiej odległości siedzenia 32-calowe telewizory nadają się już przecież do salonów. Przede wszystkim zaskakuje cena wynosząca dobrze poniżej 350 euro. Dzieje się tak dlatego, że telewizor Full HD ma w ofercie kilka inteligentnych funkcji. Oszczędza energię elektryczną, ma tuner HD dla telewizji kablowej i gniazdo CI Plus, brzmi dzięki dwóm 10-watowym wyjściom i odtwarza wiele formatów plików z portu USB.

Philips 32PFL5605H: Piękny, jasny obraz

Seria 5000 od Philipsa jest już dostępna w cenie około 400 euro. Za to można oczekiwać wiele: telewizor Full HD był wielokrotnie chwalony w testach za dobry kontrast, naturalne kolory i mocne podświetlenie. Ale telewizja 100-hercowa też ma dobrze brzmieć: Nie tylko dźwięk stereo, ale i mocne basy mają podobno zapewnić ukryte głośniki modelu 32PFL5605H.

Samsung UE32C6200: bez kompromisów

Jeśli możesz sobie pozwolić na wydanie około 550 euro na drugi telewizor, to tak naprawdę nie musisz iść na żadne kompromisy. Przynajmniej żadnego nie widać w przypadku UE32C6200. Wielokrotny zwycięzca testów, telewizor LED zachwyca doskonałą jakością obrazu, 100-hercową częstotliwością odświeżania i dobrym dźwiękiem. W stylowej obudowie znajduje się również potrójny tuner HD. A odtwarzacz multimedialny USB odtwarza wiele formatów.

Pasuje wszędzie!

Nie ma więc dobrego powodu, by nie zastawić kuchni, pokoju dziecięcego i sypialni telewizorami kompaktowymi. Co najwyżej trudno winić za to koszty czy wykonanie telewizorów. Telewizory HD nie są tak drogie jak ich reputacja.

Powiązane artykuły