1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Samsung Smart TV z ultracienką ramką

Samsung Smart TV z ultracienką ramką

Samsung Smart TV z ultracienką ramką

Na targach CES w Las Vegas Samsung zaprezentował nową kategorię produktów z nową serią Smart TV. Skupia się na „dzieleniu się efektownymi momentami”. Aby to osiągnąć, treści online i offline są łączone w celu stworzenia całościowego doświadczenia. Aby obraz telewizyjny wydawał się większy, a treści bardziej rzeczywiste, modele Smart TV zostały wyposażone w ultracienkie, niemal niewidoczne ramki, dzięki czemu treści internetowe, takie jak filmy z YouTube, mogą być wyświetlane w niewidzianej wcześniej jakości. Na targach CES zadebiutowały serie telewizorów LED D8000, D7000 i D6500 firmy Samsung oraz telewizory plazmowe D8000.

Aby obrazy 3D wyglądały jeszcze bardziej realistycznie, Samsung wyposażył nowe Smart TV w minimalistyczny design. Dzięki grubości zaledwie pięciu milimetrów ramki nowych telewizorów LED z serii D8000 i D7000 praktycznie unoszą się w przestrzeni.

Jak w przypadku wszystkich nowych modeli, ponownie poprawiono jakość obrazu. Dzięki dalej rozwijanym technologiom seria D8000 oferuje na przykład zwiększoną częstotliwość odświeżania i błyszczy niezwykle ostrym wyświetlaniem ruchomych obrazów. Ponadto, po raz pierwszy w tej serii telewizorów LED zastosowano jeszcze bardziej ulepszone podświetlenie LED z Micro Dimming Pro, które tworzy realistyczne wrażenia z głęboką czernią i czystą bielą. Modele plazmowe zapewniają również zoptymalizowane wartości kolorów dzięki funkcji Samsung Cinema Smooth w połączeniu z nowym panelem.

Samsung LED TV D7000 Samsung LED TV D8000 Samsung Plasma TV D8000

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie prezentowane modele mają również dostęp do różnorodnej cyfrowej rozrywki. Poprzez nowy portal Smart Hub można uzyskać dostęp do treści takich jak konwencjonalny program telewizyjny, oferty internetowe i pliki z sieci domowej. Umożliwia uproszczone wyszukiwanie nagrań, zawartości Internetu i DLNA (opcja). Bezpośrednio na telewizorze można bez ograniczeń surfować po sieci za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a Samsung App Gallery to pierwszy i największy sklep z aplikacjami telewizyjnymi, który oferuje darmowe i płatne aplikacje. Jeśli aktualny program jest dla Ciebie zbyt nudny, możesz skorzystać z Social TV, aby równolegle komunikować się za pośrednictwem sieci społecznościowych. I po raz pierwszy do wszystkich funkcji używany jest tylko jeden przyjazny dla użytkownika interfejs.

Począwszy od serii D6500 wszystkie modele mają zintegrowaną sieć WLAN, dzięki czemu uciążliwe kable odchodzą w przeszłość, a telewizor Smart TV staje się multimedialnym centrum sterowania – z dostępem do filmów, zdjęć i muzyki z własnej sieci lub Internetu. Dzięki funkcji AllShare, Samsung upraszcza dostęp do odtwarzaczy z obsługą DLNA. Dzięki nowej technologii One Foot Connection możesz połączyć się z innymi urządzeniami w najbliższym otoczeniu za pomocą jednego przycisku.

A co z poborem mocy? Samsung też o tym pomyślał: Innowacyjne technologie zapewniają oszczędność energii do 20 procent. Dzięki zastosowaniu algorytmu 3D Peak, zużycie energii zostało zredukowane o kolejne 15 procent, mimo że jasność szczytowa została w tym samym czasie zwiększona o 20 procent. Osoby oszczędzające energię szczególnie pokochają serię D6500, która posiada funkcję pomiaru pokazującą zużycie energii.

Powiązane artykuły