1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Wiadomości telewizyjne
  6. »
  7. Telewizory plazmowe Samsung z większym ekranem

Telewizory plazmowe Samsung z większym ekranem

Plasma TV mit großem Bildschirm

Telewizory plazmowe Samsung z większym ekranem

Wraz z telewizorem plazmowym D8090 Samsung prezentuje telewizor, który mimo tych samych wymiarów ma powiększoną przekątną ekranu o 2,54 centymetra (+ 1 cal). Powodem tego jest niezwykle cienka ramka, która występuje w aluminiowo-srebrnym, szczotkowanym designie. Ale D8090 ma do zaoferowania jeszcze więcej: Telewizor 3D ma być w stanie pokazać ulubione filmy w szczególnie żywy sposób dzięki nowej technologii 3D Auto Contrast i Real Black Filter. Centralny interfejs Smart Hub zapewnia bezprzewodowy dostęp do materiałów z sieci domowej i Internetu, a także nagranych programów. Południowi Koreańczycy mają w swojej ofercie również podstawowy zestaw plazmowy – D6900, który również jest bogato wyposażony i podobno pod względem jakości obrazu w niczym nie ustępuje swojemu większemu bratu.

Według Samsunga, filtr Real Black Filter pochłania padające światło, dzięki czemu zapewnia bardziej kontrastowe obrazy z głęboką czernią, nawet w jasnym otoczeniu. Kolejną nowością jest 3D Auto Contrast, który ma zapewnić większą głębię w filmach 3D, sprawiając, że pierwszy plan i tło będą się bardziej wyróżniać. Udoskonalono także proces Active Shutter, dzięki czemu obrazy Full HD powinny wyglądać szczególnie błyskotliwie zarówno w 3D, jak i w 2D. Nowe okulary 3D z Bluetooth zapewniają stabilne i szybkie połączenie z telewizorem. Ogólne wrażenie obrazu wspiera koncepcja Plasma+1, ponieważ rama plazmy została odchudzona o jeden cal, a ekran powiększony. W efekcie Goliat z serii D8090 oferuje teraz 64 cale, co czyni go największym jak dotąd telewizorem plazmowym Samsunga.

Nowoczesne funkcje, takie jak nagrywanie programów telewizyjnych przez PVR na USB, bezprzewodowy dostęp do zdjęć z aparatu, aplikacje internetowe i wiele innych, są zebrane przez Smart Hub na centralnym, przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Surfowanie po Internecie jest równie łatwe dzięki nowej przeglądarce. Nawigację można także szczególnie ułatwić, na przykład za pomocą pilota dotykowego, nowego smartfona Samsung Galaxy S II lub tabletu Galaxy Tab.

Samsung D6900 w rozmiarach 51 i 59 cali jest już dostępny w cenie odpowiednio 1 549 i 2 249 euro. Samsung D8090 w rozmiarach ekranu 51 i 64 cale będzie dostępny w sklepach od drugiego kwartału 2011 roku w cenach odpowiednio 2.049 i 3.399 euro.

Powiązane artykuły