Projektory InFocus w obniżonych cenach

Firma InFocus rozpoczęła okazyjną promocję skierowaną w szczególności do fanów gier, sportu i oczywiście kina. Ceny projektorów ScreenPlay o oznaczeniach 8600, 8602 i 8604 zostały znacznie obniżone. Ale to nie wszystko: oprócz dotychczasowej gwarancji DLP, teraz jest jeszcze ograniczona gwarancja na 5 lat. InFocus nadal stawia na technologię DLP i wyposażył projektory w DMD „0,65 cala DC3 DarkChip”. 10-bitowy procesor wideo jest w stanie wyświetlić ponad miliard kolorów i oferuje wsparcie dla treści 1080p. Ponadto producent zainstalował sześciosegmentowe, trzybiegowe koło barwne (RYGCMB) i dzięki zastosowaniu lamp Unishape o długiej żywotności utrzymuje koszty konserwacji i przeglądów na niskim poziomie. Dzięki technologii DLP wymiana i czyszczenie filtrów nie stanowią już problemu.

Czytaj więcej

BenQ W1100 Projektor DLP z dźwiękiem przestrzennym

Firma BenQ wprowadziła do sprzedaży nowy beamer DLP. W1100 o eleganckim designie ma podobno charakteryzować się jasnym obrazem 1080p i wytwarzać dźwięk przestrzenny dzięki dwóm zintegrowanym głośnikom i technologii dźwięku przestrzennego SRS WOW HD. W porównaniu do poprzednika, modelu BenQ W1000+, który ukazał się pod koniec 2010 roku, tajwański producent zapewnia o dalszej poprawie ostrości, kontrastu i kolorów. Optyka również została dalej rozwinięta i projektor posiada teraz sześciosegmentowe koło kolorów (RGBRGB), które ma optymalizować wierność kolorów poprzez szybszy moment obrotowy. RRP modelu BenQ W1100 jest podana na poziomie 1,299 euro.

Czytaj więcej

Samsung SP-A8000: nowy projektor kina domowego 3D

Nowy projektor 3D SP-A8000 firmy Samsung oferuje superlatywną rozrywkę: dzięki projektorowi DLP z technologią aktywnej migawki salon w domu można przekształcić w salę kinową, dostarczając obrazy Full HD „na dotyk”. Nawet konwencjonalne treści 2D, takie jak domowe filmy czy gry, mogą uzyskać atrakcyjną trójwymiarową głębię dzięki konwersji 2D do 3D i odpowiednim okularom migawkowym. Do odtwarzania Samsung oferuje różne urządzenia, takie jak nowe odtwarzacze Blu-ray; można też wykorzystać komputery PC lub konsole do gier, które wystarczy podłączyć do projektora przez HDMI.

Czytaj więcej

Acer H5360BD: nowy niedrogi projektor 3D

Wprowadzając model H5360BD, firma Acer wzbogaciła swoją ofertę o nowy, flagowy projektor. Wraz z modelem H5360BD tajwański producent obiecuje urządzenie, które wyznaczy nowe standardy w dziedzinie rozrywki. W szczególności na pierwszy plan wysuwają się potrzeby fanów 3D. Projektor DLP posiada standard HDMI 1.4a, który umożliwia przesyłanie treści 3D, takich jak odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier czy dekodery. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na ekranie, możesz nawet oglądać filmy i programy telewizyjne 3D na ekranie o przekątnej do 7,62 metra (300 cali).

Czytaj więcej

LG z nowymi projektorami na CeBIT 2011

LG zaprezentowało na targach CeBIT w Hanowerze kilka nowych projektorów. Elastyczne, wszechstronne talenty nadają się między innymi do prezentacji w Full HD i 3D, a także do prywatnych lub biznesowych zastosowań multimedialnych. Michael Wilmes, Manager Public Relations w LG Electronics Deutschland GmbH, mówił o szerokim portfolio projektorów, które nie pozostawia nic do życzenia klientom. Projektory zostały zaprojektowane do użytku w salach konferencyjnych, instytucjach edukacyjnych lub w domowym salonie i dzięki nowoczesnej technologii są gwarancją sukcesu każdej prezentacji.

Czytaj więcej

Projektor DLP Optoma GT720 wreszcie w sprzedaży

Choć zapowiedziana jesienią ubiegłego roku, dopiero w lutym 2011 Optoma GT720 trafiła na rynek niemiecki. Po modelu HD67, nowy beamer jest już drugim z kuźni Optomy, który wspiera 3D Vision Nvidii. Również on radzi sobie z rozdzielczością do 720p (1.280 x 720 pikseli), z częstotliwością odświeżania 120 herców. Optoma GT720 posiada szerokokątny obiektyw, dzięki któremu przy włączonych światłach może wyświetlać obraz z odległości około trzech metrów z odległości około dwóch metrów. Jeśli otoczenie pomieszczenia jest tylko lekko oświetlone lub zaciemnione, można uzyskać przekątną obrazu do pięciu metrów. Optoma określa moc światła na 2500 lumenów.

Czytaj więcej

BenQ MW881UST: projektor krótkodystansowy z 3D

Wraz z modelem MW881UST, BenQ wprowadził projektor 3D obsługujący krótki dystans, który dobrze radzi sobie również w ograniczonych przestrzeniach. Projektor DLP wyświetla obraz o wysokiej rozdzielczości nawet z najmniejszej odległości. Odległość zaledwie jednego metra wystarczy, aby uzyskać przekątną obrazu wynoszącą około 81 cali (około dwóch metrów). Dzięki technologii DLP Link posiada status 3D-ready i ma odpowiednią luminację, która sprawdzi się również w dość słabo oświetlonych pomieszczeniach. Ze względu na swoje rozbudowane funkcje, BenQ MW881UST szczególnie nadaje się do wykorzystania na seminariach lub w szkołach.

Czytaj więcej

ISE 2011: Digital Projection prezentuje projektory 3D

Najnowszy highlight brytyjskiego specjalisty od Digital Projection (DP) nosi nazwę M-Vision Cine 400-3D i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie na targach ISE w Amsterdamie. Projektor wyposażony jest w technologię DLP DarkChip firmy Texas Instruments i oferuje podstawowy układ pojedynczy. Ma on stanowić uzupełnienie znacznie droższej referencyjnej serii 3D TITAN. Projektor Cine 400-3D Full HD pracuje w formacie 16:9 i może wyświetlać obraz o przekątnej do 224 cali przy odległości projekcji od 2,50 do 8,90 metra. DP określa częstotliwość odświeżania na poziomie 120 herców dla treści 3D.

Czytaj więcej

Mitsubishi HC9000D: Prawdziwy projektor 3D o rozdzielczości Full HD

Mitsubishi Electric chce zapewnić swoim klientom nieograniczone wrażenia z kina wysokiej klasy w domowym salonie dzięki swojemu pierwszemu projektorowi kina domowego Full HD 3D – HC9000D. Japończycy, którzy od lat prowadzą badania w dziedzinie projektorów Full HD, oprócz sprawdzonych technologii zawarli w produkcie najnowsze osiągnięcia. Dzięki technologii aktywnej migawki, HC9000D ma zapewnić „zupełnie nowe wrażenia z oglądania”. Podstawą jest panel o nowym designie, obiektyw power zoom i funkcja anamorficzna. Nabywcy, którzy zdecydują się w krótkim czasie, zostaną nagrodzeni darmowymi dodatkami, takimi jak okulary 3D, nadajnik podczerwieni i świeżo wydany film kinowy Blu-Ray.

Czytaj więcej

ISE 2011: Sanyo prezentuje nowe projektory

Po raz kolejny hasło „3D i bez końca” dotyczy amsterdamskich targów ISE. Oczywiście stoisko Sanyo nie jest wyjątkiem. Tym razem Japończycy szczególnie skutecznie wykorzystują technologię trójwymiarową za pomocą ogromnej projekcji panoramicznej 360 stopni na łącznej powierzchni nie mniejszej niż 120 m² i rozdzielczości 14 370 x 1 080 pikseli. Wszechogarniający spektakl ma zwrócić uwagę zwiedzających na nową gamę beamerów, z których najważniejszy jest wysokiej klasy model PLC-HF15000L z funkcją edge blending, odpowiedzialny za wrażenia 3D w wielu wersjach.

Czytaj więcej