W ciągu ostatnich kilku tygodni mieliśmy okazję szeroko przetestować nowy telewizor LG 42SL9500 Edge LED oraz odtwarzacz Blu-ray LG BD390 – w tym miejscu podziękowania dla Bloga LG, który udostępnił nam urządzenia. Przedtem jednak należy wspomnieć, że nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem badawczo-pomiarowym jak duże magazyny. Wyniki i wnioski z tego testu odzwierciedlają jedynie nasze osobiste odczucia i dlatego mogą się różnić od innych testów. Niemniej jednak mamy nadzieję, że udało nam się nieco pomóc w podjęciu decyzji o zakupie.
Testy telewizyjne
Pojedynek: Mitsubishi LaserVue vs. Pioneer Elite KURO
Firma Mitsubishi rozpoczęła sprzedaż pierwszego na świecie telewizora laserowego w USA i obecnie oferuje swój nowy LaserVue w wariancie 65-calowym za około 6 999 dolarów. Najwyższy więc czas na porównanie Mitsubishi LaserVue. Ponieważ my w Europie nie mogliśmy jeszcze cieszyć się Laser TV, odsyłamy do niedawnego raportu naszych amerykańskich kolegów z Techlounge.com. Mieli oni już możliwość szerokiego przetestowania LaserVue. Do porównania wybrali równorzędny płaski telewizor z segmentu premium, 60-calowy telewizor plazmowy Pioneer Elite KURO PRO-151FD, który również znajduje się w tym samym przedziale cenowym i kosztuje 6 500 dolarów.
IFA 2008: 11 telewizyjnych nowości z IFA w teście
Redakcja „Audio Video Foto Bild” przyjrzała się bliżej 11 nowościom telewizyjnym z targów IFA 2008 i poddała je próbie w bieżącym numerze 11/2008. W naszej krótkiej recenzji z targów IFA pokazaliśmy już, czego możemy się spodziewać po najnowszej generacji telewizorów, ale poniższy raport z testów pokazuje, czy telewizory te wytrzymają również w laboratorium testowym. Przetestowaliśmy 11 płaskich telewizorów o przekątnej ekranu od 94 do 119 centymetrów. Większość telewizorów nosi pieczęć Full HD i obiecuje najwyższą jakość obrazu. Niektórzy kandydaci do testów są nawet wyposażeni w zintegrowane odbiorniki HDTV i dyski twarde. Inne mają połączenia sieciowe i można je łatwo podłączyć do komputera, z którego można wybierać zdjęcia, muzykę i filmy i odtwarzać je na telewizorze. Rzadko kiedy różnorodność była tak wielka!
Test telewizorów LCD: osiem 32-calowych telewizorów LCD w teście
Płaski telewizor o wysokiej rozdzielczości jest teraz częścią każdego dobrze wyposażonego salonu. Jednak tylko niewiele osób wie, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego telewizora. Dlatego przydaje się, że kwalifikowany magazyn branżowy „Audio Video Foto Bild” regularnie przygląda się bliżej kilku płaskim telewizorom. Tak było ponownie w bieżącym numerze. Magazyn przetestował osiem 32-calowych telewizorów LCD o przekątnej ekranu 80 cm. W laboratorium testowym telewizory producentów Hitachi, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Technisat i Toshiba musiały przejść najbardziej rozbudowane stacje testowe. Ale tylko trzy z ośmiu modeli uzyskały „dobry” wynik testu. Przyjrzymy się teraz bliżej Panasonicowi TX-32LXD700F (zwycięzcy testu) oraz Sony KDL-32S3020E (zwycięzcy pod względem ceny).
Test TV: 6 płaskich telewizorów o przekątnej ekranu 100cm
Magazyn „Audio Video Foto Bild” w swoim aktualnym numerze (1/2008) przyjrzał się z bliska sześciu płaskim telewizorom o przekątnej ekranu 100 cm. Przetestowano pięć telewizorów LCD i jeden telewizor plazmowy. Cztery z płaskich telewizorów mają rozdzielczość „HD-ready” (1366 x 768 pikseli), a dwa mają rozdzielczość „Full-HD” (1920 x 1080 pikseli). Jeśli wierzyć producentom, telewizory Full-HD powinny mieć szczególnie ostry obraz. Wynik był tym bardziej zaskakujący! Ponieważ telewizor plazmowy Panasonic TH-42PX730E był w stanie utrzymać się w stosunku do swoich pięciu konkurentów LCD nawet w HD-ready. Szczególnie przekonujące były płynne przejścia kolorów i, zgodnie z oczekiwaniami, najlepsze poziomy czerni.