Sky Go dla internetu, iPada lub drugiego telewizora

Nadawca płatnej telewizji Sky oferuje swoim klientom większą elastyczność dzięki usłudze „Sky Go”. W przyszłości będzie można oglądać programy w sieci, na iPadzie lub na innym telewizorze. Osoby chcące skorzystać z tej oferty będą musiały jednak zapłacić dodatkowo 12 euro miesięcznie. W najbliższym czasie Sky Go udostępni w sieci pełne wersje filmów, a także transmisje sportowe. Dodatkowo, użycie funkcji „Go” na drugim telewizorze umożliwi oglądanie dwóch różnych kanałów Sky w tym samym czasie. Od początku kwietnia 2011 roku aplikacja Sky iPad, która do tej pory była bezpłatna i za pomocą której można oglądać różne transmisje sportowe, będzie podlegała dodatkowym kosztom. Jak podaje Sky, nowa wersja aplikacji jest zoptymalizowana pod kątem iPada 2.

Czytaj więcej

Nowy DigiCorder ISIO S1 od TechniSat

Niemiecki producent TechniSat uzupełnia swoją serię ISIO o nowy DigiCorder ISIO S1, który odbiera programy SD i HD przez satelitę i może mieć dostęp do rozbudowanych usług internetowych. Oprócz odbioru cyfrowych programów telewizyjnych i radiowych, S1 umożliwia również dostęp do usług interaktywnych opartych na protokole IP (biblioteki multimedialne, wideo na żądanie). Między innymi jest bezpośredni dostęp do Maxdome, obecnie największego niemieckiego internetowego sklepu z filmami. Jeśli chcesz, możesz oglądać przegapione materiały z bibliotek medialnych ARD i ZDF, stworzyć własną stację radiową poprzez Aupeo! lub skorzystać z interaktywnej telewizji muzycznej (Putpat i QTom).

Czytaj więcej

Badacze rynku oczekują wzrostu w dziedzinie transmisji 3D

Niezależnie od obecnie jeszcze możliwej do opanowania sprzedaży telewizorów 3D i wciąż niewielkiej liczby widzów, przyszłość wydaje się być trójwymiarowa także dla nadawców telewizyjnych. Tak przynajmniej przewidują badacze rynku z In-Stat, którzy przewidują duży wzrost stacji telewizyjnych nadających 3D na całym świecie. Czyniąc to, przytaczają również liczby: Do 2015 roku ponad 100 kanałów ma mieć możliwość prezentowania treści 3D. Już w tym roku do kanałów 3D, które zostały już uruchomione w Europie, Azji i Ameryce Północnej, ma dołączyć duża liczba kanałów 3D. Do tej pory suwerenność biznesową w tym segmencie mieli dostawcy płatnej telewizji i ich systemy video-on-demand (VOD).

Czytaj więcej

Telekom współpracuje ze Sky Deutschland

To już oficjalne: Deutsche Telekom i Sky Deutschland będą współpracować w celu wprowadzenia na rynek płatnej telewizji dla zarządców nieruchomości i operatorów kablowych na poziomach sieci 3 i 4. Obaj partnerzy potwierdzili zawarcie stosownej umowy o współpracy, o której od jakiegoś czasu mówiło się w kręgach insiderów. Umowa obejmuje współpracę, dzięki której wszystkie kanały i oferty Sky będą dostarczane za pomocą nowego produktu hurtowego „podstawowa usługa telewizyjna” stworzonego przez Telekom. Obie strony umowy podkreśliły jednak, że nie ma to wpływu na ponowne zasilenie kanałami Sky oferty IPTV Telekomu „Entertain”. W tej sprawie nie osiągnięto porozumienia.

Czytaj więcej

Kabel Deutschland rozszerza swoje kierownictwo

Wiodący operator sieci Kabel Deutschland zwiększył swoją bazę klientów w stolicy Berlina o 60.000 klientów. Jak poinformowano dopiero oficjalnie w poniedziałek, operator sieci kablowej BMH Berlin Mediahaus, który wcześniej należał do spółdzielni mieszkaniowej GSW, został całkowicie przejęty. Przy tym zawarto stałą umowę z GSW, która wcześniej prowadziła BMH jako 100-procentową spółkę zależną. Na razie nie ma informacji o kosztach przejęcia; Kabel Deutschland uważa też za tajemnicę przedsiębiorstwa całkowitą liczbę berlińskich klientów. Oprócz Berlina Kabel Deutschland ma obecnie klientów w 13 z 16 krajów związkowych i zaopatruje około 8,9 mln gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

Dreambox DM7020 HD od drugiego kwartału

Dream Multimedia GmbH (DMM), wiodący dostawca dekoderów opartych na systemie Linux, planuje wprowadzić swój najnowszy produkt, Dreambox DM7020 HD, w okresie od kwietnia do czerwca 2011 roku. Według informacji prasowej firmy z Lunen, pierwszy prototyp zostanie początkowo pokazany na targach Cabsat odbywających się obecnie w Dubaju. Nowy Dreambox DM7020 HD oparty jest na systemie operacyjnym Enigma2 opracowanym przez DMM. Zalecana cena detaliczna nie jest jeszcze dostępna.

Czytaj więcej

Unitymedia: Moduł CI jeszcze na początku 2011 r.

Według zapowiedzi, koloński dostawca sieci kablowych Unitymedia, jeden z liderów w Niemczech, wprowadzi moduł Common Interface Plus (CI+) przed końcem pierwszego kwartału 2011 roku. Dzięki aktualizacji, z cyfrowej telewizji kablowej będzie można w przyszłości korzystać poprzez moduł w odbiornikach TV lub odbiornikach DVB-C z wbudowanym tunerem kablowym i interfejsem CI+. Miesięczny czynsz za moduł wynosi cztery euro; zawiera on również kartę inteligentną do dekodowania cyfrowej oferty Unitymedia Basic. Już w maju 2010 roku konkurent i lider branży Kabel Deutschland włączył do swojej oferty własny moduł CI+ z obsługą HD.

Czytaj więcej

Kabel BW rozszerza bibliotekę wideo o filmy HD

Kabel Baden-Württemberg ma serce dla miłośników śniegu i kapiących nosów, którzy wzbraniają się przed wizytą w sklepie wideo: jako pierwszy dostawca sieci kablowej w Niemczech Kabel BW oferuje swoim klientom interaktywny sklep wideo w jakości HD „za naciśnięciem przycisku”. W tym celu Kabel BW zabezpieczył prawa do wielu największych hitów z Hollywood i udostępnia filmy na żądanie za pośrednictwem odbiornika cyfrowego, zazwyczaj w tym samym czasie, co wydanie DVD. Nawet narzekający na niemiecki dubbing są dobrze obsłużeni, bo można też wywołać wersję oryginalną. Ceny wideo zaczynają się od 1,99 euro; najnowsze „hity” kosztują 4,99 euro. Do tego filmy mogą być dostępne przez 24 godziny.

Czytaj więcej

Kabel Deutschland wprowadza na rynek „Kabel Digital Home HD

Dopiero na początku listopada Kabel Deutschland zaoferował swoim klientom „opcję HD”. Teraz wiodący niemiecki operator sieci kablowej zestawił nowy pakiet HD. Od 8 grudnia 2010 roku w ofercie „Kabel Cyfrowy Dom HD” znajduje się sześć następujących kanałów HD: FOX HD, National Geographic Channel HD, Sport1+ HD, Syfy HD, TNT Film HD i TNT Serie HD. Tym samym w nowym pakiecie znalazły się wszystkie wersje HD dotychczas oferowanego pakietu SD „Kabel Cyfrowy Dom”. Jednak klienci, którzy nie są jeszcze entuzjastami HD, nie muszą obawiać się żadnych konsekwencji dla swojego dotychczasowego pakietu programowego „Kabel Cyfrowy Dom”, ponieważ nadal można z niego korzystać lub rezerwować w jakości SD. Dla obu pakietów programowych obowiązuje cena 12,90 euro miesięcznie w abonamencie. Okres obowiązywania umowy wynosi dwanaście miesięcy.

Czytaj więcej