1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Telewizja cyfrowa
  8. »
  9. Sky Go dla internetu, iPada lub drugiego telewizora

Sky Go dla internetu, iPada lub drugiego telewizora

Sky Go dla internetu, iPada lub drugiego telewizora

Nadawca płatnej telewizji Sky oferuje swoim klientom większą elastyczność dzięki usłudze „Sky Go”. W przyszłości będzie można oglądać programy w sieci, na iPadzie lub na innym telewizorze. Osoby chcące skorzystać z tej oferty będą musiały jednak zapłacić dodatkowo 12 euro miesięcznie. W najbliższym czasie Sky Go udostępni w sieci pełne wersje filmów, a także transmisje sportowe. Dodatkowo, użycie funkcji „Go” na drugim telewizorze umożliwi oglądanie dwóch różnych kanałów Sky w tym samym czasie. Od początku kwietnia 2011 roku aplikacja Sky iPad, która do tej pory była bezpłatna i za pomocą której można oglądać różne transmisje sportowe, będzie podlegała dodatkowym kosztom. Jak podaje Sky, nowa wersja aplikacji jest zoptymalizowana pod kątem iPada 2.

Dostęp do kanałów Sky Sport 1, 2, Sky Sport Austria i Fußball Bundesliga można uzyskać również za pośrednictwem sieci WLAN. Sky Sport 1 i 2 oraz Sky Sport Austria są dostępne za pośrednictwem UMTS. Osoby posiadające iPhone’a lub iPoda touch mogą korzystać zarówno z sieci WLAN, jak i UMTS, a także oglądać Sky Sport 1, 2 i Sky Sport Austria.

W najbliższym czasie planowane jest dalsze rozszerzenie oferty „Sky Go”. Na przykład nastąpi rozbudowa aplikacji „Sky Go” na iPada o kolejne filmy Sky oraz dodanie nowego 24-godzinnego sportowego kanału informacyjnego (Sky Sport News HD). Moritz Wetter, Senior Manager Consumer Communications w Sky Deutschland, poinformował, że nie będzie możliwe zaoferowanie całego katalogu filmów fabularnych. Jednak oprócz filmów z biblioteki dostępne są atrakcyjne i aktualne produkcje. Za pośrednictwem Sky Go nowe filmy byłyby również udostępniane na żądanie w sieci. Ze Sky Go nie można jednak korzystać w sieci poza Niemcami.

Korzystanie ze „Sky Go” jest ograniczone do klientów Sky. Odbiór kanałów zależy od programu zarezerwowanego przez klienta. W tej chwili z oferty płatnego korzystania z sieci wyłączone są osoby nie będące klientami. Jak dodał Moritz Wetter, obecnie nie są planowane żadne zmiany w tym kontekście.

Powiązane artykuły