1. Strona główna
  2. »
  3. Telewizja
  4. »
  5. Telewizja według technologii
  6. »
  7. Smart TV
  8. »
  9. Smart TV: czy potrzebuję do niego kabla antenowego?

Smart TV: czy potrzebuję do niego kabla antenowego?

internetfähiger fernseher

Smart TV: czy potrzebuję do niego kabla antenowego?

Z biegiem lat wszystko się zmienia i tak samo jest z telewizją. Obecnie większość osób ogląda telewizję cyfrową tylko za pośrednictwem Smart TV. Czy Smart TV nadal potrzebuje kabla antenowego, czy to już stara nowość?
W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Co to jest Smart TV?

Szukasz nowego telewizora, ale wybór Cię przytłacza?
Wiele osób przy zakupie nowego telewizora zwraca się ku Smart TV. Ale czym w ogóle jest Smart TV?

Smart TV ma szczególnie mocne procesory, a także różne połączenia. Do tych połączeń należą HDMI, USB i inne. Za ich pomocą można podłączyć konsole do gier lub inne akcesoria telewizyjne.

Ten typ telewizora to, jak sama nazwa wskazuje, szczególnie inteligentne urządzenie. Posiada liczne funkcje, z których możesz skorzystać, jeśli chcesz między innymi oglądać telewizję.
Smart TV można porównać do komputera. Można na nim wywołać i uzyskać dostęp do wielu różnych rzeczy. Oczywiście posiada również funkcję odtwarzania telewizji, filmów czy seriali.

Podłącz telewizor Smart TV do Internetu:

Najprostszym sposobem podłączenia telewizora do Internetu jest sieć WLAN. Takie połączenie jest bezprzewodowe, szybkie i łatwe. Należy upewnić się, że masz silne połączenie internetowe, aby filmy lub seriale nie zrywały się lub zawieszały podczas streamingu.

Jeśli zależy Ci na szczególnie stabilnym połączeniu z Internetem, możesz podłączyć telewizor do Internetu za pomocą kabla sieciowego. Do połączenia telewizora z routerem potrzebny jest jedynie kabel LAN. Dzięki temu połączenie internetowe jest szczególnie stabilne, a dane przesyłane są w sposób ciągły.

Jak to się robi?

Jeśli jesteś zainteresowany Smart TV i nie wiesz, co to jest streaming, przedstawimy Ci tutaj jego krótkie omówienie.

Streaming to przede wszystkim dostęp do filmów, seriali, filmów dokumentalnych i wielu innych za pośrednictwem Internetu. Możesz także oglądać konwencjonalne programy telewizyjne na swoim Smart TV.

Streaming jest tańszy niż satelita czy kablówka, bo nie masz wysokich kosztów pozyskania. Aby mieć możliwość streamingu, wystarczy wybrać jednego lub więcej dostawców usług strumieniowych. Dostawcy ci mają duży wybór filmów i tym podobnych, a dostęp do nich można uzyskać w każdej chwili, pod warunkiem, że ma się połączenie z internetem.

Kolejną zaletą streamingu jest to, że można z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Oprócz Smart TV, filmy i seriale można oglądać na innych urządzeniach, które mają połączenie z internetem.

Smart TV i kabel antenowy: wciąż aktualne?

Do przyłącza domowego podłączony jest kabel antenowy. Przesyła radio i telewizję drogą kablową. Podłączasz kabel do telewizora lub odbiornika.

Do Smart TV potrzebne jest połączenie z internetem. Ma to tę zaletę, że nie jest konieczne ani połączenie kablowe (DVB-C), ani satelitarne (DVB-S). Dzięki temu oszczędzasz na kosztach zakupu i montażu dodatkowych akcesoriów do telewizora.

Niemniej jednak można podłączyć Smart TV do kabla antenowego. Posiada niezbędne przyłącza i dzięki temu może być podłączony do kabla antenowego.

Kabel antenowy nie jest konieczny w przypadku telewizora Smart TV, ponieważ wszystkie programy i usługi strumieniowe można oglądać za pośrednictwem połączenia internetowego telewizora Smart TV.

Najważniejsze rzeczy w pigułce

Do nowego Smart TV nie potrzebujesz kabla antenowego. Jeśli masz połączenie z Internetem, możesz przesyłać strumieniowo programy telewizyjne, filmy i seriale przez Internet. Wybór dostawców usług streamingowych jest duży, dlatego kabel antenowy nie jest już potrzebny. Do streamingu potrzebne jest jedynie stabilne połączenie internetowe.

Jeśli nadal chcesz podłączyć swój Smart TV za pomocą kabla antenowego, możesz. Twój telewizor posiada niezbędne połączenia.

FAQ – Czy Smart TV potrzebuje kabla antenowego?

Czy Smart TV potrzebuje kabla antenowego?

Nie, Smart TV nie potrzebuje kabla antenowego. Jest on podłączony do Internetu. Niekoniecznie musisz podłączać swój Smart TV do kabla antenowego. Mimo to posiada wszystkie niezbędne przyłącza.

Jak oglądać telewizję za pomocą Smart TV bez kabla antenowego?

Za pomocą Smart TV można oglądać telewizję, filmy, seriale itp. przez Internet. Telewizor jest podłączony do routera bezprzewodowo lub za pomocą kabla LAN. Można wtedy strumieniować za pomocą Smart TV.

Co jest ważne w przypadku Smart TV bez kabla antenowego?

Powinieneś upewnić się, że masz stabilne połączenie internetowe. Jeśli połączenie jest niestabilne, filmy lub seriale mogą się zatrzymać. Aby mieć bardziej stabilne połączenie internetowe, możesz podłączyć telewizor do routera za pomocą kabla LAN.

Źródła

  • Podłączenie Smart TV do internetu – jakie są możliwości? – tec-trends.com
  • FAQ Smart TV – zattoo.com

Powiązane artykuły