1. Strona główna
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Telewizja
 6. »
 7. Małe i dobre: telewizor 32-calowy

Małe i dobre: telewizor 32-calowy

Fernseher mit 32 Zoll

Małe i dobre: telewizor 32-calowy

Oglądanie telewizji to idealny sposób na relaks i zapomnienie o otaczającym nas świecie. Ale co zrobić, jeśli Twój telewizor jest za mały? Wtedy relaks może szybko przerodzić się we frustrację. Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie: telewizor 32-calowy.

Niezależnie od tego, czy mamy w domu duży czy mały telewizor, wybór zawsze powinien być dobrze przemyślany. Dla niektórych osób 32-calowy telewizor jest idealny, ponieważ oferuje dobry rozmiar w rozsądnej cenie. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora.

Rzeczy, które warto wiedzieć w skrócie

W ostatnich latach w branży telewizyjnej dokonał się ogromny postęp techniczny. W szczególności jakość obrazu uległa znacznej poprawie. Te ulepszenia są zauważalne również w małych telewizorach. Teraz nie jest już problemem zobaczyć ostry jak szpilka i szczegółowy obraz nawet na małym telewizorze. Wymiary 32-calowego telewizora to 70,6 cm x 39,71 cm (szer. x wys.).

W ostatnich latach znacznie poprawił się również zakres funkcji i dodatków. Obecnie dostępne są małe telewizory z wbudowanymi odtwarzaczami DVD, nagrywarkami z twardym dyskiem czy nawet dostępem do internetu. W ostatnich latach znacznie spadły też ceny małych telewizorów. Są już 32-calowe telewizory za mniej niż 500 euro.

Jeśli więc szukasz małego i niedrogiego telewizora, zdecydowanie powinieneś rozważyć telewizor 32-calowy.

Idealny towarzysz do małych pomieszczeń!

Jeśli szukasz małego telewizora, który nadal oferuje dobrą jakość obrazu, telewizor 32-calowy jest dobrym wyborem. Zestawy te doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, a dzięki swoim niewielkim wymiarom pozwalają również zaoszczędzić miejsce.

Zalety

 • Telewizor o przekątnej 32 cali jest idealny do małych pomieszczeń. Zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu idealnie nadaje się do małych mieszkań lub sypialni.
 • Charakteryzuje się dobrą jakością obrazu. Mimo, że nie jest tak duży jak 55 calowy telewizor, ma bardzo dobrą rozdzielczość.
 • Telewizor jest bardzo energooszczędny. Zużywa mniej energii elektrycznej niż większe telewizory, dlatego jest bardziej przyjazny dla środowiska.
 • Telewizor jest też bardzo przystępny cenowo. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze od dużego telewizora, a więc bardzo ciekawe dla studentów czy młodych rodzin.

Wady

 • 32-calowy telewizor ma ograniczony kąt widzenia. Jeśli nie siedzisz bezpośrednio przed telewizorem, obraz może szybko stać się niewyraźny.
 • Dźwięk z telewizora często nie jest tak dobry jak z większego telewizora. Często jednak jest to wina głośników, dlatego można to poprawić stosując głośniki zewnętrzne.

Ile ekranu potrzebuje człowiek? Telewizor 32 cale.

Ile ekranu naprawdę potrzebują ludzie? Pytanie jest zasadne, bo telewizory są coraz większe, a zestawy coraz droższe. Telewizor 32-calowy jest dobrym kompromisem, ponieważ jest wystarczająco duży, aby zapewnić dobre wrażenia z oglądania, ale nie tak duży, że staje się zbyt drogi. Jest też na tyle kompaktowy, że można go umieścić w małym pomieszczeniu.

Ekran 32-calowego telewizora jest dobrej wielkości, co pozwala na spokojne oglądanie. Większość ludzi i tak nie siedzi w odległości większej niż dwa do trzech metrów od telewizora, więc większość szczegółów jest łatwo widoczna na ekranie. Nawet przy filmach akcji i transmisjach sportowych na 32-calowym telewizorze widać wszystko bardzo dobrze. Nawet przy szybkich ruchach, na wysokiej jakości modelu nie widać rozmycia ani zniekształceń.

W końcu można też zapytać, czy ogromny 86-calowy zestaw ma sens.

Cena też jest przystępna dla większości osób i można już dostać bardzo dobre zestawy za mniej niż 500 euro. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że za duży telewizor często trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej, to telewizor 32-calowy jest bardzo dobrym wyborem.

Mimo to warto zadbać o zachowanie zdrowego dystansu od ekranu.

Na co zwrócić uwagę w nowym telewizorze?

Jeśli chcesz kupić nowy telewizor, jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinieneś zdecydować, jaki chcesz mieć telewizor. Są tu telewizory LCD i telewizory plazmowe. Oba mają swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby zrobić badania przed zakupem i dowiedzieć się, która technologia najbardziej Ci odpowiada.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie nowego telewizora jest rozdzielczość. Większość 32-calowych telewizorów ma rozdzielczość HD 1080p. Oznacza to, że mają one ponad 1 milion pikseli, co daje bardzo ostry obraz. Jeśli jednak nie jesteś skłonny płacić za jakość HD, wciąż można kupić dobre 32-calowe telewizory o standardowej rozdzielczości.

Na koniec warto też sprawdzić połączenia telewizora. Większość 32-calowych telewizorów ma co najmniej trzy złącza HDMI dla urządzeń zewnętrznych, takich jak odtwarzacze Blu-ray czy konsole do gier. Jeśli jednak myślimy o wykorzystaniu telewizora jako monitora komputerowego, należy sprawdzić, czy posiada on złącze VGA lub DVI.

Mały, ale potężny: 32 cale

Kompaktowe wymiary i niewielka waga sprawiają, że 32-calowy telewizor jest idealnym towarzyszem. Dzięki nowoczesnej technologii jest jednak również w pełni aktualny. Na przykład ma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 4K, który zapewnia doskonałą jakość obrazu.

32-calowy telewizor jest więc nie tylko praktyczny, ale także oferuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie dobrą rozrywkę – na każdą okazję.

FAQ na temat 32-calowych telewizorów

Jak duży jest 37-calowy telewizor?

Przekątna ekranu wynosi około 0,93 m.

Czy istnieją Smart TV o przekątnej 32 cali?

Tak, obecnie dostępne są również telewizory 32-calowe, które posiadają funkcje smart.

Czy 32 cale to najmniejszy rozmiar ekranu na rynku?

Nie, są dużo mniejsze telewizory.

Źródła

Porównanie 32-calowych telewizorów – stern.de

Kompaktowe telewizory o dobrej jakości – computerbild.de

Czy mały telewizor ma sens? – chip.de

Powiązane artykuły