1. Strona główna
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Telewizja
 6. »
 7. Rejestrator dysków twardych SAT

Rejestrator dysków twardych SAT

sat-festplattenrecorder

Rejestrator dysków twardych SAT

Szukasz sposobu na nagrywanie i przechowywanie swoich ulubionych programów? Wtedy rejestrator z twardym dyskiem SAT jest właśnie dla Ciebie!

W tym artykule chcielibyśmy powiedzieć Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o rejestratorach z twardym dyskiem SAT i pokazać, jakie zalety oferują i jakie modele są dostępne na rynku.

Co to jest rejestrator dysków twardych SAT?

Nagrywarka z twardym dyskiem SAT to urządzenie, które można podłączyć do odbiornika satelitarnego w celu nagrywania programów telewizyjnych i przechowywania ich na twardym dysku. Możesz go użyć do nagrywania ulubionych seriali i filmów, gdy nie ma Cię w domu, lub do zwolnienia miejsca w bibliotece multimediów poprzez usunięcie starych nagrań.

Rejestrator z dyskiem twardym SAT zazwyczaj posiada również zintegrowany dysk twardy, na którym można przechowywać nagrania. Pojemność tego dysku twardego różni się w zależności od modelu i może wynosić od 500 GB do 2 TB.

Zalety rejestratorów z twardym dyskiem SAT

Rejestrator z twardym dyskiem SAT oferuje wiele zalet, dlatego staje się coraz bardziej popularny:

 • Elastyczność: możesz nagrywać programy telewizyjne kiedy tylko chcesz, nawet gdy nie ma Cię w domu. Dzięki temu już nigdy nie przegapisz swoich ulubionych programów!
 • Łatwa obsługa: Większość rejestratorów z twardym dyskiem SAT jest bardzo intuicyjna w obsłudze i posiada przejrzysty interfejs użytkownika. Możesz szybko znaleźć drogę do celu i łatwo rozpocząć i wstrzymać nagrania.
 • Oszczędność miejsca: zamiast gromadzić liczne płyty DVD lub Blu-ray, można po prostu przechowywać nagrania na dysku twardym i dzięki temu mieć znacznie więcej miejsca w swojej bibliotece multimedialnej.
 • Oszczędność czasu: nie trzeba długo szukać, aby znaleźć określony program. Dzięki zintegrowanemu przewodnikowi po programach można szybko sprawdzić, co jest aktualnie nadawane i jakie nagrania są już dostępne.

Modele rejestratorów dysków twardych SAT w porównaniu

Najbardziej znanymi producentami rejestratorów twardych SAT są Humax i Samsung. Oba oferują szeroki wybór różnych modeli, które różnią się funkcjami i cenami.

Na przykład Humax HDR-1000S to niedrogi model klasy podstawowej, który posiada dysk twardy o pojemności 1 TB oraz zintegrowany przewodnik po programach. Jest on szczególnie przydatny dla osób, które po raz pierwszy kupują rejestrator z twardym dyskiem SAT i nie potrzebują zbyt wielu specjalnych funkcji.

Z kolei Samsung GX-SM530CF to model z wyższej półki, który posiada dysk twardy o pojemności 500 GB oraz dodatkowe funkcje, takie jak Timeshift czy funkcja Smart Hub. Pozwala to nie tylko na nagrywanie programów telewizyjnych, ale także na dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Netflix czy Amazon Prime.

To, który model jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać, że za model wyższej jakości zwykle trzeba zapłacić więcej, ale w zamian dostajemy też więcej funkcji.

Alternatywy SAT Hard Disk Recorder

Poza nagrywarkami z twardym dyskiem SAT istnieją oczywiście inne sposoby nagrywania i przechowywania programów telewizyjnych. Jedną z alternatyw są na przykład zewnętrzne dyski twarde, które można podłączyć do odbiornika satelitarnego. Zwykle oferują one więcej miejsca do przechowywania danych niż zintegrowane dyski twarde, ale są też nieco droższe.

Inną opcją są serwisy streamingowe, takie jak Netflix czy Amazon Prime, które oferują duży wybór seriali i filmów do streamingu. Jednak trzeba za to płacić co miesiąc i nie ma możliwości przechowywania programów na dysku twardym.

Wszechstronne zastosowanie

Nagrywarka z twardym dyskiem SAT to praktyczny sposób na nagrywanie programów telewizyjnych i przechowywanie ich na twardym dysku. Istnieje wiele różnych modeli, różniących się funkcjami i cenami. To, który model jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

FAQ na temat satelitarnych rejestratorów dysków twardych

Co to jest rejestrator dysków twardych SAT?

Nagrywarka z twardym dyskiem SAT to urządzenie, które pozwala na nagrywanie i przechowywanie programów telewizyjnych. Jest on podłączony do sygnału telewizyjnego za pomocą anteny satelitarnej, dzięki czemu może odbierać również kanały, których nie można odbierać za pomocą kabla lub anteny.

Jak przebiega proces nagrywania?

Aby nagrać program, należy najpierw ustawić żądany kanał i żądany czas emisji. Następnie nagranie rozpoczyna się automatycznie o ustawionej godzinie i jest zapisywane na dysku twardym rejestratora. Można również zaplanować kilka nagrań w tym samym czasie, ustawiając odpowiednio timer.

Czy mogę również nagrywać transmisje na żywo?

Tak, możliwe jest nagrywanie programów na żywo poprzez rozpoczęcie nagrywania w trakcie trwania programu. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku możesz nie nagrać całego początku programu, ponieważ nagranie rozpocznie się dopiero po jego uruchomieniu.

Źródła

 • Nagrywanie telewizji – jak działa nagrywarka z twardym dyskiem – helpster.de
 • Jak prawidłowo nagrywać programy telewizji cyfrowej – t-online.de
 • Jak podłączyć nagrywarkę DVD w kilku krokach – receiver.de

Powiązane artykuły