1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Telewizory 80-calowe w skrócie

Telewizory 80-calowe w skrócie

82 Zoll Fernseher

Telewizory 80-calowe w skrócie

80-calowy telewizor nie jest koniecznością, ale jest miłym dodatkiem w Twoim domu. Korzystasz nie tylko z dużego ekranu, ale także z innych funkcji telewizora. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o telewizorach 80-calowych tutaj.

Co może zrobić 80-calowy telewizor?

Telewizor 80-calowy to zestaw, który ma około 2 metrów wysokości. Taki rozmiar jest nietypowy i często nawet nie jest konieczny, ale mimo wszystko może być zaletą.

Dzięki takiemu telewizorowi masz możliwość doświadczyć kinowego uczucia w domu – bez konieczności zakupu drogiego projektora! Dzięki wielkości telewizora można w pełni cieszyć się filmami i tym podobnymi. Dzięki temu telewizor jest idealny na wieczory z przyjaciółmi lub rodziną – wszyscy będą zachwyceni! Ale można też spędzić wieczór przed konsolą.

Co więcej, telewizory te posiadają najnowsze technologie. Szczególnie interesująca jest funkcja Smart TV. Dzięki temu można pobierać i uzyskiwać dostęp do serwisów streamingowych i innych aplikacji bezpośrednio na ekranie telewizora. Często telewizory można też połączyć z Alexą lub Google Assistant. Dzięki temu można dostosować telewizor do indywidualnych potrzeb.

Ponadto będziesz pod wrażeniem świetnej jakości obrazu takich telewizorów. Większość telewizorów ma rozdzielczość 4K. Kolory są szczególnie ostre i intensywne. W połączeniu z ogólnie dużym ekranem jest to absolutnie zapierające dech w piersiach!

Telewizory 80-calowe zdobywają również punkty, jeśli chodzi o jakość dźwięku . Z reguły jakość dźwięku pochodzi z systemów Dolby, które są zintegrowane z telewizorami. Niektóre modele posiadają nawet soundbar, który potęguje wspaniałe wrażenia kinowe.

Telewizory zdobywają też punkty za design . Modele te są zazwyczaj bardzo smukłe, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Można więc bez problemu umieścić je na odpowiedniej szafce.

Kryteria zakupu

Przede wszystkim zakup telewizora zawsze zależy od własnych potrzeb i oczekiwań. Dlatego warto wcześniej zastanowić się, czego oczekujemy od telewizora i jakie funkcje mamy nadzieję uzyskać. Niemniej jednak istnieje kilka kategorii, które są powszechnie uznawane za ważne.

Przede wszystkim ważnym czynnikiem jest klasa efektywności energetycznej . Modele posiadają etykietę, która wskazuje na ich klasę energetyczną. Klasy wahają się od A do G, gdzie A oznacza, że telewizor zużywa mało energii elektrycznej. Większość telewizorów ma jednak klasy B lub C, co nadal odpowiada bardzo niskiemu zużyciu energii.

Niemniej jednak klasa efektywności energetycznej nie jest jedynym ważnym kryterium. Należy też zwracać uwagę na ogólny pobór mocy . Na to zużycie wpływa zarówno rozdzielczość obrazu, jak i przekątna ekranu. Zazwyczaj zużycie jest zapisane na etykiecie w połączeniu z kWh/1000h. Godziny te odnoszą się do roku, więc odpowiadają około 2 godzinom spędzonym przed telewizorem dziennie. Jeśli oglądasz więcej telewizji, konsumpcja jest odpowiednio większa.

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze należy wcześniej zmierzyć dostępną dla nas przestrzeń . 80-calowy telewizor zajmuje sporo miejsca przy swoich 2-metrowych rozmiarach. Z tego powodu ważne jest, abyś zainwestował czas w pomiar, zamiast później zdawać sobie sprawę, że telewizor nie zmieści się w Twoim pokoju.

Duże znaczenie mają również połączenia . Jeśli posiadasz jeszcze starsze zestawy, to zdecydowanie nie powinieneś się obyć bez takich połączeń jak VGA. Ale jeśli nie, to nie przejmuj się, bo telewizory i tak mają najważniejsze połączenia.

Jeśli chodzi o funkcje telewizora, to tak naprawdę zależy to od własnych wymagań. Sprzęt, na przykład procesor, nie zawsze musi być najszybszy. To samo dotyczy obrazu i dźwięku. Trzeba jednak mieć świadomość, że lepszy sprzęt i tym podobne oznaczają również konieczność głębszego sięgnięcia do kieszeni.

80-calowy telewizor nie zawsze musi być

Mimo, że 80-calowy telewizor wygląda świetnie i ma wiele wspaniałych funkcji, to na taki telewizor trzeba mieć sporo miejsca. Ale jeśli masz przestrzeń – i pieniądze! zakup 80-calowego telewizora zdecydowanie ma sens. Zwróć uwagę na takie rzeczy jak ocena efektywności energetycznej telewizora, aby upewnić się, że warto go kupić.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie funkcje posiadają dzisiejsze telewizory 80-calowe?

Większość telewizorów posiada funkcję Smart TV. Mają też świetną jakość obrazu i dźwięku.

Jak duże jest 80 cali?

80 cali to około 2 metry.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Należy zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej, pobór mocy i połączenia. Wszystko inne zależy od własnych pomysłów.

Źródła

  • 5 powodów, dla których warto kupić nowy telewizor – coolblue.de
  • Zakup telewizora: oto, czego należy szukać w telewizorach – verbraucherzentrale.de
  • Smart TV: oto na co zwrócić uwagę przy zakupie – netzwelt.de

Powiązane artykuły