1. Strona główna
 2. »
 3. Blog
 4. »
 5. Telewizja
 6. »
 7. 82-calowy telewizor

82-calowy telewizor

82-zoll-fernseher

82-calowy telewizor

W ostatnich latach telewizory stały się coraz większe. Ekrany są coraz szersze, a same zestawy zajmują coraz więcej miejsca. Najnowsze modele mają nawet 82 cale szerokości. To ponad 2 metry!

Producenci obiecują, że dzięki tym telewizorom będziesz miał zupełnie nowe wrażenia z oglądania. Doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, można wygodnie usiąść przed telewizorem z przyjaciółmi i rodziną i cieszyć się dużym ekranem.

Jednak telewizory te są również bardzo drogie. 82-calowy telewizor kosztuje kilka tysięcy euro. Dla wielu osób to po prostu za dużo. Ale jeśli zapłacisz cenę, dostaniesz naprawdę świetny zestaw.

O najważniejszych cechach i zaletach tych zestawów można przeczytać poniżej w tym artykule.

Jeden z największych telewizorów na świecie

82-calowy telewizor to jeden z największych telewizorów na świecie. Zestawy te są w stanie zapewnić oszałamiający obraz i niesamowite wrażenia.

Ten telewizor jest idealny do dużego pokoju lub kina domowego. Jest to świetny telewizor dla całej rodziny. Jednak tak duże zestawy nie są dla każdego. Do takiego telewizora, o przekątnej ekranu przekraczającej 2 metry, potrzebny jest bardzo duży pokój. Dzięki temu można zachować odpowiedni dystans i zachować zdrowie.

Więcej o zdrowiu oczu i odpowiedniej odległości do 82-calowego telewizora przeczytasz w dalszej części artykułu.

Odpowiednia odległość od 82-calowego telewizora

82-calowy telewizor jest bardzo duży, ma około 208 cm. Tak duża przekątna ekranu wymaga również odpowiedniej odległości. Wybór odpowiedniej odległości od telewizora ma kluczowe znaczenie dla optymalnej jakości obrazu i najlepszych wrażeń z oglądania.

Jeśli znajdujesz się zbyt blisko telewizora, może to prowadzić do zniekształcenia lub rozmycia obrazu. Może też powodować szybsze męczenie się oczu, co jest związane z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. I odwrotnie, jeśli jesteś zbyt daleko, możesz nie być w stanie dostrzec szczegółów na zdjęciach. Zatem dobranie odpowiedniej odległości od telewizora jest kluczowe.

Ogólna zasada mówi, że odległość od telewizora to 1,5-krotność przekątnej ekranu. Oznacza to, że bez problemu sam zmierzysz odpowiednią odległość do 82-calowego telewizora. Dla takiego telewizora o przekątnej ekranu około 2 metrów, odpowiednia odległość to około 3 metry.

Jest też różnica między telewizorami HD i 4K. Najnowocześniejsza technologia telewizorów 4K oferuje lepszą jakość obrazu i znacznie przyjemniejszy dla oczu obraz. Przy takich telewizorach odległość powinna być nieco mniejsza. Mimo to zaleca się zachowanie odległości 3 m.

Jeśli będziesz trzymać się tej zasady, możesz zapewnić, że oglądanie telewizji będzie łatwe dla oczu.

Funkcje 82-calowego telewizora

Telewizor 82-calowy to świetne urządzenie, które oferuje wiele funkcji. Przede wszystkim może pomóc Ci cieszyć się ulubionymi filmami i programami telewizyjnymi w oszałamiającej jakości HD lub 4K. Możesz również skorzystać z wielu różnych usług wideo na żądanie, aby uzyskać dostęp do ogromnej biblioteki filmów i programów telewizyjnych. Możesz również grać w wiele różnych gier online w trybie multiplayer dostępnych na ekranie telewizora.

W zasadzie wszystkie 82-calowe telewizory są nowoczesne i wyposażone w Smart TV. W przypadku wielu z nich, opcja ta jest świetnym sposobem na pobranie aplikacji takich jak Netflix czy Spotify, aby odtwarzać ulubione treści. Wiele 82-calowych telewizorów ze smart TV posiada również funkcję 3D. Możesz więc cieszyć się wieloma ekscytującymi treściami 3D w zaciszu swojego domu.

Jeśli chodzi o połączenia, to na pewno należy spodziewać się złącza HDMI. Tylko w ten sposób można skorzystać z pełnej jakości 4k. Nie powinno zabraknąć również portu USB do podłączenia zewnętrznych dysków twardych, aby móc oglądać filmy i seriale w jakości 4k.

Jednak największą wadą tego telewizora jest to, że jest on bardzo drogi. 82-calowy telewizor może kosztować nawet kilka tysięcy euro, co dla wielu osób jest po prostu zbyt dużym wydatkiem.

Ważne rzeczy w podsumowaniu

Podsumowując, 82-calowy telewizor będzie prawdziwą ozdobą Twojego salonu. Przy odpowiedniej rozdzielczości i właściwych połączeniach zapewni Ci wiele wspaniałych godzin relaksu.

Oto najważniejsze punkty w skrócie:

 • Oferuje dużą przekątną ekranu – 82 cale. Dzięki temu można uzyskać niesamowite wrażenia z kina domowego.
 • Charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu. Może się to wahać między Full HD a 4K.
 • Ten telewizor ma wbudowany potężny odbiornik.
 • Zazwyczaj posiada port USB do odtwarzania treści multimedialnych.
 • Telewizor o przekątnej 82 cali posiada gniazdo LAN umożliwiające podłączenie do internetu.
 • Posiada port HDMI do podłączenia urządzeń zewnętrznych.
 • Posiada gniazdo słuchawkowe do prywatnego odtwarzania treści multimedialnych.
 • Największą wadą 82-calowego telewizora jest jego wysoka cena.
Jak duży jest 82-calowy telewizor?

82-calowy telewizor ma przekątną ekranu 208 cm.

Jaka jest prawidłowa odległość do 82-calowego telewizora?

Zgodnie z zasadą, która brzmi: 1,5 x przekątna ekranu, prawidłowa odległość od 82-calowego telewizora wynosi 3 metry. (Przekątna ekranu około 2 metrów)

Jak drogi jest 82-calowy telewizor?

Telewizor 82 cale jest zazwyczaj bardzo drogi i może kosztować nawet kilka tysięcy euro.

Źródła

 • Wielkość telewizora a odległość siedzenia – tvfinr.pl
 • Jak obliczyć idealny odstęp między siedzeniami – t-online.de
 • Idealna odległość między siedzeniami – chip.de

Powiązane artykuły