1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Nie ma odbiornika? Nie ma problemu! Oglądaj telewizję przez anteny!

Nie ma odbiornika? Nie ma problemu! Oglądaj telewizję przez anteny!

Fernsehen mit Antenne ohne Receiver

Nie ma odbiornika? Nie ma problemu! Oglądaj telewizję przez anteny!

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do kina domowego często można spotkać się z pytaniem: „Czy potrzebuję amplitunera?”. Dla wielu osób odbiornik jest koniecznością, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia i efektywnie korzystać z usług strumieniowania wideo. Jednak telewizja antenowa to bardzo wygodna i opłacalna alternatywa oglądania programów rozrywkowych i wiadomości – pod warunkiem, że masz odpowiednią antenę i prawidłowo ją zainstalujesz!

Dlaczego odbiornik jest zbędny

Amplituner to urządzenie, które służy jako centralny element systemu kina domowego. Jest to w zasadzie mikser, który przetwarza i kieruje źródła audio i wideo w pomieszczeniu. Nie tylko poprawia jakość audio i wideo, ale także oferuje całą masę innych funkcji, takich jak przełączanie HDTV, dekodery DTS i Dolby Surround, radio HD, system wielostrefowy i inne.

Chociaż istnieje wiele funkcji, które oferuje odbiornik, które mogą być rzeczywiście bardzo przydatne, odbiornik jest również często zbędny. Obecnie istnieje sporo urządzeń, takich jak odtwarzacze Blu-ray, soundbary i odtwarzacze strumieniowe, które mają wbudowane dekodery dźwięku wielokanałowego oraz funkcje poprawy jakości dźwięku i obrazu. Oznacza to, że odbiornik często nie jest potrzebny, aby skorzystać z ulepszeń audio i wideo.

Jeśli masz kilka urządzeń, to odbiornik może być jeszcze przydatny, aby połączyć wszystkie urządzenia razem, ale w wielu przypadkach tak nie jest.

Instalacja telewizji antenowej – krótki poradnik

Co potrzebujesz:

Dowiedz się, jakiego rodzaju odbiornika potrzebujesz. Jeśli ze względu na warunki lokalne możesz korzystać z telewizji kablowej, nie potrzebujesz telewizji antenowej. Jeśli potrzebujesz telewizji antenowej, musisz najpierw zdecydować, jaki rodzaj anteny chcesz kupić. Zwróć uwagę na specyfikację anteny i pamiętaj, że większa antena pozwoli uzyskać lepszy sygnał.

Krok 1

Umieść antenę w widocznym miejscu. Sprawdź, w jakich kierunkach skierowane są stacje telewizyjne na mapie i ustaw odpowiednio antenę. W razie potrzeby upewnij się, że masz odpowiednie gniazdo antenowe.

Krok 2

Podłącz antenę do gniazda antenowego w telewizorze. Delikatnie wcisnąć wtyczki do odpowiednich gniazd, tak aby były mocno osadzone.

Krok 3

Włącz odbiornik telewizyjny. Wybierz „Antenna TV” na pilocie i upewnij się, że połączenie w telewizorze jest ustawione na „Antenna”.

Teraz przeskanuj kanał, który chciałbyś oglądać. Na pilocie powinien znajdować się przycisk oznaczony jako „Scan”. Po zakończeniu skanowania kanałów i otrzymaniu płynnego obrazu, pomyślnie skonfigurowałeś telewizję antenową!

Na co uważać podczas oglądania telewizji antenowej

Należy pamiętać, że istnieją różne rodzaje anten, które mogą odbierać różne siły i częstotliwości sygnału. Rodzaje anten, takie jak anteny wewnętrzne, anteny zewnętrzne i anteny aktywne powinny być szeroko badane przed podjęciem decyzji.

W przypadku telewizji antenowej ważne jest również, aby wiedzieć, jak zamontować antenę w odpowiedniej pozycji. Nieprawidłowe ustawienie może spowodować, że sygnał będzie zbyt słaby, aby go odebrać.

Jeśli zwrócisz uwagę na te punkty, nic nie powinno stanąć na drodze do optymalnych wrażeń z oglądania! Jednak w przypadku komplikacji warto zatrudnić profesjonalną firmę instalacyjną, aby mieć pewność, że antena zostanie zainstalowana prawidłowo i pozostanie funkcjonalna.

Telewizja z anteną bez odbiornika w podsumowaniu

Możliwe jest również oglądanie telewizji za pomocą anteny bez odbiornika. Wystarczy antena cyfrowa HD, którą podłącza się do telewizora. Dzięki temu można odbierać wszystkie kanały analogowe i cyfrowe – i to za darmo. Jednak w tym celu muszą być aktywowane niektóre funkcje, takie jak automatyczny nadajnik i skanowanie nadajnika.

Wszystko o telewizji z anteną bez odbiornika

Jak oglądać telewizję bez odbiornika?

Możesz oglądać telewizję bez odbiornika, podłączając moduł telewizji cyfrowej, antenę lub dekoder cyfrowy. Większość modułów telewizyjnych lub dekoderów ma również wbudowany odbiornik satelitarny, dzięki czemu można bez problemu korzystać z usługi telewizji satelitarnej.

Czy mogę oglądać telewizję tylko za pomocą anteny?

Telewizję można oglądać zarówno za pomocą anteny, jak i odbiornika. W przypadku telewizji antenowej wystarczy podłączyć do telewizora antenę bezprzewodową, aby oglądać kanały, natomiast telewizja cyfrowa jest możliwa również dzięki odbiornikowi.

Co jest potrzebne do oglądania telewizji za pomocą anteny?

Potrzebujesz tylko anteny telewizyjnej i kabla połączeniowego, aby podłączyć telewizor do anteny i oglądać telewizję.

Źródło

  • saarbruecker-zeitung.de – Wszystko o wyłączeniu
  • stuttgarter-zeitung.de – Dobry odbiór przez antenę telewizyjną
  • sueddeutsche.de – Który sygnał telewizyjny jest najlepszy?

Powiązane artykuły