1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Łatwe nagrywanie programów telewizyjnych

Łatwe nagrywanie programów telewizyjnych

TV aufzeichnen

Łatwe nagrywanie programów telewizyjnych

Każdy to zna: zbliża się ważne spotkanie lub coś podobnego, ale w tym czasie włączony jest Twój ulubiony program. Ale nie musisz od razu rozpaczać! Można po prostu zapisać program na dysku twardym i oglądać go wielokrotnie. Tutaj dowiesz się jak to zrobić i jakie są inne możliwości.

Twarde dyski są opcją par excellence

Mimo że serwisy streamingowe stają się coraz bardziej popularne, wiele osób nadal ogląda tradycyjną telewizję . Może się więc zdarzyć, że przegapisz swój ulubiony program, bo np. wychodzisz ze znajomymi. Nie oznacza to, że musisz zadać sobie trud obejrzenia programu w sieci i ewentualnego zapłacenia za niego. Można go po prostu nagrać samemu i obejrzeć później – bez żadnego problemu. Jest to również zaleta, jeśli chcesz pominąć reklamy : możesz po prostu szybko przewinąć do przodu i cieszyć się filmem/serialem tak czy inaczej.

Do takiego nagrania potrzebny jest jedynie dysk twardy. Niektóre telewizory mają funkcję nagrywania, ale nie są one tak niezawodne jak dyski twarde przez długi czas. Dlatego zakup takiego dysku twardego może być przydatny.

Zakup dysku twardego jest stosunkowo łatwy. Zawsze jednak należy wcześniej sprawdzić, czy telewizor jest kompatybilny z dyskiem twardym, a jeśli tak, to z jakim. Informacje te zawsze można znaleźć w instrukcji obsługi.

Teraz stoisz przed dużym wyborem dysków PVR (PVR to skrót od personal video recording). Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby znaleźć odpowiedni dysk twardy dla siebie.

Kryteria zakupu

Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, ile miejsca na dysku twardym potrzebujesz. To zależy od tego, jak często chcesz korzystać z dysku twardego i do czego chcesz go używać. Nie należy jednak bagatelizować tego, ile miejsca na dysku potrzeba do nagrywania programów. Zwykły program o czasie trwania około 60 minut może zająć od 2,5 do 5 GB danych.

Jeśli jednak nie chcesz zapisywać nagrań, tylko regularnie je kasować, to z pewnością dasz sobie radę z mniejszą ilością miejsca na dysku. Najlepiej zaopatrzyć się w dysk twardy o pojemności około 500 GB – dzięki temu bez problemu nagrasz kilka programów bez konieczności natychmiastowego kasowania wszystkiego.

Chcesz również, aby Twój dysk twardy był w stanie szybko odczytywać i zapisywać dane . Nie musisz korzystać z najszybszych modeli, bo szybkość nie jest niezbędna do celów nagrywania programów. Dlatego w tym momencie wystarczą dyski twarde o prędkości około 5400 obrotów na minutę. Te będą absolutnie wystarczające!

Alternatywy dla dysków twardych

Jeśli chcesz nagrywać programy telewizyjne, nie zawsze musi to być dysk twardy. W przypadku pojedynczych programów można również użyć pamięci USB o pojemności co najmniej 8 GB i większej prędkości odczytu/zapisu. Ponownie musisz upewnić się, że Twój telewizor jest z nim kompatybilny.

Alternatywą dla pamięci USB i dysków twardych może być odbiornik z funkcją nagrywania. Upewnij się jednak wcześniej, że odbiornik również posiada taką funkcję.

Zaletą takiego odbiornika jest po prostu to, że masz dwa urządzenia w jednym. Można normalnie oglądać telewizję i nagrywać kiedy się chce, bez konieczności posiadania np. dysku twardego. Jeśli chcesz, możesz nawet zapisać programy na pamięci USB, o ile odbiornik ma port USB.

Niektóre telewizory mają nawet funkcję nagrywania. Można też użyć dysku twardego lub pamięci USB, bo pamięć jest zwykle dość ograniczona.

Jest więc wiele możliwości

Obecnie istnieje wiele sposobów na nagrywanie programów. Czy to dysk twardy, pamięć USB, odbiornik czy bezpośrednio na telewizorze – wszystko ma swoje wady i zalety. W końcu sam musisz zdecydować, co jest dla Ciebie właściwą drogą.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego dyski twarde są dobre?

Zaopatrzenie się w dysk twardy do nagrywania ulubionych programów ma sens. Dyski twarde mają dużo miejsca na przechowywanie danych i można odtwarzać programy w kółko lub przenosić je na inny nośnik.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dysku twardego?

Najlepiej upewnić się, że dysk twardy ma pojemność około 500 GB. Nawet jeśli na początku wydaje się to zbyt wiele, lepiej mieć więcej miejsca do przechowywania.

Jakie są alternatywy dla dysków twardych?

Alternatywnie można użyć pamięci USB lub odbiornika z funkcją nagrywania. Upewnij się tylko, że pamięć USB ma co najmniej 8 GB miejsca.

Źródła

  • TV BEZ REKLAMY – focus.de
  • Zewnętrzny dysk twardy do nagrań telewizyjnych – fernseherfuchs.com
  • Nagrywanie na USB Zapisywanie programów telewizyjnych w prosty sposób – chip.de
  • Czy warto kupić tuner satelitarny z funkcją nagrywania? – windows-guru.de

Powiązane artykuły