1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Funkcja nagrywania w telewizorze

Funkcja nagrywania w telewizorze

Funkcja nagrywania w telewizorze

Funkcja nagrywania w telewizorze to praktyczna funkcja, która umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych lub filmów i oglądanie ich później. To, co kiedyś było możliwe tylko dzięki podłączonej nagrywarce wideo lub odtwarzaczowi DVD, teraz jest wbudowane w niemal każdy telewizor.

Większość telewizorów ma wbudowaną funkcję nagrywania, którą można podłączyć do zewnętrznego nośnika pamięci, takiego jak dysk twardy lub pamięć USB. Aby nagrać program, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie. Czas nagrywania może być ustawiony z wyprzedzeniem lub nagrywanie może być zatrzymane automatycznie po zakończeniu programu.

Od kasety wideo do zintegrowanego gadżetu

Nagrywanie programów telewizyjnych czy filmów nie jest niczym nowym. Odkąd wynaleziono magnetowid, możliwe jest ponowne oglądanie ukochanych seriali poprzez ustawienie funkcji nagrywania w magnetowidzie i zapisanie nagrania na grubych kasetach. To przechowywanie z kolei zmieniło się w przechowywanie na płytach DVD. Zmieniło się więc urządzenie magazynujące, ale nadal potrzebne było dodatkowe urządzenie, aby móc przechowywać nagrania na telewizorze.

Obecnie funkcja nagrywania jest zintegrowana w większości telewizorów. Oznacza to, że nie ma już konieczności kupowania zewnętrznego urządzenia. Nagrania te są następnie zapisywane na zewnętrznych dyskach pamięci, takich jak dyski twarde lub pamięci USB. Oprócz funkcji nagrywania, niektóre telewizory posiadają również wewnętrzny dysk twardy, na którym można przechowywać filmy i seriale. To, który telewizor będzie dla Ciebie odpowiedni, jest sprawą bardzo indywidualną.

Jak działa funkcja nagrywania w telewizorze?

Aby rozpocząć nagrywanie, musisz najpierw wybrać program, serial lub film, który chcesz nagrać. Aby to zrobić, należy najpierw wybrać odpowiedni kanał, a następnie nacisnąć przycisk „Record”. Następnie rozpocznie się nagrywanie. Po zakończeniu programu naciśnij przycisk „Stop” lub „End„. Zaraz po zakończeniu nagrywania można je obejrzeć, naciskając przycisk „Play”.

Wiele telewizorów oferuje również możliwość zaplanowania nagrywania, dzięki czemu nie trzeba stać cały czas lub jeśli nie mamy czasu obejrzeć nagrania dopiero później. Tutaj również najpierw postępuje się w podobny sposób. Aby nagrać program, należy ponownie ustawić stację, a następnie nacisnąć przycisk nagrywania. Nagrywanie rozpocznie się wtedy w tle, a Ty możesz kontynuować oglądanie lub robić inne rzeczy. Po zakończeniu nagrywania jest ono zapisywane w bibliotece multimediów telewizora i można je oglądać, kiedy tylko się chce.

Jeśli masz inne plany i nie będzie Cię w domu, gdy pojawi się program, niektóre telewizory umożliwiają wcześniejsze ustawienie godziny, o której funkcja nagrywania telewizora ma się rozpocząć i zakończyć. Funkcja ta nazywana jest również przesunięciem czasowym. W ten sposób można zapisać swoje ulubione seriale i filmy bez konieczności jakiejkolwiek obecności.

Różnice w funkcji nagrywania w telewizorze

Funkcja nagrywania w telewizorze to praktyczny sposób na zapisywanie programów i oglądanie ich później. Są jednak pewne różnice w sposobie działania nagrywania.

Po pierwsze, są telewizory, które są wyposażone w zintegrowany odbiornik. Zestawy te mogą uzyskać bezpośredni dostęp do pamięci kanałów i nagrać program. Z drugiej strony są telewizory bez odbiornika. W takim przypadku należy dokupić dodatkowy odbiornik zewnętrzny, który wtedy przejmuje nagrywanie.

Większość telewizorów ma jednak obecnie wbudowaną nagrywarkę wraz z wewnętrznym twardym dyskiem, co umożliwia nagrywanie i zapisywanie programów. Jednak niektóre telewizory oferują również możliwość przeniesienia programów bezpośrednio do zewnętrznej pamięci USB. Jest to szczególnie praktyczne, jeśli chcesz nagrywać wiele programów lub jeśli nie masz połączenia z internetem.

Który telewizor jest więc odpowiedni dla Ciebie?

To, który telewizor będzie dla Ciebie odpowiedni, jest sprawą bardzo indywidualną. Wielkość, przekątna ekranu czy rozdzielczość obrazu – jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Funkcja nagrywania w telewizorze jest zazwyczaj dostępna we wszystkich nowoczesnych modelach. Niemniej jednak dowiedz się wcześniej, czy rzeczywiście tak jest. To, która marka jest dla Ciebie najlepsza, to także kwestia typu.

FAQ na temat funkcji nagrywania w telewizorze

Jak nazywa się funkcja nagrywania w telewizorze?

Funkcja cyfrowego nagrywania na nośniku USB jest określana skrótem PVR (Personal Video Recorder).

Jak mogę nagrywać za pomocą mojego Smart TV?

Wybierz odpowiedni program lub film z programu Tv i naciśnij przycisk „Record”.

Czy mogę nagrywać za pomocą mojego telewizora?

Prawie każdy dzisiejszy telewizor ma możliwość nagrywania programów, zapisywania ich i późniejszego odtwarzania. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój telewizor może to zrobić, zwykle możesz przeczytać instrukcję, która jest do niego dołączona. Jeśli zgubiłeś instrukcję obsługi, możesz po prostu poszukać modelu i jego funkcji w Internecie za pomocą wyszukiwarki.

Czy mogę podłączyć do telewizora zewnętrzny dysk twardy?

Nowoczesne telewizory są wyposażone w jeden lub więcej portów USB. Odpowiednio można podłączyć pamięć USB lub zewnętrzny dysk twardy.

Źródła

  • Fernseher-im-Test
  • usb-recordings-on-tv

Powiązane artykuły