1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Łatwe nagrywanie programów dzięki zewnętrznemu dyskowi twardemu

Łatwe nagrywanie programów dzięki zewnętrznemu dyskowi twardemu

Łatwe nagrywanie programów dzięki zewnętrznemu dyskowi twardemu

Zewnętrzny dysk twardy to dysk twardy, który nie jest podłączony w samym telewizorze, ale w osobnym urządzeniu. Te dyski twarde są zwykle podłączane do telewizora za pomocą kabla USB, a następnie mogą być wykorzystywane do przechowywania nagrań programów telewizyjnych.

Większość zewnętrznych dysków twardych jest przenośna i dlatego można je łatwo zabrać ze sobą, gdy zabieramy ze sobą telewizor. Są też zazwyczaj dość przystępne cenowo i można je łatwo podłączyć do niemal każdego telewizora.

Jeśli szukasz sposobu na nagrywanie swoich ulubionych programów telewizyjnych, a następnie oglądanie ich później, zewnętrzny dysk twardy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Rodzaje zewnętrznych dysków twardych do telewizora

Istnieje wiele różnych zewnętrznych dysków twardych zaprojektowanych specjalnie do nagrywania programów telewizyjnych. Większość z nich jest dość łatwa w instalacji i użytkowaniu oraz oferuje szereg funkcji, które znacznie ułatwiają nagrywanie, oglądanie i przechowywanie programów telewizyjnych.

Większość zewnętrznych dysków twardych do telewizorów ma wbudowaną kartę odbiornika cyfrowego, która pozwala urządzeniu odbierać cyfrowy sygnał telewizyjny bezpośrednio z anteny lub połączenia kablowego. Karty te zazwyczaj zapewniają wysoką jakość nagrań i pozwalają użytkownikowi na zapisywanie swoich nagrań w różnych formatach, takich jak MPEG-2 czy MPEG-4.

Niektóre zewnętrzne dyski twarde do telewizorów oferują również możliwość nagrywania analogowego sygnału telewizyjnego. Urządzenia te są zwykle nieco droższe od tych, które mogą odbierać tylko sygnał cyfrowy, ale oferują możliwość nagrywania starszych programów telewizyjnych, które mogą nie być już nadawane cyfrowo.

Większość zewnętrznych dysków twardych do telewizorów posiada szereg złączy, które umożliwiają podłączenie urządzenia do telewizora, odtwarzacza DVD, a nawet komputera. Dzięki tym połączeniom użytkownik może odtwarzać lub edytować swoje nagrania bezpośrednio na dowolnym urządzeniu.

Zewnętrzne dyski twarde do nagrywania telewizji są dostępne w różnych przedziałach cenowych, głównie na podstawie wielkości i pojemności dysku twardego oraz liczby wbudowanych funkcji. Większość z tych urządzeń jest niedroga i oferuje świetny sposób na nagrywanie i przechowywanie programów telewizyjnych.

Funkcje

Zewnętrzne dyski twarde do telewizora są doskonałym uzupełnieniem wewnętrznych dysków twardych i oferują szereg korzyści. Przede wszystkim są one zazwyczaj znacznie tańsze od swoich wewnętrznych odpowiedników, a nadal oferują dużą pojemność pamięci masowej. Są też zazwyczaj łatwiejsze w podłączeniu i montażu.

Jednak większość zewnętrznych dysków twardych do telewizora nie jest przeznaczona do nagrywania programów telewizyjnych. Zamiast tego służą do przechowywania plików multimedialnych, takich jak muzyka, filmy i zdjęcia. Można je następnie odtworzyć na telewizorze.

Istnieją jednak pewne zewnętrzne dyski twarde, które zostały zaprojektowane specjalnie do nagrywania programów telewizyjnych. Te tak zwane PVR (Personal Video Recorders) mają zintegrowany tuner telewizyjny i dzięki temu mogą nagrywać programy telewizyjne bezpośrednio na twardy dysk. Większość PVR posiada również timer, który można wykorzystać do zaplanowania nagrań.

Większość zewnętrznych dysków twardych ma rozmiar 2,5 cala i pojemność 1 TB. Są one zazwyczaj dość ciche i pobierają niewiele prądu.

Podłączanie zewnętrznego dysku twardego

Większość telewizorów ma port USB, którego można użyć do podłączenia zewnętrznego dysku twardego. Po podłączeniu dysku twardego do telewizora można odtwarzać lub nagrywać zawartość zapisaną na dysku twardym.

Przed podłączeniem zewnętrznego dysku twardego należy jednak upewnić się, że dysk twardy jest zgodny z telewizorem. Większość telewizorów obsługuje tylko dyski twarde o określonej pojemności i prędkości.

Po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego należy również pamiętać, że dysk twardy nie ma nieograniczonej przestrzeni. Gdy dysk twardy będzie pełny, trzeba będzie usunąć nagrania lub sformatować dysk twardy, aby zrobić miejsce na nowe nagrania.

Co czyni dobry zewnętrzny dysk twardy do telewizora?

Dobry zewnętrzny dysk twardy do nagrywania na telewizorze powinien spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim ważne jest, aby dysk twardy był odpowiednio duży. Wiele zewnętrznych dysków twardych ma pojemność 1 TB lub więcej, co jest więcej niż wystarczające dla większości użytkowników.

Po drugie, dysk twardy powinien być szybki. Wiele zewnętrznych dysków twardych jest wyposażonych w interfejs, który umożliwia podłączenie dysku twardego z dużą prędkością.

Po trzecie, dysk twardy powinien być wytrzymały. Wiele zewnętrznych dysków twardych jest bardzo wytrzymałych i potrafią wiele wytrzymać.

Po czwarte, dysk twardy powinien być łatwy w obsłudze. Wiele zewnętrznych dysków twardych posiada prostą instrukcję obsługi, która pozwala nawet początkującym użytkownikom korzystać z dysku twardego.

I wreszcie dysk twardy powinien być niezawodny. Wiele zewnętrznych dysków twardych jest bardzo niezawodnych i działa przez wiele lat.

Kiedy zewnętrzny dysk twardy jest odpowiedni dla Ciebie?

Dyski twarde do nagrywania TV to świetny dodatek do każdego telewizora. Umożliwiają one dokonywanie nagrań telewizyjnych, które można później oglądać lub edytować. Dyski twarde do nagrywania telewizji są zazwyczaj bardzo łatwe w instalacji i obsłudze. Są one również zazwyczaj bardzo przystępne cenowo. Urządzenia te są polecane dla każdego, kto chce dokonywać nagrań telewizyjnych.

FAQ na temat zewnętrznych dysków twardych z funkcją nagrywania dla telewizora

Jak duże są zewnętrzne dyski twarde do telewizora?

Większość modeli ma rozmiar od 2,5 do 3,5 cala. Większe modele są nieco tańsze, ale oczywiście zajmują też mniej miejsca.

Ile pamięci zajmuje film?

Film o długości około 90 minut zużywa zwykle od 6 do 8 gigabajtów przestrzeni dyskowej.

Ile kosztuje dysk twardy do telewizora?

Większość modeli mieści się w przedziale od 50 do 100 euro. Oczywiście są też droższe modele, które mają więcej miejsca do przechowywania i więcej funkcji.

Źródła

  • Obsługa dysków twardych USB w telewizorze z zasilaczem
  • Tuning TV: przyspieszenie zappingu i aktualizacja nagrywania
  • Nagrywanie przez USB: łatwe zapisywanie programów telewizyjnych

Powiązane artykuły