1. Strona główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Telewizja
  6. »
  7. Wymiary telewizora: Ile cali ma telewizor o szerokości 90 cm?

Wymiary telewizora: Ile cali ma telewizor o szerokości 90 cm?

Maße eines Fernsehers

Wymiary telewizora: Ile cali ma telewizor o szerokości 90 cm?

Telewizory dostępne są w wielu różnych rozmiarach i szerokościach. Ale co tak naprawdę oznaczają te liczby? W tym artykule przedstawiamy przegląd różnych wymiarów telewizorów i wyjaśniamy, o co chodzi z tymi calami.

Dowiesz się również, jaki telewizor jest potrzebny, aby uzyskać najlepszą jakość obrazu.

Tyle cali ma telewizor o szerokości 90 cm

Pomiar w calach ma znaczenie nie tylko dla amerykańskich telewizorów, ale także dla telewizorów tutaj w Niemczech. To niesamowite, jak duże różnice są w telewizorach. Jedne są znacznie mniejsze i lżejsze, inne większe i cięższe. Ale jak duży jest telewizor o szerokości 90 cm?

Telewizor o szerokości 90 cm ma zwykle przekątną ekranu około 40 cali (ok. 101,6 cm). Dokładny rozmiar zależy jednak od marki i modelu telewizora. Niektórzy producenci podają przekątną ekranu w calach, a inni w cm. Aby mieć pewność, że kupisz właściwy rozmiar, powinieneś zatem przed zakupem dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebujesz.

Cechy 40-calowego telewizora

40-calowy telewizor to idealny wybór na przytulny wieczór przy oglądaniu telewizji. Jest wystarczająco duży, aby dać ci wspaniały obraz, ale nie tak duży, że jest przytłaczający. Jest też na tyle lekki, że bez problemu można go przenieść, jeśli kiedyś będziemy chcieli ustawić go w innym pomieszczeniu.

Oto co może zaoferować dziś dobry 40-calowy telewizor:

  • Posiada on rozdzielczość HD 1280 x 720 pikseli. Dzięki temu uzyskuje się bardzo ostry i szczegółowy obraz. Nie ma jednak różnicy między HD a Full HD.
  • Wyposażenie jest również dobre. Na przykład telewizor zwykle ma port USB do podłączania zewnętrznych nośników pamięci. Również sieć WLAN jest już zintegrowana w wielu modelach.
  • Obsługa jest prosta i intuicyjna. Dzięki nowoczesnemu menu nawigacyjnemu bardzo łatwo odnaleźć się w telewizorze.
  • Wiele modeli posiada dodatkowe funkcje, takie jak przeglądarka internetowa czy połączenie ze sklepem z aplikacjami. Dzięki temu można jeszcze bardziej wykorzystać i spersonalizować telewizor.

Ogólnie rzecz biorąc, 40-calowy telewizor nie różni się od innych nowoczesnych telewizorów; jedyną zauważalną różnicą są wymiary telewizora.

Rzeczy, które warto wiedzieć o wielkości ekranu

Jeśli chcesz kupić nowy telewizor, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, jak duży chcesz, aby telewizor był. Wynika to z faktu, że wielkość ekranu ma kluczowe znaczenie dla jakości obrazu. Duży telewizor ma zazwyczaj lepszą jakość obrazu.

Wymiary telewizora: cale

Wielkość ekranu jest ważnym kryterium przy podejmowaniu decyzji o zakupie telewizora. Informuje, ile cali (Zoll = cm) mierzy ekran telewizora.

Większość telewizorów w Niemczech ma rozmiar ekranu od 32 do 86 cali. Większość ludzi uważa, że ekran powyżej 40 cali jest wygodny do czytania. Najlepsze efekty daje jednak ekran o przekątnej od 60 do 80 cali.

Niektórzy producenci oferują również większe telewizory, które mogą mierzyć ponad 100 cali. Nie nadają się one jednak dla każdego, ponieważ są bardzo duże i ciężkie i często można je powiesić tylko za pomocą stojaka. Często są też droższe od mniejszych modeli o podobnych właściwościach.

Właściwa odległość

Obowiązuje następująca zasada: rozmiar telewizora powinien być zawsze proporcjonalny do odległości, w jakiej się od niego znajdujesz. Jeśli więc mamy mały pokój, w którym chcemy mieć telewizor, niekoniecznie powinniśmy kupować największy dostępny telewizor. W przeciwnym razie skończysz bez miejsca na inne meble w pokoju, a to byłaby szkoda.

Tak więc najlepszy rozmiar telewizora zawsze zależy od różnych czynników. Najważniejsze jest jednak to, aby przed zakupem telewizora dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebujesz. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że otrzyma się odpowiedni telewizor do swoich potrzeb.

Przekątna ekranu: jak się ją oblicza i co oznacza

Przekątna ekranu to odległość między dwoma przeciwległymi rogami ekranu telewizora. Przekątna jest mierzona w calach. Aby obliczyć wielkość ekranu telewizora w calach, należy przeliczyć przekątną na metry kwadratowe. Jest to bardzo proste: weź przekątną i podziel ją przez 2,54. To daje szerokość ekranu w calach. Wysokość obliczana jest przez podzielenie szerokości przez współczynnik proporcji telewizora.

Współczynnik proporcji telewizora wskazuje, jak szeroki jest format ekranu. Większość telewizorów ma proporcje 16:9, co oznacza, że ekran ma 16 jednostek szerokości i 9 jednostek wysokości. Format obrazu nazywany jest również panoramicznym i jest standardowym formatem telewizyjnym.

Wielkość i jakość – Ile cali ma dobry telewizor?

Dobry telewizor powinien mieć nie tylko wysoką rozdzielczość, ale także dobry rozmiar. Ale ile cali ma dobry telewizor? Odpowiedź brzmi: to zależy.

Zatem telewizor o szerokości 90 cm ma przekątną ekranu około 40 cali (89 cm). Jest to rozmiar, który jest optymalny dla większości osób. Jest wystarczająco duży, aby dobrze widzieć cały obraz, ale nie tak duży, że staje się niewygodny.

Oczywiście są telewizory większe i mniejsze. Wielkość telewizora nie powinna być jednak jedynym kryterium, na które zwracasz uwagę. Ważna jest również jakość obrazu. Duży telewizor o słabej rozdzielczości nie będzie tak dobry, jak mniejszy telewizor o lepszej rozdzielczości.

Szukając więc dobrego telewizora, należy zwrócić uwagę zarówno na wielkość, jak i jakość obrazu. Telewizor 90 cm o dobrej rozdzielczości to zazwyczaj dobry wybór.

FAQ dotyczące wymiarów telewizora

Jaka jest szerokość 43-calowego telewizora?

Telewizor 43-calowy ma szerokość 95,00 cm.

Jaka jest wysokość telewizora o przekątnej 40 cali?

Telewizor 40-calowy może mieć wysokość od 60 do 70 cm.

Źródła

Tabela rozmiarów calowych – włączanie.de

Optymalna wielkość sita – verbraucherzentrale.de

40-calowy telewizor – stern.de

Powiązane artykuły