Philips sprzedaje dział telewizyjny firmie TPV Technology

Firma elektroniczna Philips pociągnęła za ripostę. Po odnotowaniu w ostatnich latach około miliardowej straty ze swoim działem telewizyjnym, telewizory Philipsa mają być w przyszłości produkowane przez chińskiego producenta TPV Technology. Tą decyzją Philips robi teraz zwrot w tył, bo jeszcze we wrześniu 2010 roku deklarowano, że nie ma zamiaru sprzedawać działu telewizyjnego i będzie alternatywnie szukać licencji i partnerstwa z markami. Ostatecznie jednak dane za pierwszy kwartał 2011 roku pokazały 31-procentowy spadek zysków, w którym główną rolę odegrały płaskie telewizory. Zgodnie z komunikatem prasowym Holendrzy wniosą swój dział telewizyjny do spółki joint venture; Philips posiada 30 procent udziałów.

Czytaj więcej

Telewizory 3D firmy Toshiba z technologią filtra polaryzacyjnego

Toshiba wydaje się być największym wydawcą: Do nowych telewizorów 3D z serii VL863 japońska firma rozrywkowa dołączyła zestaw czterech par okularów 3D od znanego na całym świecie dostawcy kina 3D – firmy RealD. To, co początkowo wydaje się być ekonomicznym hazardem, przy bliższym poznaniu okazuje się być dobrze skalkulowane, ponieważ modele 42VL863 i 47VL863 nie wykorzystują ogólnie preferowanej technologii aktywnej migawki, a raczej technologię kołowego filtra polaryzacyjnego. Widzenie przestrzenne może być więc wytwarzane za pomocą okularów z filtrami polaryzacyjnymi, które nie są zależne od obwodów ani baterii. Okulary wykorzystują specjalne filtry i kosztują zaledwie ułamek wartości aktywnych okularów migawkowych.

Czytaj więcej

Toshiba 55ZL1 z silnikiem Cevo w sprzedaży od maja

Po tym jak Toshiba zaprezentowała prototyp nowego flagowca 55ZL1 już na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie, teraz telewizor LED trafi do sprzedaży w maju. W tym samym czasie swoją premierę będzie świętował „Cevo Engine”, pierwszy dalszy rozwój układu Cell z Playstation 3. „Cevo Engine” składa się z siedmiu rdzeni CPU, szybkiej pamięci DRAM oraz koprocesora do specjalnych obliczeń obrazu. Układ ten umożliwia np. automatyczną kalibrację obrazu, która realizowana jest przy wsparciu zewnętrznego czujnika. Pomiary czujnika USB są porównywane z wewnętrznie zapisanymi wartościami referencyjnymi, dzięki czemu optymalizowane są ustawienia obrazu dla temperatury barwowej, skali szarości i gamma. Jest to wynik współpracy z firmą X-Rite.

Czytaj więcej

Loewe Individual Compose 3D TVs

Niemiecki producent premium Loewe również złożył hołd trójwymiarowemu szumowi i dodał do swojej oferty serię modeli telewizorów obsługujących 3D o nazwie Individual Compose. Według informacji prasowej są to innowacyjne technicznie i wyrafinowane, wielofunkcyjne telewizory, których design po raz kolejny spełnia najwyższe standardy. Mimo najnowszych osiągnięć elektroniki, seria Individual Compose nie obywa się bez aktywnych szkieł migawkowych, technologii, która obecnie wciąż jest uważana za non plus ultra przy oglądaniu obrazów przestrzennych. Okulary są synchronizowane za pomocą nadajnika podczerwieni zintegrowanego z typowym dla marki Loewe okiem. Telewizory 3D są również zdolne do konwersji 2D do 3D.

Czytaj więcej

Telewizory plazmowe Samsung z większym ekranem

Wraz z telewizorem plazmowym D8090 Samsung prezentuje telewizor, który mimo tych samych wymiarów ma powiększoną przekątną ekranu o 2,54 centymetra (+ 1 cal). Powodem tego jest niezwykle cienka ramka, która występuje w aluminiowo-srebrnym, szczotkowanym designie. Ale D8090 ma do zaoferowania jeszcze więcej: Telewizor 3D ma być w stanie pokazać ulubione filmy w szczególnie żywy sposób dzięki nowej technologii 3D Auto Contrast i Real Black Filter. Centralny interfejs Smart Hub zapewnia bezprzewodowy dostęp do materiałów z sieci domowej i Internetu, a także nagranych programów. Południowi Koreańczycy mają w swojej ofercie również podstawowy zestaw plazmowy – D6900, który również jest bogato wyposażony i podobno pod względem jakości obrazu w niczym nie ustępuje swojemu większemu bratu.

Czytaj więcej

Nowe okulary 3D od Nvidii i Oakleya

Nowa wersja okularów „3D Vision” firmy Nvidia trafiła właśnie do sprzedaży w USA. Ulepszony model oszczędza energię, a także jest tańszy od swojego poprzednika. Jak zapowiada producent, odświeżone bezprzewodowe okulary migawkowe powinny mieć również znacznie wydłużony czas pracy na baterii, który na jednym ładowaniu wynosi około 60 godzin, zamiast dotychczasowych 40. Mimo ulepszeń, cena 3D Vision Kit została obniżona do 149 dolarów. Dodatkowe okulary, które można dokupić opcjonalnie, kosztują 119 dolarów. Nie ma jeszcze informacji na temat wprowadzenia na rynek niemiecki i niewiążącej ceny detalicznej.

Czytaj więcej

Philips Cinema 21:9 Gold z pasywną technologią 3D

Philips ujawnił właśnie informacje o trzecim modelu swoich płaskich telewizorów w formacie Cinema, którego premiera planowana jest na lipiec 2011 roku. Nowy Philips Cinema 21:9 Gold (50PFL7956K) po raz pierwszy wykorzystuje technologię polaryzacji z pasywnymi okularami 3D. Ekran LCD charakteryzuje się częstotliwością 100 Hertz i przetwarzaniem obrazu „Pixel Precise HD”, podświetleniem Edge LED i reaguje w ciągu zaledwie dwóch milisekund. Cinema 21:9 Gold został również wyposażony w nowo opracowaną konwersję 2D do 3D, która działa w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej

Sony integruje HbbTV z nowymi telewizorami LCD

Miłośnicy kina domowego od jakiegoś czasu spekulują o niemieckiej premierze HbbTV. Do tej pory telewizory z wbudowanym „teletekstem 2.0” były jeszcze marzeniami o przyszłości. Teraz to się zmieniło, bo Sony jako pierwszy producent na świecie produkuje nowe telewizory LCD ze zintegrowanym HbbTV dla niemieckich sprzedawców. Sygnał startowy zostanie podany już w marcu 2011 roku, dzięki czemu wszystkie obsługujące Internet telewizory BRAVIA LCD najnowszej generacji będą mogły korzystać z inteligentnej usługi online. Oprócz innych opcji umożliwia to dostęp do internetowych bibliotek mediów ARD, ZDF i Arte; ARD oferuje nawet dalsze informacje na tematy telewizyjne i udostępnia elektroniczny przewodnik po programach.

Czytaj więcej

Loewe prezentuje nowe telewizory Xelos LED

Niemiecki producent premium Loewe zapowiada dalszy rozwój swoich udanych telewizorów Xelos, których najnowsza generacja jest teraz wyposażona również w podświetlenie LED. Dzięki temu wprowadzeniu telewizory z serii Xelos mają teraz znacznie bardziej płaski design, a jednocześnie osiągają wyższą wartość kontrastu dynamicznego i zoptymalizowane odwzorowanie kolorów. Obowiązkowy jest wyświetlacz filmów kinowych 24p oraz zintegrowane tunery DVB-T i DVB-C. Opcjonalnie zestaw może być wyposażony w tuner DVB-S2. Dzięki technologii 100 herców z rzeczywistym obliczaniem międzyklatkowym i detekcją ruchu, a także Full HD kontury wydają się ultra ostre, a czas reakcji obrazu został znacznie przyspieszony.

Czytaj więcej

Samsung SyncMaster T27A950 z technologią 3D

Dzięki nowemu modelowi SyncMaster T27A950 firma Samsung oferuje teraz wielofunkcyjny monitor, który umożliwia oglądanie zdjęć, programów telewizyjnych i filmów w trzech wymiarach. Urządzenie ma 27-calowy wyświetlacz z panelem Ultra Clear Panel i rozdzielczością Full HD, posiada tuner telewizyjny i wykorzystuje technologię 3D, która jest stosowana także w telewizorach Samsunga. Dzięki konwersji 2D do 3D jest w stanie nadać każdemu materiałowi pożądaną głębię przestrzenną. Ponadto z pewnością można ją określić jako przyciągającą wzrok, ponieważ dzięki asymetrycznym liniom prezentuje specjalny i charakterystyczny design, który ma za zadanie harmonijnie wkomponować się w przestrzeń mieszkalną lub roboczą. T27A950 wymaga do doświadczenia 3D aktywnych okularów migawkowych, które są częścią podstawowego wyposażenia.

Czytaj więcej